Dodaj do ulubionych

w czym marynujecie kawalki kurczaka na grilla?

11.01.10, 14:09
znaczy bardziej na patelnie grillowa teraz z powodu pory roku.
oczywiscie mam swoje ulubione marynaty, np oliwa, cytryna, tymianek, chili,
zdziebko czosnku, albo olej, rozne rodzaje papryk slodkich ostrych i wedzonch
i czubryca i wiele, wiele innych, ale z checia poznam wasze ulubione kombinacje :)
--
Six afraid of seven, ‘cause seven eight nine/I’m afraid of losing the places I
find/If I was made equal, is this what I get:/A bunch of stories to interpret?
It’s so tricky tricky, this little one too,/Well, if it is a lunatic we’ll
name it after you./Put it in your pocket and pick it up/We’re here to
entertain, show them what you got.
Obserwuj wątek
    • buttergirl Re: w czym marynujecie kawalki kurczaka na grilla 11.01.10, 14:22
      W takich samych jak Ty.
      Z niewymienionych:
      - musztarda z miodem i opcjonalnie chilli;
      - musztarda z masłem orzechowym;
      - miód z czosnkiem;
      - jogurt z miętą, kolendrą i sokiem z limonek;
      - marynata z pomarańczy;
      - sok jabłkowy, imbir, ocet jabłkowy, miód, czosnek, kawałki jabłek;

To tak na szybko...

Ostatnio w krewetkowej paście tom yum, w paście Thao Heritage z bazylią i czosnkiem.
      • ania_m66 Re: w czym marynujecie kawalki kurczaka na grilla 11.01.10, 15:28
        cholera,
        moglam jednak najpierw zapytac, a potem marynowac wyluzowane udka na dzisiejsza kolacje :)
        patent z musztarda i maslem orzechowym wyprobuje niechybnie, bo uwielbiam maslo orzechowe w wytrawnych daniach. dzieki :)
        --
        Six afraid of seven, ‘cause seven eight nine/I’m afraid of losing the places I find/If I was made equal, is this what I get:/A bunch of stories to interpret?
        It’s so tricky tricky, this little one too,/Well, if it is a lunatic we’ll name it after you./Put it in your pocket and pick it up/We’re here to entertain, show them what you got.
            • ania_m66 Re: wszystkie wspmniane przez Buttergirl oraz ost 11.01.10, 15:48
              ano wlasnie, dlatego fajnie jest zdobyc jeszcze kilka pomyslow na przyszlosc.
              marynaty i chutneye pataka juz mi sie nieco przejadly. wszystko jakos bardzo
              podobnie (choc niezle) smkuje.
              --
              It’s so tricky tricky, this little one too,/Well, if it is a lunatic we’ll name
              it after you./Put it in your pocket and pick it up/We’re here to entertain, show
              them what you got.
                • ania_m66 Re: wszystkie wspmniane przez Buttergirl oraz ost 11.01.10, 18:35
                  akurat dokladnie tak sie moje udka bez kosci marynuja :)
                  --
                  it after you./Put it in your pocket and pick it up/We’re here to entertain, show
                  them what you got.
                  • em_es :) 11.01.10, 18:44
                    fajnie mi też wyszły ostatnio udka marynowane w oliwie od suszonych pomidorów, z
                    dodatkiem tychże, ale w postaci takich suchych płatków, wyszły takie mocno
                    pomidorowe, ale przyrumienione na sucho, z inną postacią pomidorów pewnie by się
                    to nie udało
      • ania_m66 Re: w marynacie Wiesenhof, 11.01.10, 18:34
        wiem, tez widzialam.
        kupuje z reguly kurczaki kukurydziane, tzw kikok hähnchen, ktore trzymane sa i karmione duzo przyzwoiciej, przynajmniej na papierze.
        100% pewnosci oczywiscie nie mam, ale jakas szansa na nieco lepsza jakosc jest.
        --
        Six afraid of seven, ‘cause seven eight nine/I’m afraid of losing the places I find/If I was made equal, is this what I get:/A bunch of stories to interpret?
        It’s so tricky tricky, this little one too,/Well, if it is a lunatic we’ll name it after you./Put it in your pocket and pick it up/We’re here to entertain, show them what you got.
        • ania_m66 Re: w czym marynujecie kawalki kurczaka na grilla 13.01.10, 12:50
          bardzo lubie marynaty z dodatkiem miodu, ale raczej do pieca, badz na grilla
          (wtedy na takiej aluminiowej tacce). bo na patelni grillowej musi chyba
          strasznie paskudzic i dymic. nigdy tak nie robilam, bo na logike nie jest to
          najlepszy pomysl, czy ktos ma moze inne doswiadczenia?
          --
          them what you got.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka