Dodaj do ulubionych

Abonament w Play gdzie jest haczyk ?

23.07.09, 09:54
Chcę przejść z ery do play
abonament w erze 50 zł i 120 min w play 45zł i 100min + 50min za przejście
przez całą umowę, cena minuty po wykorzystaniu pakietu z abonamentu w erze
59gr w play 45gr, telefon SE C702 przy w/w abonamentach w erze 299zł w play 1
zł, ewentualnie Samsung B2700 w erze niedostępny w play 1 zł.
Czemu era oferuje tak niekorzystne warunki w porównaniu do play ?
GDZIE JEST HACZYK ?
Edytor zaawansowany
  • Gość: 123 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.09, 13:01
    Bo ma pod opieką stado łosi którzy nawet nie myślą o zmianie operatora, tylko
    lubią przepłacać.
    Znajomy przedłużył abo w orange firma, za 110zł brutto ma 250do wszystkich i
    jakiś badziewny pakiet za 10zł tańsze numerki po 24grosze w sieci, po
    250minutach stawka bazowa 43gr. Oferta na rok, bez telefonu.
    Ot tak dla jaj przekonałem go aby poszedł na wywiad do play i okazało sie, ze
    dostałby w abo za setke min 3000 do play i pstn, 380 do wszystkich, + za
    przeniesienie przez pół roku 90 do wszystkich plus przez 8 miesięcy abo za 50%
    ceny i super fon za złotówkę. bazowa stawka 39brutto po wykorzystaniu wszystkiego.
  • Gość: 321 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.09, 11:15
    Co z tego, że taniej, jak nie można się nigdzie dodzwonić.
    Wiesz dlaczego Play jest 3 krotnie tańszy? Bo zamiast jednego połączenia musisz wykonać trzy by osiągnąć porównywalny rezultat.
    :-D
  • Gość: do autora w/w IP: *.adsl.inetia.pl 24.07.09, 11:58
    szkoda, ze ty dla przykladu tak ze 3 razy nie musisz sie pie-ro-lnac
    w łeb za nim coś mądrego napiszesz.
  • Gość: PLAY IP: *.147.211.151.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.01.10, 11:37
    Ma racje przedmowca,ze ze trzy razy nieraz trzeba próbowac jezeli tel
    łaczy sie poprzez roaming sieciowy.....porazka ogólnie.
    Podpisałem umowe w Play na dwa numery i juz załuje.Zasieg jest bardzo
    ale to bardzo kiepski a na domiar tego wszystkiego prawie zawsze
    poruszam sie po ROAMINGOWYM łaczeniu sie telefonu i pewnego razu
    dowiedzialem sie z zestawienia połaczen,ze wykonywalem połaczenia
    roamingowe czyli np za granice?Nigdzie nie dzwonilem za granice a w
    BOA dowiedzialem sie,ze jak chciałbym sie przekonac gdzie to
    polaczenie było wykonane to mam zamowic wykaz szczegółowy za 5 zl
    dodatkowo.........Czyli czesciowo PLAY przenosi koszty wynajmy
    nadajnikow na uzytkownika.
    Dla mnie to złodziejskie zasady i nie polecam tej sieci..niestety
  • Gość: uzytkownik IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.08.11, 11:15
    Potwierdzam. Jedyną radą na to jest włączenie w ustawieniach wybór sieci na opcję ręczną i wymuszenie połączeń z Play. Dodatkowych kosztów poza abonamentem wtedy nie ma, ale zasięg jest bardzo słaby poza miastem i w miastach zresztą także - "dziury" straszne!
    Tak swoją drogą, czy taka praktyka wewnętrznego roamingu i przerzucanie opłat na abonenta jest zgodna z zasadami ?
  • anika1983 24.07.09, 14:13
    to może masz zepsuty telefon, bo ja mając telefon w Play jakoś nigdy
    takiego problemu nie miałam. I nie mówię tu tylko o połączeniach w
    mieście, ale poza miastem również
  • Gość: 7 IP: *.aster.pl 24.07.09, 17:06
    Ja miałem problem z play. Okazało się, że miałem uszkodzoną kartę sim. Teraz mam
    nową kartę sim i inny telefon i wszystko jest jak najbardziej ok :).

Starzy operatorzy przyzwyczaili się do dojenia ludzi. Stąd marne warunki w
    porównaniu do play.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.11, 12:35
    znajomy jest analitykiem w jednej z największych firm telekomunikacyjnych w naszym kraju i mi wszystko wytłumaczył. Play przeinwestował się, bazy antenowe zostały ustawione od zera, wszystko zostało zaprojektowane i zbudowane od samego początku, a tym samym zostały w to włożone potężne pieniądze... podczas gdy inne firmy dzierżawią lub wynajmują anteny. Play ułożył więc plan - przyciągnięcie jak największej rzeszy klientów - a jak to inaczej zrobić jak nie zachęcając i kusząc niskimi abonamentami ? - tyle, że po 2, 3 latach wszystko się zmieni - radykalnie podniosą koszty. Niewielu będzie się chciało zmieniać operatora, wysyłać wypowiedzenia umowy itp.... i tak się nakręca kasę ! :-)
  • Gość: pablopavo IP: 94.42.241.* 08.11.12, 17:08
    Byłem dziś w salonie Play,interesuje mnie podpisanie umowy na drugi abonament,obecna umowa już druga kończy mi się w lutym,jestem zadowolony chociaż zasięg mógł by być trochę lepszy a mieszkam we Wrocławiu,co zauważyłem jak podpisywałem pierwszą umowę to super jak na 2008 rok dostałem bonusy w postaci darmowych minut,oraz zniżek na abonament przez ileś miesięcy,drugi raz jak podpisałem umowę,przedłużyłem ją to już nie było tak rewelacyjnie mimo że dwa lata mineły i konkurencja poszła na przód, ceny spadły,to warunki już nie były tak interesujące i telefony za 1 zł,to półka niższa,najniższa z dostępnych na rynku,dziś jak się zapytałem co oferują jak trzeci raz przedłużę umowę to się załamałem tym co pan mi zaoferował,powinni jakiś upust dać na abonament oni mi oczy mydlą minutami że więcej ich dostane kiedy ja tłumacze że połowę tych co mam mogą mi zabrać bo nie wykorzystuje,chciałbym tańszy abonament, tyle lat jestem w sieci i internet mam od nich,pokazał dostępne telefony i jeden szczególnie polecał jako bardzo nowoczesny i świetny,wyciągnołem z kieszeni swój obecny i pokazałem że już prawie dwa lata mam ten telefon,i nie jest ani nigdy nie był taki super najtańszy smartfon samsunga z wysówaną klawiaturą qwerty,pamiętam opinie jak czytałem w internecie i testy co mówił pan ktury było napisane że jest ekspertem.wkurzony już podniesionym głosem jak to sprzedawcy mnie oszukują nie zdając sobie często z tego sprawy ufając że dobrze mi doradzają zapytałem go jak to możliwe,ja dzis na stronie już wybrałem telefon abonament cena telefonu mi odpowiadała i dowiedziałem sie co zdziwiło mnie znowu,że w internecie są inne oferty bo to inny pion sprzedaży,dlaczego nie rozumiem,ale odmówiłem i zamówie jednak przez ich stronę,dla mnie logiczne było że dla stałego wiernego klijenta powinno juz byc cos troszke lepszego dane a jest zupełnie na odwrut ani przy przedłużaniu umowy ani na danie firmie dodatkowego zarobku biorąc drugi telefon,decyduje sie na play jednak bo i tak oferuja mi duzo więcęj niż inni operatorzy no a do play i t mobile jestem zrażony bo oszukali mnie wiele razy jak miałem unich abonament no i pamietam jakie ceny trzymali gdy nie mieli konkurencji ze strony play,a orange jakoś nie lubię i dużo razy slyszałem i czytałem że marka ma zła opinie i uważana jest za słabą w krajach europy zachodniej.
  • mwilq 25.07.09, 02:01
    Nie ma "haczyka".I tak te nowe abo w Playu są gorsze od tych,które były na początku.Ja np. mam ponad 200 min. za 70 pln. i przez pierwsze 9 m-cy płaciłem pół abonamentu.
    Przygotuj się tylko na to,że panie w salonie Ery powiedzą Ci,żebyś nie przenosił się,Boże broń,do Playa,bo "ta sieć zaraz zbankrutuje",albo,że "odetną im nadajniki"(autentyczne teksty,które usłyszała moja kumpelka).
  • needmoney 27.07.09, 09:00
    Do ery to ja już nie będę zachodzić szkoda życia, wszystkie dokumenty składam w
    salonie playa. Po to właśnie napisałem ten temat żeby zorientować się czy są
    jakieś kontrargumenty i problemy użytkowników playa czy tylko pierdy fanboyow
    dopnej trojki. Co do zasięgu to nie zważyłem żeby były problemy a mam fresh-a
    już kilka miesięcy. Jak sieć zbankrutuje to zawsze mogę wrócić do ukochanych
    monopolistów którzy dają lepsze warunki klientom z ulicy niż tym którzy nabijają
    im kabzę od lat ...................
  • Gość: pablopavo IP: 94.42.241.* 08.11.12, 17:17
    Hahaha,słyszałem już parę razy że play bankrutuje,że ma byc wchłoniety przez kturąs siec plusa czy t mobile obecne,ale bujda nie mogą przeżyc że ludzie już mają dosc oszustw i wysokich cen a t mobile dawna era to taki oszust złodzej ze powinni zamknąc tą siec nawet zmiana loga nic nie dała dalej słysze złe opinie,w 1998 roku mój tata kupił u nich abonament to były czasy gdzie sporadycznie sie dzwoniło a po paru miesiącach gdzie zasiegu jeszcze nie było jedna kreska gdzie niegdzie była zasiegu przyszedł rachunek na kwote ponad dwa tysiące pięćset zlotych w bilingu było rozmowy miedzynarodowe Federacja rosyjska,hahahah żeby było smiesznie koledze taty to samo przyszło,wkużył sie powiedział że nie zapłaci ale znimi nie wygrał załozyli mu sprawe i musial zapłacić nigdy ery ani t mobile nie wezme za to co zrobili.
  • Gość: anna IP: *.dynamic.chello.pl 16.05.14, 12:25
    play ma kase bo oszukuję ludzi, jest wiele taki osób sama zostałam oszukana, Jak dla mnie najgorsza firma. Zostałam oszukana przez panią konsultant i która nie została za to ukarana ! Nie wiem jak tak firma może działać na rynku. Jestem ciekawa ile osób musi zostać oszukanych by firma przestała istnieć. Pani która oszukuję dalej pracuję w placówce w Wodzisławiu Śląskim, ponadto bezczelnie śmieję się w twarz bo wie że nic jej nie zrobicie. Żałuję że podpisałam z taką firmą umowę. Pójdę do prasy, telewizji i opowiem wszystkim o zaistniałej sytuacji. Zarząd nie reaguję na to co robią ich pracownicy, liczy się dla Was tylko zysk !
  • Gość: Gona IP: 80.48.251.* 03.08.09, 09:18
    Podobno w Play minuty nie przechodzą na kolejny cykl i to jest ten
    haczyk.
  • Gość: asia IP: *.chello.pl 03.08.09, 15:43
    Nie przechodzą to pewne tylko sprzedawca cie o tym informuje więc wiesz co
    podpisujesz haczyk to jest dobry na ryby
  • Gość: ms IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.12, 10:10
    no mnie akurat nie poinformował przedstawiciel biznesowy jakoś zapomniał o tym wspomnieć dowiedziałem się tego przez przypadek a zazwyczaj tak było w innych sieciach że min przechodziły może teraz jest inaczej...
  • Gość: pablopavo IP: 94.42.241.* 08.11.12, 17:29
    Widzisz nie ma tak dobrze masz te minuty jest ich sporo ja mam dużo znajomych w play i za darmo z nimi rozmawiam czasami mysle że to udreka a nic fajnego,bo za darmo to bzdury opowiadać można do bólu, a zmieżam do tego że w play płaci sie np za rozmowe z konsultantem, nie wiele 1 zł ale tu zarabiają kilka tysiecy rozmów przy kilku milionach klijentów dziennie jest w skali miesiąca zysk parę milionów,a u wszystkich innych jest to za darmo,zawsze co miesiąc tą jedną złotówke dopiszą,albo dwie nawet,nie wiem skąd i dlaczego ale znowu niech kazdemu dopiszą złotówke a jak to robią to napewno potrafia to udokumentować to znowu pare milionów zysku miesiecznie,a więc jak w handlu to masz taniej a to drożej,kosztuje i wychodzi ze wszystkie sieci mają takie same ceny tylko co innego u każdego inaczej kosztuje.jak w hipermarketach.
  • Gość: l,m;l IP: *.ronus.pl 14.03.13, 10:48
    idiota jestes
  • Gość: gość IP: 83.1.119.* 03.08.09, 16:46
    Fajnie w erze po pół roku korzystania z tej sieci za 50 zeta będzie gdzieś
    około 400 minut a w play'u tylko 20 xDxD
  • Gość:   IP: *.multimo.pl 03.08.09, 17:20
    Gość portalu: gość napisał(a):

> Fajnie w erze po pół roku korzystania z tej sieci za 50 zeta
    będzie gdzieś
    > około 400 minut

Oczywiście tylko do Ery i na stacjonarne. W Tak Taku też
    takie "promocje". Ale po spamie z stoma mercedesami (miałem rzekomo
    włączoną blokadę esemesów marketingowych, a spamEra mimo tego
    bezczelnie spamowała), podziękowałem za reklamy i wypisałem się od
    tych żałosnych pajaców z PTC.
  • Gość: naprwawde normalny IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.08.09, 17:39
    Telefon to służy raczej do dzwonienia a nie do zbierania minut.
  • Gość:   IP: *.multimo.pl 03.08.09, 17:46
    Zgadzam się. Tym bardziej, że w Tak Taku miałem duży problem z
    wygadaniem tego, co doładowywałem (wysyłałem więc esemesy na różne
    durne konkursy, gdy ktoś dzwonił, odrzucałem połączenie i
    oddzwaniałem itp.). Ale jak spamEra kolejny raz zaspamowała mnie,
    mimo rzekomo włączonej blokady, dałem jej kopa i się przeniosłem do
    operatora, który będzie mnie - mam nadzieję - traktować poważnie (na
    razie od ponad dwóch miesięcy jest OK).
  • Gość: gość IP: 83.1.119.* 03.08.09, 17:55
    Po pierwsze chodzi mi o abonament a nie o Tak Tak .

Jeżeli mamy darmowe UZBIERANE minuty to nie musimy dopłacać do abonamentu tylko
    gadać ile nam się chce :):):)co w Play'u po dłuższym okresie czasu pewnie nie
    było by do końca możliwe.
  • Gość:   IP: *.multimo.pl 03.08.09, 17:57
    Gość portalu: gość napisał(a):

> Jeżeli mamy darmowe UZBIERANE minuty to nie musimy dopłacać do
    abonamentu tylko
    > gadać ile nam się chce :):):)

Ale tylko do spamEry i na stacjonarne.
  • Gość: gość IP: 83.1.119.* 03.08.09, 18:02

Nie koniecznie :) Oczywiście najwięcej jest do Ery, ale te umówione 400 minut
    jest racjonalnie rozdzielone dla innych sieci .
  • Gość: naprawde normalny IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.08.09, 21:20
    W play po wyczerpaniu limitu doladowujesz za 10 zeta i dostajesz 30 min do wszystkich a nie tylko do wybranych.Nie muszę się zastanawiać do jakiej sieci dzwonie,kolega ma 400 w sieci i dzwoni do małżonki zameldować że zrobił siku(bo ma darmowe) PARANOJA
  • needmoney 10.08.09, 08:49
    Gość portalu: naprawde normalny napisał(a):

> W play po wyczerpaniu limitu doladowujesz za 10 zeta i dostajesz 30 min do wszy
    > stkich a nie tylko do wybranych.Nie muszę się zastanawiać do jakiej sieci dzwon
    > ie,kolega ma 400 w sieci i dzwoni do małżonki zameldować że zrobił siku(bo ma d
    > armowe) PARANOJA

Dokładnie nie można w kółko dzwonić do żonki lub kochanki trzeba czasami poznać
    kogoś nowego ;-)
  • Gość: mariusz IP: *.home.aster.pl 30.09.11, 12:05
    dokładnie telefon służy do dzwonienia a ciężko gdzieś zadzwonić jak nigdzie nie ma zasięgu... na szczęście jestem już ponad to i w Plusie nie mam takich problemów.
  • Gość: falkor IP: *.siedlce.vectranet.pl 28.11.09, 00:18
    Gość portalu: napisał(a):

> Gość portalu: gość napisał(a):
    >
    > > Fajnie w erze po pół roku korzystania z tej sieci za 50 zeta
    > będzie gdzieś
    > > około 400 minut
    >
    > Oczywiście tylko do Ery i na stacjonarne. W Tak Taku też
    > takie "promocje". Ale po spamie z stoma mercedesami (miałem
    rzekomo
    > włączoną blokadę esemesów marketingowych, a spamEra mimo tego
    > bezczelnie spamowała), podziękowałem za reklamy i wypisałem się od
    > tych żałosnych pajaców z PTC.
    Tak było dawno temu teraz np ja mam za 75zł 170 min do wszystkich +
    12 do prawie wszystkich ( bez play i polsat) + sieć rodzinna
    3x2000min a co na to play
  • Gość: falkor IP: *.siedlce.vectranet.pl 28.11.09, 00:19
    miało być 120 nie 12
  • Gość: PLAY IP: 198.36.87.* 28.11.09, 01:49
    Za 60 zł masz 206 minut plus 500 do play i na stacjonarne wiec gdzie ty jestes
    misiu kolorowy ???
  • Gość: falkor IP: *.siedlce.vectranet.pl 28.11.09, 09:57
    ciekawe co bedzie jak skonczy sie taryfa ulgowa dla play i bedzie
    musiał rozliczać po normalnych stawkach. Dalej biedna ta oferta
  • impresja_switu 29.08.09, 18:14
    ja akurat nie przechodziła, ale kupowałam ostatnio telefon z abonamentem w Play.
    Dostałam jeszcze trzy miesiące bez płacenia podstawowej kwoty. Póki co, haczyka
    nie widzę, a z operatora jestem zadowolona. Mogę mieć tylko żal do siebie, że
    muszę dzwonić więcej, niż przypuszczałam i znacznie przekraczam ilość darmowych
    minut...;) tak czy inaczej, konkurencja na rynku rośnie bardzo szybko. Odkąd
    Play wszedł z tak atrakcyjna ofertą, połowa moich znajomych poprzenosiła numery
    lub pokupowała nowe telefony. Na tym maja spory zysk, nie muszą kombinować z
    "małym druczkiem" na umowie.
  • Gość: Andrzej IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.09, 09:38
    Play to jeden wielki ZŁODZIEJSKI HACZYK lub jak wolisz WĘDKA ( oba te słowa
    znaczą to samo w złodziejskim grypsie ).
    Play to najwięksi ZŁODZIEJE !!!
  • organista_pl 30.08.09, 10:20
    Gość portalu: Andrzej napisał(a):

> Play to jeden wielki ZŁODZIEJSKI HACZYK lub jak wolisz WĘDKA ( oba te słowa
    > znaczą to samo w złodziejskim grypsie ).
    > Play to najwięksi ZŁODZIEJE !!!

Po czym wnosisz imbecylu ???
  • Gość: Andrzej IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.09, 17:31
    Organista napisał : Po czym wnosisz imbecylu ???
    Widać że grasz w tej samej złodziejskiej orkiestrze - organisto !!!
    Okradli mnie bezczelnie i wprost na wyrwę.
    Teraz twierdzą że ,, skonfiskowali " mi kasę z karty Play Fresh.
    Od 2 m-cy walczę o zwrot tego za co zapłaciłem i co mi Play ukradł lecz ich BOK
    to Biuro Okradania Klienta
    Pozdrawiam, nadal będę wszystkich ostrzegał przed ZŁODZIEJAMI z PLAY !!!
  • Gość: 7 IP: *.aster.pl 30.08.09, 22:02
    Możesz podać szczegóły czy tylko będziesz się pienić? Ja mam abonament w play od
    prawie 2 lat i nie miałem problemów z nimi.
  • Gość: Andrzej IP: *.adsl.inetia.pl 31.08.09, 07:12
    Ja miałem też przez 2 lata i było ok. Później chciałem skorzystać z ,, promocji
    " One play i podpisałem aneks do umowy ( aby zachować numer tel) Po podpisaniu
    okazało się ( w punkcie Play Germanos ) że aneks nie może być realizowany.
    Wykupiłem więc w czerwcu Fresha i przez cały czerwiec miałem usługę Play Fresh (
    środki miały być przez rok do wykorzystania ). W dniu 20 czerwca otrzymałem
    informację że umowa została ze mną rozwiązana. W lipcu okazało się że mam
    abonament ( także do zapłaty za czerwiec ). Niewykorzystane środki z Play Fresh
    zniknęły ( miałem ok. 90 minut na 11 m-cy ). Po wielu moich interwencjach
    uzyskałem wyjaśnienia że ,, nie ma wątpliwości że podpisałem " ,, środki zostały
    mi skonfiskowane " oferują mi rekompensatę ( ok 30 minut ) i inne tego typu
    głupoty wypisywane przez kilkunastu ,, ekspertów " Play. Początkowo myślałem że
    jest to pomyłka jakiejś osoby , lecz kilkadziesiąt odpowiedzi w tym tonie
    jednoznacznie wskazuje że to zwykłe pospolite złodziejstwo.
    Czekam jeszcze na odpowiedź UKE lecz nie obiecuję sobie po niej zbyt wiele (
    nauczony doświadczeniem sądzę że Play dokona jakiś manipulacji i fałszerstw ).
    Na szczęście posiadam dowody ( zbierałem dokumenty ) i dlatego nie boję się
    spraw sądowych ( o karę umowną, o zniesławienie etc. ) jakie niewątpliwie mnie
    czekają
    Play to złodzieje nie ,, konkwistatorzy ":)
  • Gość: Andrzej IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.09, 18:45
    Gość portalu: organista_pl napisał(a):

Po czym wnosisz imbecylu ???

Przepraszam że zadam organisto niedyskretne pytanie w tym Play to macie
    ,,ksywy" jak recydywka.
    Szacun koleś :) jesteś od ,, wyrwy " czy tylko ,,słup" ???
  • Gość: miszcz cientej rip IP: *.chello.pl 31.08.09, 10:45
    Gość portalu: Andrzej napisał(a):

> Przepraszam że zadam organisto niedyskretne pytanie w tym Play to macie
    > ,,ksywy" jak recydywka.
    > Szacun koleś :) jesteś od ,, wyrwy " czy tylko ,,słup" ???

Jestem wolnym człowiekiem pacanie
    naszczescie nie mam do czynienia z takimi sierotami jak ty heheheh
  • Gość: Andrzej IP: *.adsl.inetia.pl 31.08.09, 12:03

Autor: Gość: miszcz cientej rip IP: napisał(a):

>Jestem wolnym człowiekiem pacanie
    he,he jeszcze „Jeder Schurke wird ... bestraft. ... co można tłumaczyć każda
    łajza będzie ukarana :)
    > naszczescie nie mam do czynienia z takimi sierotami jak ty heheheh
    Widać jak traktujecie klientów Playłajzy tu zacytuję: ,, pacany " ,, sieroty ".
    Przytocz proszę jeszcze kilka zwrotów z waszego ,, grypsu " niebieski
    złodziejaszku :)
  • Gość: + IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.09.09, 23:58
    Nawet jeśli masz rację, to sposób w jaki mówisz, jad który wylewasz sprawia, że Twoich wypowiedzi nie da się czytać. Co właściwie chcesz udowodnić? Że Play to wielka zbrodnicza korporacja i ma na forum Gazety swoich agentów? Straszne i smutne zarazem.
  • Gość: Andrzej IP: *.adsl.inetia.pl 11.09.09, 08:58

Autor: Gość: + Napisał :

>Nawet jeśli masz rację, to sposób w jaki mówisz, jad który wylewasz sprawia, że
    Twoich wypowiedzi nie da się czytać.

"Jest broń straszniejsza
    niż oszczerstwo: to PRAWDA!"
    Talleyrand
    To nie jad, PRAWDA zawsze jest okrutna i straszna zarazem :)

>Co właściwie chcesz udowodnić? Że Play to wielka zbrodnicza korporacja i ma na
    forum Gazety swoich agentów? Straszne i smutne zarazem.

Mylisz się i tym razem, Ha,ha,ha . Gdzie drobnym oszustom do ,,wielkości,
    zbrodni " czy też ,, korporacji " Ha,ha,uhahaha.
    strasznie to wesołe co piszesz :))))

,,Straszne i smutne zarazem" jest to , że pracownicy BOK Play zamiast pomagać
    klientowi w rozwiązaniu problemów piszą po forach. Teraz już wiem czemu nie mają
    czasu zająć się jego sprawą ( no chyba że przymuszeni przez UKE }.

• Gość: karol IP: *.ghnet.pl 27.11.09, 19:55
    Początek wątku bardzo ciekawy ale im dalej tym poziom dyskusji spadał na
    twarz... z tego co zauwazylem to wszystkie problemy o ktorych mowiliscie
    zdarzaja sie w play fresh a watek traktuje o abonamencie. mam zamiar przejsc z
    ery do play bo po 1 nie stac mnie na dobry telefon a tam go dostane
    po2 jedyna roznica w ofertach jaka dostrzeglem to to, ze minuty nie przechodza
    na nastepny miesiac... przepraszam za brak polskich znakow.. pisze jedna reka
    (druga w gipsie) pozdrawiam
  • Gość: donidarko IP: *.147.211.151.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.01.10, 11:18
    Przechodz jezeli nie przeszkadza Tobie,ze kasuja to co Ci
    pozostanie,ale uwazam,ze tak powazny operator powinien byc bardziej
    elastyczny.Pamietaj rowniez,ze haczyki sa rownież w sposobie
    rozliczania pakietu zlotowek.Ja sie juz o tym przekonalem,albo mi
    podlacza granie na czekanie za 2,-albo okazuje sie,ze zbieram minuty
    za 5,- dodatkowo do abonamentu.Jestem już pól roku w PLAY mam dosyć
    tych chorych kruczków.Jednym z ciekawszych rzeczy w PLAY dla mnie
    jest to jak chce sie dowiedzic odnosnie wykonanych połaczen to musze
    zamowic rachunek szczegółowy który kosztuje znow dodatkowo 5,-
    Szkoda gadać!!!!!!
  • Gość: donidarko IP: *.147.201.176.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.01.10, 10:49
    Ja tez uwazam,ze PLAY to złodzieje.Jezeli moje minuty nie sa
    przenoszone na kolejny miesiac jak ich nie wykorzystałem to zwykla
    kradziez moich wplaconych pieniedzy.A na to wszystko Pani w salonie
    poinformowala mnie,że minuty jak najbardziej mi sie zbieraja:(
    Rózni goscie tutaj wypisuja,ze zbieraja sie tylko np do ERA i na
    stacjonarne w ERZE,ale PODKRESLE ZAWSZE a w PLAY wcale!!!!!!!!
  • Gość: donidarko IP: *.147.201.176.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.01.10, 11:04
    Uwazajcie na PLAY w abonamencie
    Złodziejskie zasady i zlodziejskie naliczania...Dobrze wszystko
    czytajcie zanim podpiszecie.
  • Gość: Ewa IP: 77.252.175.* 14.01.10, 11:46
    po przejsciu do Play zalogujcie sie szybko na stronce i wylaczcie niektore
    platne funkcje, ktore sa uruchamiane chyba automatycznie (u mnie byly) - pakiet
    internet, granie na czekanie. A jak sie da to dopilnujcie przy podpisywaniu,
    zeby nie byly wlaczone.
  • Gość: Andrzej IP: 77.255.252.* 16.01.10, 07:32
    W Play się nie da upilnować jak to ze złodziejami bywa - to oni nas pilnują.
    Jedyną receptą na złodziei jest omijanie ich szerokim łukiem i przestrzeganie
    przed nimi innych.
    Play to złodzieje
  • Gość: K2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.01.10, 17:53
    sam to przerabiam, play nie wlicza sobie w darmowe minuty połączeń internetowych, transferów, smsów specjalnych itp itd... masz tylko minuty i smsy....zwykłe. a i jeśli odpowiedniego pakietu nie wykupisz to niewykorzystane minuty nie bęą ci przechodzic z miesiąca na miesiąc... sam wracam do orange...przynajmniej wróg będzie dobrze znany:)
  • lakers2 19.01.10, 18:32
    > sam to przerabiam, play nie wlicza sobie w darmowe minuty połączeń internetowyc
    > h, transferów, smsów specjalnych itp itd... masz tylko minuty i smsy....zwykłe.
    > a i jeśli odpowiedniego pakietu nie wykupisz to niewykorzystane minuty nie bęą
    > ci przechodzic z miesiąca na miesiąc... sam wracam do orange...przynajmniej wr
    > óg będzie dobrze znany:)

Przedstaw mi proszę ofertę na abonament innego krajowego operatora gdzie pakiet
    złotówek lub minut wymienny jest na sms`y specjalne lub internet bo nigdzie nie
    mogę znaleźć .
    Może oferta Plusa "Bałwan poleca dla bałwanów" to tak na szybko :
    www.alertfinansowy.pl/alert-patrol/419-dla-balwanow.html
    gdzie sms`y i mms`y płatne są poza abonamentem .
    Oferta Ery gdzie pakiet wymienny jest na rozmowy i sms`y (gdzie mms?).
    Jestem abonentem Play i najważniejsze to dobrać ofertę do siebie.
    Nigdy nie byłem oszukany, okradziony itd ...
    "Promil" abonentów zawsze będzie się czuł oszukany, chciał wszystko za darmo itd..

pzdr.
    lakers2
  • Gość: K2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.10, 20:41
    w orange jest tzw. pakiet złotówek w abonamencie który mi nie rozróżniał czy wysyłam sms specjalny, czy korzystam z netu czy dzwonię normalnie po prostu kasa ubywała a nie była doliczana do abonamentu podczas kiedy niepotrzebne mi minuty czasami przechodziły na następny miesiąc a abonament przekraczałem, to zawiłe jest ale to z doświadczenia wiem... wszyscy operatorzy zawsze na czymś nas kantują
  • bujaka_jamajka 22.01.10, 23:01
    lakers2 napisał:

> Przedstaw mi proszę ofertę na abonament innego krajowego operatora gdzie pakiet
    > złotówek lub minut wymienny jest na sms`y specjalne lub internet bo nigdzie nie
    > mogę znaleźć .

We wszystkich abonamentach Orange pakiet złotówek możesz wykorzystać na
    wszelkiego rodzaju połączenia i SMSy, także na specjalne SMSy, roaming i Internet.
  • Gość: znawca IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.01.10, 12:19
    Stary, Play to jeden wielki haczyk. Poczytaj na forach to zobaczysz,
    że oszukują klientów na najróżniejsze sposoby. Generalnie jak
    jeszcze masz wybór, to sie sam z własnej woli nie pakuj do tej sieci.
    Masz jeszcze do wyboru kilka innych. Najbardziej zadowoleni są
    klienci Plusa, na drugim miejscu jest Orange, tylko, że mają
    problemy z zasięgiem. No i BOK też nie daje rady.
  • needmoney 19.01.10, 12:50
    Przeniosłem numer do fresha i jest ok. telefonik sobie kupiłem i nigdy więcej abonamentu w jakiejkolwiek sieci.
    --
    Ale jeżeli jest tylko za friko, to to pieprzę ...
  • Gość: słowa lekkie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.10, 16:52
    powiem szczerze - ogólnie się prepaid opłaca - ja mam w orange i teraz jest to
    bardziej opłacalne od abonamentu. Co tydzień sa jakies nowe promocje na które
    mozna się załapać wiec nie jest źle. Ja sobie teraz testuje ta usluge "minuty za
    minuty" :)
  • organista_pl 19.01.10, 20:20
    Mam 3 numery w Play od roku nie zauważyłem jakichkolwiek problemów
  • bujaka_jamajka 22.01.10, 23:04
    W Play haczyki są takie:
    - niewykorzystane minuty nie przechodzą na kolejny miesiąc
    - opłata aktywacyjna przepada, nie można jej wykorzystać
    - możesz wykupić tylko jedną dodatkową usługę, i to nie we wszystkich abonamentach
    - BOK praktycznie nie istnieje
    - jak ktoś dzwoni do Play z innej sieci to płaci 75/79 gr za minutę

:)
  • Gość: maggi IP: 109.243.123.* 22.01.10, 23:44
    jestem już 2 lata z Play i wlasnie przedlużyłam umowe na kolejne 6
    miesięcy. Tylko na 6 bo bez telefonu. SE C902 oglądalam i nie
    podobał mi się sposób odsłaniania obiektywu.Czekan na Nokię 6700 za
    1zł . Jesli chodzi o haczyk to iągle jest ten jeden- ZASIĘG . w
    dużych miastach nie ma problemu , natomiast wśród pół łąk i lasów
    będzie Ci brakować ERY. Ja mam drugi telefon w Plusie i tak łatam
    nim dziury w zasiegu Playa.
  • Gość: jok IP: 198.36.87.* 23.01.10, 09:36
    Droga maggi aby ułatwić ci życie proponuje abyś w swoim telefonie z PLAY
    ustawiła jako siec Plusa wtedy nie będziesz mieć problemu
  • Gość: xyz IP: 77.255.41.* 24.01.10, 16:23
    Bądż zrezygnowała ze złodziejskiego playa ( jak ja to uczyniłem ) wtedy wszelkie
    problemy ( zasięg, nierzetelnie naliczane opłat, olewanie klienta na każdym
    kroku itp.) się skończą.
    Wierz mi wystarczy zrezygować z ich usług aby poczuć się normalnie :))))))
    Telefon służy przecież do rozmów a nie do nabijania kasy playom !!!!!
  • Gość: Ares2201 IP: *.torun.mm.pl 15.12.10, 08:00
    Play to bardzo wpożadku siedziba ja aktualnie posiadam 2 telefony z dwoma numerami i co chwile jakies promocje przysyłają
  • Gość: magda IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.05.11, 19:02
    o tych "haczykach" klient jest informowany. Jak podpisujesz umowę, mówia Ci, że nie przechodza minuty na następny miesiąc.
    Jestem w playu od 2 lat i wlasnie wybieram nowy abonament. Poprzednio bylam w erze (6 lat) i jakos nikt nie proponowal mi nizszego abonamentu tylko co 2 lata byl wyzszy a minuty te same. Nigdy nie mialam problemów z zasiegiem, a kiedy go nie ma przelacza sie na roaming z plusa, za co nie pobiera większych kosztów, więc nie mówcie, ze Wam cos dolicza do faktury bo to STEK BZDUR!!! Faktury... nie mam z tym problemów, korzystam z opcji internetowej, więc nie czekam na pocztę polska, która wiadomo, jak działa w naszym kraju. Nie wiem dlaczego macie tez o to pretensje do play. Jesli masz problem z telefonem, (ja mam akurat Aville), polecono mi serwis samsunga, w ktorym uznano mi gwarancje i czekalam na telefon 4 dni a nie 2 tygodnie. Ułatwienie? Uwazam, ze tak :)
  • Gość: Przyszły Play'owie IP: 77.236.26.* 19.06.11, 14:48
    Tak czytam opinie pieniaczy i narzekających na różnego rodzaju haczyki. I jedyne co z tego wynika, to fakt, że jesteście bandą idiotów nieczytających umów, w której są wszystkie warunki, na jakich podpisujecie umowę. Takich jak Wy powinno się rzeźbić na każdym kroku, ponieważ sami nie potraficie zadbać o własne interesy. A teraz dalej, niech jeden z drugim jeleniem pisze, jak mu minuty nie przechodzą na następny miesiąc, jak mu naliczają dodatkowe opłaty za internet, 'granie na czekanie' i inne pierdoły. Jak kupujecie samochód, to też nigdy nie sprawdzacie, co jest pod maską? W takim razie jesteście idealnymi klientami. Czyli po prostu debilami. Pozdrawiam.
  • Gość: asia010xd IP: *.toya.net.pl 09.10.14, 20:45
    witam ..Dzisiaj wzielam telefon w play na abonament . zostalam przy tym samym numerze a na kancie mialam 95 zł . wrocilam do domu i nic na koncie nie mam . nikt nie poinformowal mnie o tym ze wszystko mi zabiora . dlaczego tak jest ??
  • Gość: lemon41 IP: 90.156.115.* 06.01.11, 14:56
    w Play nie wykorzystane minuty PRZEPADAJĄ !!!!!!!!!!! nie przechodza na następny m-c.
  • Gość: Jakinta IP: 94.254.159.* 06.01.11, 16:49
    Gość portalu: lemon41 napisał(a):

> w Play nie wykorzystane minuty PRZEPADAJĄ !!!!!!!!!!! nie przechodza na następ
    > ny m-c.

No i co z tego? Przechodzenie i kumulowanie minut to domena pre-paidowców i dziadów co liczą grosz do grosza. Ja mam 350 minut i 35 PLN-ów w PLAY jak stracę nawet kilka minut to nie płaczę w po kątach. Wychodzi 10 gr za minutę. Jak ma się minutę po 60 gr w Orangutanach czy Erach to można skomleć :-)
  • Gość: max IP: *.bilgoraj.mm.pl 09.02.11, 11:46
    sprawdz dokładnie cenniki i nie wymyślaj cen.....i jakie 10 gr za minute...policz jeszcze raz...pozdrawiam
  • Gość: Jakinta IP: *.play-internet.pl 09.02.11, 12:54
    Nie rób z siebie polskiego głupka, bo ja pisałem o abonamencie w styczniu kiedy istniał i był w ofercie PLAY i który ja posiadam i mam w umowie bez telefonu 350 minut za 34,50 PLN na 12 miesięcy, obecnie istnieje inny, droższy za 49 PLN z taką samą liczbą minut 350 i stanem darmowym w PLAY również na 12 miesięcy . Kogo pouczasz człowieku? Relatywny koszt minuty w mojej ofercie to 10 groszy, obecnie 14 gr+ stan darmowy do PLAY.... Nowa oferta jest od 08.02.2011 więc nie siej fermentu...
  • Gość: rtv IP: *.dynamic.chello.pl 16.02.11, 17:01
    w play fresh jest super, albo w m-banku , 19 groszy minuta i doladowania z konta , ale ludki musza miec jakis wypasiony telefon zamiast kupic taki za 100-300 pln i brac na karte
  • makaluu 16.02.11, 21:32
    Czy w najbliższym czasie ktoś z was będzie przechodził z numerem do PLAY?
    --
    Nie chciałabym być niegrzeczna....
  • Gość: Jakinta IP: *.play-internet.pl 18.02.11, 10:28
    Ja będę...-)
  • Gość: asia IP: *.inowroclaw.mm.pl 19.02.11, 19:03
    Ja wczoraj przeszłam :)
  • Gość: Jakinta IP: *.play-internet.pl 19.02.11, 19:34
    Asiu abonament czy karta, może mix?
  • Gość: asia IP: 89.230.154.* 20.02.11, 14:46
    Karta, wszystko bezproblemowo przeszło i działa :) Zasięg nawet w piwnicy jest, tam gdzie Era nie miała.
  • galtom 21.02.11, 11:29
    45 gr za minute??? sporo... nie lepiej kupic telefon w sklepie i skorzystac z gg air czy mbanku?
    bez umowy i taniej za minute.
    Zmieni sie oferta abonamentowa (w ktorejs z sieci) to zawsze mozna kolejna podpisac.
    --
    Pozdrawiam, Galtom
    Co to jest VPN?
  • Gość: Jakinta IP: *.play-internet.pl 23.02.11, 16:02
    Jakie 45 gr za minute?
  • Gość: dnm IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.02.11, 19:47
    Wielka trójka stosuje zmowę operatorów, a Play ceny dumpingowe. Jedno i drugie paskudne, ale w przypadku Playa oznacza beznadziejny serwis, bo muszą ciąć koszty gdzie się da. W dodatku, jak ostatnio czytałem swoją umowę , to było napisane, że zniżki są ale za wyjątkiem Playa. To znaczy Ty masz tanio, ale jak ktoś do ciebie dzwoni to dopłaca. Jak robię interesy albo zakupy w necie, i widzę telefon z Playa to firma odpada w przedbiegach. Bo telefon w Play, oznacza że mają klienta w d...
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.11, 12:46
    ja mam abonament w plusie i nie zmienię operatora NEVER ! jestem zadowolona. połączenia nie ograniczają się tylko tanio do wszystkich oprócz playa, "do wszystkich sieci" jest jednakowa stawka łącznie z playem, polsatem cyfrowym i innymi wynalazkami... Aczkolwiek każdy ma prawo do swoich wyborów. Jestem przekonana, że Play zmieni ceny abonamentów na większe za 2, 3 lata. Niskie abonamenty teraz służą temu by zdobyć jak największą liczbę klientów, jak osiągną ten cel - ceny pójdą w górę .... heh mówię prawie jak wróżka, ale myślę że tak się stanie...
  • Gość: nata IP: *.modemy.ostrowski.pl 08.03.11, 14:28
    no to jak zmienia za 2-3 lata stategie to przeciez zawsze wtedy mozna zmienic siec. Co za problem. A czasie trwania umowy przeciez nie podniosa ci stawek. Co do haczykow to faktycznie te minutki nie przechodza i oplata aktywacyjna 49zl. Ale w ramach tego masz ilosc mega bajtow do wykorzystania czy cos takiego. Zaczynam od kwietnia abonament i wtedy napisze czy play mi sie podoba czy nie :)
  • Gość: nigdy? IP: *.51.84.160.smlw-legionowo.pl 21.03.11, 23:35
    Pamiętaj, nigdy nie mów nigdy.
    Jeszcze w połowie stycznia uważałem Plusa za poważną, solidną firmę. Śmiałem się z tych, którzy namawiali mnie na Play. Dziś wiem, że klient jest operatorowi potrzebny do tego, żeby dużo i w terminie płacił. Poza tym ma nie zawracać głowy.
    Nie łudź się, tak jest wszędzie. To są firmy, dla których jedynym priorytetem jest maksymalizacja zysków. Jedynym rozsądnym kryterium wyboru operatora jest w miarę dokładne określenie swoich potrzeb, policzenie ile będą kosztowały u każdego opa, i na koniec wybranie najtańszego. Jeśli mamy abonament - procedurę powtarzamy co dwa lata:), od umowy do umowy.
    Dziś najczęściej najtańszym okazuje się być Play, a za dwa lata? Któż to wie...
  • Gość: 1 IP: *.230.91.67.rzeszow.mm.pl 03.06.11, 16:49
    a skad teraz wiesz ktory nr jest w play... jak wszyscy przenoszą numery...hehe a co mnie to obchodzi ze ktos ma do mnie drogo... jak za 29 zł w tym momencie masz 240min do wszystkich i play przez 6 z 12 miesiecy umowy
  • Gość: hehehehe IP: *.adsl.inetia.pl 12.08.11, 20:49
    interesy musisz robic skoro nie stac Cie na kilka groszy z minute wiecej. Handlujesz ziemniakami?
  • s-orbona 09.05.11, 11:01
    Posiadam rachunek w Playu już sporo czasu i zawsze byłem zadowolony z jakości ich usług. Zdecydowanie najlepsza sieć w Polsce.
    --
    _...
    A

B
  • kazik12groszy 05.10.11, 12:16
    oferty mają niezłe, troche gorzej z zasięgiem

--
    Polak potrafi!!!:),Polscy naukowcy udoskonalili najpopularniejszy izolator
  • Gość: kiki IP: *.de 03.06.11, 17:10
    trydny problem
  • Gość: ON32 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.11, 18:52
    Pley to najlepsza niezlodziejska oferta były klient plus gsm......
  • Gość: kumpelery IP: *.swidnica.mm.pl 05.05.12, 22:50
    Byłem klientem ery ponad 16 lat, haczyk w tym, że era rozlicza nie jak pisze w umowie okres 24 m-cy, a 25 okresów rozlizceniowych które sama wyznacza niby zgodnie z regulaminem a konsultanci to kupa głupoli nakreconych pod dyktat i nie dopuszczajacych do przełożonych w razie sporu - poprostu płacz i płać dowiesz się jak bedziesz rezygnował z ERY !!!! Pamietaj ostrzegałem sam to przerabiałem i takie klepanie o innych nie ma sensu, to wszystko slogany aby klepać jak chcesz to podeślę ci kopie odpowiedzi i wyjaśnienb ery na zadane pytanie dlaczego mam płacić abonament poza okresem umowy jak również dlaczego przekazuje sie numer tel po okresie umowy w terminie ustalonym przez ERĘ - kanciarkę.? A haczyk polega na tym że ERA liczy ilość zarobku a PLEY ilość klientów - resztę oblicz sam. Jestem teraz Z Pleyem i na ERę leje. Cześć
  • Gość: gosia IP: *.CNet.Gawex.PL 20.07.12, 15:59
    nie ma haczykow jezeli chcecie przejsc do play to dajciwe znac sms-em a ja was przeniose 884238642
  • Gość: miksum IP: *.krak.tke.pl 29.07.12, 18:24
    E tam, zawsze są jakieś gwiazdki i cudowanie. Lepiej wybrać prepaid a nie bawić się w abonamenty. Albo chociaż mieć na kartę w zanadrzu, jak dzieją się jakieś super promocje - polecam Heyah, 1000 smsami do wszystkich za 3,90 pozbyła się konkurencji w mig.
  • Gość: urzytkownikplay IP: *.brochow.net 03.08.12, 12:03
    Ja Play mam już od 2008r. Najpierw miałam Prepaid lecz z czasem zaczęłam bardzo często doładowywać telefon wydzwaniałam ok 100 zł miesięcznie. Prawie dwa lata temu przeszłam na abonament przy kwocie 59 zł dostaje 69 za 100 zł wzięłam HTC Wildfire gdzie w sklepie chodziły po 700-800 zł , mam nieograniczone do sieci, przez 6 m-cy miałam mieć 100 minut gratis lecz z jakiegoś powodu nie zostało mi to wyłączone. Jednym słowem może nie jest to mega dużo lecz biorąc pod uwagę, że sms-y piszę od święta jest mi to w 100% wystarczalne. Co do zasięgu- mieszkam w dużym mieście i czasem kiedy wyjadę na wieś do babci to jest z tym mały problem... Podsumowując w tym lub przyszłym miesiącu przedłużam umowę na kolejne dwa lata ;)
  • Gość: adda IP: *.xdsl.centertel.pl 13.11.12, 15:14
    w samej nazwie :)
  • palea 19.05.15, 10:29
    Witam,
    Jako klient Play przestrzegam przed podpisywaniem umowy na odległość w obecności kuriera - przejście na abonament Formuła 4.0 Unlimited.
    Pomimo wielu rozmów telefonicznych i zapewnień pracowników P4, że od umowy można odstąpić w terminie 10 dni bez poniesienia żadnych kosztów, Play wystawia fakturę i obciąża klienta kosztem opłaty aktywacyjnej 49zł i dodatkowo nalicza koszty - łącznie 67,90zł, wysyła przedsądowe wezwania do zapłaty
    Jest to praktyka niezogdna z obowiązującym prawem. Po konsultacji z Rzecznikiem Praw Konsumenta sprawę wyjaśnimy w sądzie.

Pozdrawiam i raz jeszcze przestrzegam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka