Dodaj do ulubionych

Rosol i pomidorowa

07.09.10, 15:58
to ulubine zupy polakow, tak wyszlo w sondzie w ostatniej Familiadzie, ktora
mialam okazje ogladac, hehe
--
Pilotowal i Spadl
Edytor zaawansowany
  • Gość: karol wiewiórka IP: *.chello.pl 07.09.10, 16:00
    pomidorowa zapewne jako naturalna konsekwencja rosołu - czyli rosół dzień po :D
  • figgin1 07.09.10, 18:07
    Pomidorowa jest moją najukochańszą zupą. Rosół też sobie cenię, ale rzadko robię, bo czasochłonny bardzo i smakuje mi tylko zimą. Ale generalnie dobra to zupa, szlachetna. Nie rozumiem więc co w popularności obu zup cię bawi.
    --
    Czelabińscy matematycy są tak twardzi, że potrafią wyrecytować z pamięci liczbę "pi" - od końca.
  • bene_gesserit 07.09.10, 18:19
    Imho trudno sonde 'familiady' traktowac jako zrodlo wiedzy o Polakach - na pewno nie dobieraja tam proby reprezentatywnej dla naszego narodu.

Ale to akurat prawda. Pierwsze danie - rosol lub pomidorowa, drugie - schabowy, ziemniaki i kapusta lub mizeria, na deser sernik lub makowiec. Taki jest wynik badan sprzed paru lat - pisaly o tym gazety.

--
    a moja mama zawsze mi powtarzala: 'maksiu, badz grzecznym kotkiem, bo odrodzisz sie czlowiekiem'
  • nchyb 07.09.10, 21:17
    > Imho trudno sonde 'familiady' traktowac jako zrodlo wiedzy o Polakach - na pewn
    > o nie dobieraja tam proby reprezentatywnej dla naszego narodu.

he he, dla mnie fAMILIADA JEST WŁAŚNIE REPREZENTATYWNA DLA WIĘKSZOŚCI pOLAKÓW. dLA TYCH CO CZYTAJĄ fAKT, (sorry za capsa, nie chce mi się już przepisywać małymi literkami), co zachwycają się Kiepskimi.
    Familiada to zdecydowana większość Polaków. Niestey... :-(
  • bene_gesserit 07.09.10, 21:25
    Eee, jakby tak bylo, to uczestnicy nie mieliby zupelnie problemu ze zgadywaniem :)
    --
    a moja mama zawsze mi powtarzala: 'maksiu, badz grzecznym kotkiem, bo odrodzisz sie czlowiekiem'
  • nchyb 07.09.10, 21:31
    rzecz w tym, że uczestnicy nie zawsze są tak, hm - prymitywni to złe określenie, raczej tak mało oryginalni, jak przeciętny statystyczny pytany.

Pamiętam, ze dla mnie przerażające bywa, gdy spotykam się z opiniami osób spoza kręgu znajomych i się okazuje że własnie familiada to ta nieszczęsna średnia statystyczna...
  • vandikia 07.09.10, 19:25
    osobiście się z tym zgodzę
    a pomidorową kocham nad wyraz :)
    --
    ups
  • Gość: gość IP: *.chello.pl 07.09.10, 20:54
    Sądzę, że to się zmieniło i to bardzo.
  • vandikia 07.09.10, 21:04
    tak? to jaka jest wg Ciebie ulubiona zupa Polaków? Albo dwie? większość musi znać i lubić.
    --
    ups
  • marciasek 08.09.10, 01:34
    dorzucam żurek, kapuśniak (z wariacja regionalną w postaci kwaśnicy) barszcz czerwony, ogórkową i grochówkę (ta ostatnia nieco kontrowersyjna, ale jednak)
  • bagatella 07.09.10, 22:19
    No moze napisalam z tzw hehe, ale jak pomysle....
    Bardzo zadko robie zupy, klimat nie sprzyja, zbyt cieplo,
    ale jak juz sie ochlodzi to z cala przyjemnoscia
    jade wlasnie z rosolem w pierwszej kolejnosci ku uciesze wszystkich,
    pomidorowa tez nie gardze, wrecz przeciwnie:)
    Czyli cos w tym jest jednak
    --
    Pilotowal i Spadl
  • tastefully7 07.09.10, 22:23
    Jeśli pomidorowa, to tylko ze świeżych pomidorów, a nie z koncentratu, a co do rosołu... może być ostatecznie. Jednak najbardziej lubię czerwony barszcz - czysty, zabielany, z jajkiem, z ziemniakami, z fasolą, uszkami...
    --
    www.tastefully.bloog.pl
  • tequilkuk 07.09.10, 23:35
    czytalam ostatnio ze koncentrat jest zdrowszy od swiezych pomidorow. Ja wole do sosow i zup uzywac koncentratu a najchetniej to wloskie passaty czy jak im tam :)
    Pomidory swieze to na kanapke albo bruschete :)
    --
    Teraz albo nigdy. A to naprawde znaczy "teraz". Bo nie wiem, gdzie jest "nigdy".
    Achaja
  • Gość: dorotkah IP: *.hsd1.il.comcast.net 07.09.10, 23:42
    Pomidorowa jest pyszna,moge jesc codziennie.Hmm...moze powinnam jednak wziac pod uwage ten gar zupy na caly tydzien:-) rosolu nie lubie i nie jadlam go od paru lat albo i dluzej.
    Ciekawe czy w innych krajach ludzie sie martwia,ze wiekszosc najbardziej lubi paste albo tacos.
  • tequilkuk 07.09.10, 23:43
    W danii trabia ze spaghetti i pizza wypieraja frykadele :)
    Nie pamietam kiedy jadlam pomidorowa :/
    --
    Teraz albo nigdy. A to naprawde znaczy "teraz". Bo nie wiem, gdzie jest "nigdy".
    Achaja
  • figgin1 09.09.10, 15:43
    A ja wolę z koncentratu. Jest kwaśniejszy, a i tak często doprawiam zupę octem. Pomidorówkę lubię właśnie taką wyrazistą, bboże broń bez śmietany.
    --
    Czelabińscy matematycy są tak twardzi, że potrafią wyrecytować z pamięci liczbę "pi" - od końca.
  • bene_gesserit 09.09.10, 15:52
    Sprobuj kremu ze swiezych pomidorow z dodatkiem paru kruchych, bardzo kwasnych jablek. Efekt o wiele smaczniejszy, imho.
    (Bron boze bez smietany - pelna zgoda).
    --
    cute but psycho. things even out
  • figgin1 09.09.10, 16:57
    Krem nie. Owszem, lubię, ale moja najukochańsza pomidorowa to klarowna, na wywarze z indyka i selera, z kwaśnym koncentratem, koperkiem i lanymi kluskami. Czasem z selerem naciowym.
    --
  • Gość: gosc IP: *.chello.pl 09.09.10, 18:49
    No nie, do głowy by mi nigdy nie przyszło, żeby do jakiejkolwiek zupy dodawać ocet. Jak dla mnie to paranoja.
  • eeela 09.09.10, 19:16
    Ja dodaję ocet do chińskiej zupy ostro-kwaśnej. Tak stoi w przepisie i bez octu zupa ma zupełnie nie ten smak co trzeba.

--
    It is our choices that show what we truly are, far more than our abilities.
  • Gość: Kacha IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.10, 08:31
    Zgadzam się w 100% :) Królową zup w moim "rankingu" jest pomidorowa! Uwielbiam :) Rosół zajmuje zaszczytne miejsce drugie. Nie wiem co w tym dziwnego? Gotować lubię, nie ograniczam się do przysłowiowego schabowego czy mielonego, a jednak odpowiedziałabym jak większość ankietowanych :P
  • Gość: XXXX IP: *.bredband.comhem.se 08.09.10, 11:16
    Uwielbiam te zupy. I zawsze bede za tymi pol. tradycjami.Pojezdzilam po swiecie i mieszkam poza Polsa i nikt mi nie powie,ze jakies tam "leczo" zupy kremy, czy arabskie paciaje zastapia rosol,pomidorowa albo prawdziwego schabowego.
  • amused.to.death 08.09.10, 11:21
    Ja lubię obydwie.
    Lubię również wiele innych zup, bo ogólnie lubię zupy.
    Najbardziej lubię barszcz czerwony - też był w Familiadzie?
    :)
  • bagatella 10.09.10, 09:48
    O barszczu nie bylo z tej prostej przyczyny, ze osoby od razu celnely
    w dwie najlepsze odpowiedzi:):):)
    Ja tez typowalam miedzy innymi barszcz czerwony, ale niestety lub stety
    gore wziely te dwie powyzej:)
    --
    Pilotowal i Spadl
  • tabeletka 09.09.10, 14:34
    a ty pewnie uwazasz, ze wygrac powinna zupa-krem z kleksem?
  • ewkka 09.09.10, 16:49
    Kiedyś w przedszkolu mojej córki pomidorowa wygrała ranking zup. Na drugim miejscu był rosół. Innych zup dzieci nie zgłosiły.

• marghe_72 09.09.10, 18:58
    dobra pomidorowa nie jest zła :)
    ale z polskich, tradycyjnych zup na pierwszym miejscu w moim rankingu znajduje się ogórkowa, po niej żurek a dopiero potem pomidorowa.
    Krupnikiem nie pogardzę, pieczarkową, fasolkową (ze szparagowej), fasolową..
    zgłodniałam..
    --
    miszmasz-marghe.blogspot.com/
    i
    malutki-kuchcik.blogspot.com/
  • smutas13 10.09.10, 06:58
    Na swoim przykładzie, potwierdzam wyniki sondy Familiady.
    Uwielbiam rosół i bardzo lubię pomidorową:-)
  • jhbsk 10.09.10, 08:34
    Jak dla mnie - grzybowa. Taka jak na Wigilię.

--
    JS
  • 83kimi 10.09.10, 10:36
    A ja za rosołem nie przepadam. Za to pomidorową uwielbiam, zwłaszcza krem pomidorowy! :-)
    --
    smakowite.com/
    www.clasesdepolaco.pl/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.