Komentarze do artykułu

Nowa ustawa refundacyjna - pacjent zapłaci... Dodaj do ulubionych


zarchiwizowany

Ten wątek został zamknięty i nie można dodawać postów.
Sprawdź, czy dyskusja trwa w innych wątkach.

Szanowni pacjenci boleśnie przekonają się na czym będzie polegała refundacja leków na nowych zasadach. Pomijając wszelkie aspekty związane z firmami farmaceutycznymi, dość ciekawe jest w nowej ustawie nakładanie kar dla lekarzy za wystawianie takich recept. Można sobie pomysleć - fajnie jak w końcu dowalą tym konowałom... Ale...
1) lekarz, który wypisze pacjentowi refundowaną receptę, a później okaże się, że pacjent nie jest ubezpieczony, lub w tym samym dniu odwiedził kilku innych lekarzy, zostanie obciążony kwotą refundacji. Jeżeli pacjent nakłamie, że jest chory na określoną chorobę to zapłaci za to lekarz. Pacjenci oszuści są bezkarni - kwoty sciąga się od lekarzy. Kwoty są niemałe, zważywszy na to, że leki za które pacjent płaci np. 3,50 pln mogą kosztować w rzeczywistości nawet kilkaset pln...
2) w przypadku gdy: "lekarz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej celowo wprowadza Fundusz w błąd wystawiając recepty na leki refundowana dla osób nieuprawnionych i doprowadza w ten sposób do niekorzystnego rozporządzenia przez NFZ środkami publicznymi" lekarz może być skazany na karę więzienia od 6 mcy do 8 lat (kara dokładnie taka sama jak za gwałt, ciężkie pobicie itp.)
3) Nie zostały ustalone żadne instytucje odwoławcze - wszelkie decyzje czy lekarza obciążyć kosztami czy nie, oraz czy wsadzić doktora do pudła za "niekorzystne roporządzanie środkami NFZ" należą do urzędników.
4) A ponieważ lekarz lecząc pacjenta NFZtowskiego za każdym razem "niekorzystnie rozporządza środkami" bo leczenie zawsze kosztuje, można od razu wsadzić do więzienia każdego lekarza.

W takiej sytuacji tylko lekarz idiota (tacy niestety też się zdarzają - jak w całej populacji zresztą) będzie wystawiał recepty refundowane. Żaden z lekarzy, który będzie miał odrobinę oleju w głowie nie wystawi recepty na P. Wydaje się, że własnie o to pani minister chodzi.

A gdy pacjenci się trochę zdenerwują że za lek za który płacili dotychczas 3,5 pln muszą zabulić 400 pani minister powie, że to przez tych niedobrych lekarzy, którzy nie chcą wystawiać właściwych recept.

Taka to jest perfidia władzy.

Protest lekarzy w tej sprawie (do 31.01.2011 petycję podpisało 6,5 tys lekarzy - ponad 10% aktywnie pracujących lekarzy w PL) nie jest inspirowany przez firmy farmaceutyczne, jak usiłuje wmówić ciemnym masom Kopacz. Jest podyktowany troską o pacjentów i o własne 4 litery, których dobrowolnie nikt nie będzie nadstawiał wystawiając recepty z refundacją.


---------------------------------------
"sprawiedliwość ma się tak do sprawiedliwości społecznej, jak demokracja do demokracji socjalistycznej"
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.