patelnia indukcyjna Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • - czy moze byc stosowana na kuchenkach gazowych. Dostałam taką 28 cm a ja niestety mam kuchenkę gazową a nie indukcyjna i teraz mam problem.
    • Jeśli jest przeznaczona tylko do płyt indukcyjnych, to nie. Powinno być napisane, czasami nadają się do wszystkich typów kuchenek. Jak nie, to sprzedaj na allegro.
      --
      smakowite.com/
      www.clasesdepolaco.pl/
      • Gość: majka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.10, 10:03
        sa tylko zalecenia czyli jak konserwować / mycie , itp/ I zatytułowana jest patelnia indukcyjna złota i tyle. Ale w ostatnim pkcie zaleceń jest zapis" ogień nie może wystawać poza produkt" czy mozna zatem wnioskować ze płomień z kuchenki gazowej. Z tego co rozumiem płyty indukcyjne nie " płoną" ogniem
    • Gość: yśty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.10, 11:46
      pojecie PATELNIA indukcyjna jest błędne. Ty masz patelnię nadająca się do stosowania na KUCHENKACH indukcyjnych. Możesz ją śmiało stosować do wszystkich rodzajów płyt grzejnych, w tym gazowych.
      Kuchenka indukcyjna działa wyłącznie na naczynia ferromagnetyczne, czyli w uproszczeniu takie, do których lepi się magnes. Jeśli naczynia nie są z żelaza to muszą mieć wprasowany w dno krążek żelazny. On może być ukryty pod warstwą metalu, np aluminium, pod emalią.
      Płyta indukcyjna KUCHENKI ma pod spodem, najczęściej pod szkłem , wbudowane cewki , które wytwarzają pole magnetyczne. Ono poprzez szkło działa na dno naczynia przez co w tym kawałku blachy żelaznej indukują się prądy wirowe rozgrzewające blachę. Blacha oddaje ciepło zawartości garnka, czyli potrawie i to cała filozofia. Temperatura dna naczynia niczym się nie różni od temperatury jaką daje płomień gazowy.Stąd można wysnuć wniosek, że takiej patelni możesz używać nawet nad ogniskiem.
      • Gość: majka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.10, 13:10
        No dzieki. Trąci fachowcem az miło. Teraz jestem już spokojna
    • Gość: zadowolony klient IP: *.147.64.242.nat.umts.dynamic.eranet.pl 06.10.10, 22:42
      polecam zakup naczyń na tej stonie www.awilax-vinzer.pl mają szeroki wybór produktów od a do z ....... naczynia indukcyjne itp od ponad roku zamoawiam tylko w tej firmie www.awilax-vinzer.pl
    • Gość: poradnik24 IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.10.10, 19:59
      Naczynia kuchenne i zastosowanie: kuchenne.net/index.php/Naczynia-kuchenne
    • ysty ma racje. Nie ma czegos takiego jak indukcyjne garnki. Jest tylko kuchnia indukcyjna.
      W zasadzie kazde garnki do jakich przywiera magnes ze spokojem moga byc uzywane na kuchni indukcyjnej. Wiec wszystkie stalowe itp.

Ale nei martw sie. Sa takowe metalowe krazki jakie mozesz polozyc na kuchni indukcyjnej i przystosuja kazdy jeden garnek do niej . Nie wiem jak to sie zowie po polsku ale w necie znajdziesz to jako induction hob adaptor
      • Gość: Wi IP: *.internetia.net.pl 07.06.13, 12:19
        Osobiście nie polecałbym używania takich adapterów z racji mniejszej przenikalności termicznej adapter-nieodpowiednie_naczynie (garnek, patelnia). Zestaw taki jest mniej wydajny w porównaniu z odpowiednim naczyniem, przygotowanie potrawy trwa nieco dłużej. Nie wspominam o mocno nagrzanym adapterze, którym łatwo się poparzyć (z własnego doświadczenia).

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.