Orange Free i Laptop. Warto? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam do was, jako do specow od tych spraw, pytania i prosby.
    Zainteresowala mnie oferta z Orange - Orange Free z laptopem. Ale
    nie wiem czy jest to korzystna oferta...A wiecie...Co mi moze
    powiedziec babka z Orange?? Tylko tyle ze jest dobra i sie oplaca!
    Ale ja chce zasiegnac ze tak powiem fachowej opinii:)
    Internet w tym laptopie ma predkosc 3,6 Mb/s w zasiegu HSDAP. Czy to
    dobra szybkosc?? Internet ma zasieg wszedze tam gdzie jest zasieg
    Orange, jest stala oplata niezaleznie od przeslanych ilosci danych i
    czasu spedzonego w sieci. No i tak - w tej ofercie jest nowoczesny
    laptop z karta do transmisji danych w ratach 0%: 36 miesiecy *
    100zl. Miesieczny abonament to 89 zlotych (zamiast 120zl), jest 36-
    miesieczna gwarancja na laptopa, no i jeszcze takie pierdoly
    dodatkowe: torba na laptopa, program antywirusowy oraz bluetooth.
    Aha - parametry komutera - Laptop MAXDATA ECO 4510 IW, procesor
    Intel CoreDuo T2250, predkosc 1,73 GHz, dysk 120 GB. No i tyle mam
    informacji. Powiedzcie mi czy to wszystko jest dobre, tzn. czy
    komuter ma dobre parametry czy internet jest dobry i w ogole co o
    tym sadzicie. Z gory bardzo, bardzo wam dziekuje:*:).
    • Był już kiedyś taki koleś z rozczochranymi włosami który pisał, że wszystko jest
      względne, więc nie będę się powtarzał ;-)
      Napisz coś o celach dla jakich chcesz kupić laptopa z modemem HSDP, a my wtedy
      napiszemy Ci czy oferta orange jest warta rozważenia ;-)

jeszcze małe pytanie:
      będziesz płacić łącznie 100 + 87 PLN miesięcznie przez 3 lata ?
      --
      ukłony
      apopis
    • Gość: mc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.08.07, 10:21
      moim bardzo skromnym zdaniem NIE WARTO. Po pierwsze wiazesz sie umowa na 3 lata -naprawde wiele moze sie zmienic w tym czasie na rynku i w Twoim zyciu, po drugie tego laptopa mozna kupic za 2800 zlotych a nie za 3600 , po trzecie nie jest warty nawet tych 2800. Tu nawet nie chodzi o parametry techniczne , tylko o jakosc laptopow nieuznanych producentow. W laptopach jak malo gdzie liczy sie znaczek na obudowie, bo lepsi producenci maja lepiej zaprojektowane modele, znacznie porzadniejsze obudowy , klawiatury, sprawdzone podzespoly.Za jakosc sie placi. Wracajac do oferty to jedynym jej plusem zdaja sie byc raty 0 %(dla kogos kto nie moze dostac ich np w media???) , bo nie kazdego stac na 3k od reki. Byc moze oferta jest atrakcyjna dla firm ze wzgledu na odpisy... dla kowalskiego raczej nie
    • Gość: darq IP: *.sejm.gov.pl 10.08.07, 21:28
      Co do laptopa juz wiesz... nie warto.
      Co do zasięgu HSDPA... tylko DUZE miasta i to tez nie wszystkie sa objete tym zasięgiem dalej to EDGE (czyli wolniejszy przesył danych)
      Kup sobie pożadnego laptopa, telefonik z edge i hdspa a wtedy kabelkiem lub przez bluetooth połączysz sie z netem w laptopie, oczywiście bedzie taniej jak wezmiesz taryfę z przesyłem danych lub jak wolisz karte do netu z abonamentem.
    • A moim zdaniem warto....
      Zakupilam taka oferte i nie jako pracownik orangutana....
      Ja jestem bardzo zadowolona....
      --
      Magda mamusia Oliwki
      ktora juz ma
      ŚLĄSKIE FORUM....
    • Gość: ricko IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.07, 11:33
      raczej się opłaca, laptop pod względem parametrów jest ok, natomiast jeśli
      chodzi o sam internet orenżady to z niego korzystam i porównując do innych
      bezprzewodowych jest ciut lepszy, przede wszystkim ma lepszy zasieg a prędkosci
      to już w zależności od miasta ale da sie na nim pracować
      • Gość: mc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.08.07, 20:20
        laptop jest warty 2800, za tyle mozna go kupic w sklepie (z minimalnie lepszym procesorem) czyli w ofercie dostajesz tanszy abonament o 30 zl miesiecznie , darmowe raty na 36miesiecy , dluzsza grarancje o rok na laptopa. ALE jak nie bedziesz wykorzystywac calego transferu to nie oplaca sie brac wyzszego abonamentu! Przeplacasz za laptopa 800 zlotych oraz wiażesz sie umowa na 3 lata. Za rok ta oferta bedzie pewnie bardzo nieatrakcyjna ale trzeba bedzie placic abonament jeszcze 2 lata. Mozna kupic lepszego lapa za ta cene, sama oferta tez nie jest specjalnie dobra (3 lata!!!)
        • Gość: ricko IP: *.adsl.inetia.pl 14.08.07, 15:53
          kwestia jest tylko taka że w sklepie musisz zapłacić z góry za całość,
          ewentualnie raty ale z odsetkami natomiast tu możesz wziąć na raty bez odsetek
          przy okazji z internetm tańszym o 30zł.Wedlug mnie zawsze lepiej wziać net z
          wyższym limitem bo skąd możesz wiedzieć ile będziesz wykorzystywał? a tak możesz
          korzystać z netu nie ograniczając sie z powodu limitu
          • Gość: skeezy IP: *.chello.pl 14.08.07, 16:25
            > ewentualnie raty ale z odsetkami
            Bzdura. Większość sklepów (zwłaszcza sieciowych) oferuje sprzedaż ratalną bez odsetek, tzw. raty 0%.
            • Gość: mc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 19:06
              Do tego jeszcze dochodzi roznica w cenie ,dlugosc umowy (3 lata!) oraz fakt ze tez jest limit sciagania danych tyle ze wiekszy (4 giga zamiast pol jezeli sie nie myle - oba wystarczaja jedynie na korzystanie z internetu, nie jest to alternatywa dla stalego łacza). Wyzszy abonamet jest zawsze , czy sie go wykorzysta czy nie , limit danych nie przechodzi... Moze lepiej po prostu kupic laptopa i wziac internet na karte...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.