Komentarze do artykułu

Re:Ostrożnie z tą "obwodnicą" Dodaj do ulubionych


zarchiwizowany

Ten wątek został zamknięty i nie można dodawać postów.
Sprawdź, czy dyskusja trwa w innych wątkach.

Gość portalu: Hann-a napisał(a):

> oszuk nie uznaje obwodnic. Katowice to miasto przelotowe<
Przy tym układzie głownych dróg i autostrad przez miasto, to Katowice potrzebują obwodnic, ale na granicach miasta, albo jesze lepiej poza granicami na terenie miast sąsiednich. Wewnatrz miasta i dzielnic potrzebe są zwykłe ulice oraz przedłużenia i połączenia zwykłych ulic. Ta "obwodnica" między Ochojcem a lasem i przy GCM nie zmieni Katowic z miasta przelotowego w miasto omijane szerokim łukiem. Ma planowany przebieg dość pokrętny, a przy tym może być dla Ochojca równie szkodliwa i konfliktowa, jak planowana "obwodnica zachodnia" wzdłuż Kłodnicy, która budzi sprzeciw w Panewnikach, Kokocińcu i na Szadoku.
Obwodnica do Kostuchny i Podlesia odcina Ochojec na całej długości od najładniejszych terenów leśnych z rezerwatem florystycznym i z zespołem przyrodniczo-krajobrazowym.

Natomiast przedłużenie ul. Braci Wiechułów do skrzyżowania Spokojnej z Radockiego to zupełnie inna , niewielka skala przedsięwzięcia (wg mapy ok 350m) Nie można oczekiwać ,że rozwiążę problem dojazdu do pd dzielnic. Jednak lokalne korzyści dla mieszkańców Ochojca są widoczne. Wg mnie wyraźnie przeważają nad uciążliwościami , a w każdym razie właśnie to powinni ustalić planiści. 90% mieszkańców dzielnicy jeździ najczęściej w kierunku centrum Katowic i spowrotem. Kilka tysięcy mieszkańców Radockiego i sąsiednic będzie miało do Katowic bliżej o jakieś 600 do 700m. Zaoszczędzą troszkę benzyny i spalin. Biorąc pod uwagę przewagę wiatrów zachodnich i pd-zachodnich, zmniejszy się uciążliwość w rejonie ul Tyskiej, Zdrowej, Chmielnej i Kossaka oraz w zachodniej części ulic Spokojnej, Spółdzielczości i Jaworowej. Natomiast zwiększy się uciążliwość w rejonie Braci Wiechułow, Worcela i we wschodniej rzadziej zamieszkałej części ulic Spokojnej, Spółdzielczości i Jaworowej.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.