Dodaj do ulubionych

Shake z Mc'Donalds

15.10.10, 13:04
Mam pytanie (może znajdzie się jakiś pracownik tej firmy), czy ktoś wie, z czego powstaje shake waniliowy z Mc'Donalds?
Niedawno Mąż miał operację migdałków, więc na łagodzenie bólu i przyspieszenie gojenia najlepsze były shake'i. Robiłam sama w domu, ale pewnego dnia teść przywiózł z MakDonalda. Przywiózł dwa, więc jednego włożyłam do zamrażarki.
Po wyjęciu rozcięłam opakowanie i oczom mym ukazało się takie oto coś:
Na dole żółta ciecz (jakieś 1/3 całości, może nawet więcej) następnie przechodząca w biały płyn coraz bardziej gęsty. Na samej górze zamarznięty faktyczny shake.
Kurna, zawsze lubiłam shake'i z MakDonalda (wiedziałam, że to nie jest samo zdrowie tylko sztucizna, ale bez przesady), ale po tym co zobaczyłam odechciało mi się na zawsze.
Edytor zaawansowany
  • Gość: mmm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.10.10, 13:11
    no ale o co co chodzi konkretnie??? składniki oddzieliły sie od siebie i przeobraziły sie w stan stały..jak sama nazwa wskazuje shake czyli wstrzasniety w celu przemieszania wszystkich składnikow.tak samo jak czesto po zrobieniu np soku po jakims czasie miąż z owoców tez ci opadnie na dno i takich przykładów mozna wymieniac dzisiatki.. wyobraznie proponuje właczyc
  • floress 15.10.10, 13:32
    Ale mi nie chodzi o rozwarstwienie, tylko o składniki. Jak robię shake'a w domu, to nie mam w składzie żółtej cieczy. O to chodzi. Wyglądało to obrzydliwie.
  • ania_m66 15.10.10, 13:44
    etykietke jakichkolwiek lodow kupnych. co widzisz z przodu? w wiekszosci wypadkow "olej roslinny"
    shake z maka jest na bazie ichnich lodow.
    dalej uwazam, ze wszystko w normie :)
    --
    Gone
  • ania_m66 15.10.10, 13:24
    zaraz, po pobycie w zamrazalniku na dole masz zolta ciecz?
    to pewnie olej roslinny. o ile pamietam z fizyki ciezko zamarza :)
    a co do reszty, zgadza sie. rozwarstwilo sie, to ogolnie normalne.
    --
    How to Launch the Nex Big Thing
  • princesswhitewolf 16.10.10, 23:43
    tluszcze maja to do siebie ze na wierzch wyplywaja a nie trzymaja sie na dnie...
    Tyle na temat fizyki i tych co na niej spali
    Moja metoda na odtluszczanie rosolow mojej babci w dziecinstwie bylo zamrozic i sciac tluszcz z wierzchu.
  • krzysztofsf 15.10.10, 13:44
    Zeby uzmyslowic sobie jak odbiega rzeczywistosc od wlasnych wyobrazen o skladzie jakiegos masowo sprzedawanego produktu, proponuje przeczytac np. sklad smietanki do kawy w proszku z opakowania.
    --
    Petycja - stop cenzurze internetu
    Polecam Linuxeducd - uruchamiasz z plyty bez szkody dla ukochanego Windowsa
  • floress 15.10.10, 14:36
    Może jestem przewrażliwiona, bo w życiu swoim nie robiłam lodów z olejem.
    Ta ciecz była przejrzysta, wyglądała jak mocz :/
    Zapewne we wszystkich kupnych lodach jest chemia i różne dziwne składniki, ale ten widok od shake'a mnie skutecznie odrzucił.
  • linn_linn 15.10.10, 16:21
    A czego sie tam spodziewalas? Cokolwiek sie oddzielilo, jest tam sama chemia i kropka. Mrozenie i rozmrazanie niczego nie zmienia. Shake mozesz sobie zrobic w domu: nie do konca masz pewnosc, ale wiesz na pewno wiecej o skladnikach, ktorych uzywasz.
  • floress 16.10.10, 18:31
    linn_linn napisała:

> Shake mozesz sobie zrobic w
    > domu: nie do konca masz pewnosc, ale wiesz na pewno wiecej o skladnikach, ktor
    > ych uzywasz.
    Dlatego robię. Ale akurat teść przywiózł dla chorego męża. Tak po drodze.
  • krzysztofsf 15.10.10, 14:40
    Gość portalu: do autora napisał(a):

> o matko, kto zamraza shake za 4 złote, jakby ni emozna bylo swiezego kupic

Moze wlasnie nie mozna.
    Czasem logistyka jest bezlitosna.
    --
    Petycja - stop cenzurze internetu
    Polecam Linuxeducd - uruchamiasz z plyty bez szkody dla ukochanego Windowsa
  • bene_gesserit 15.10.10, 14:56
    Jesli zolty plyn byl na dole, to nie mogl byc olej. Olej, jako czysty tluszcz, bylby na gorze.
    Prawdopodobnie byl to syrop z barwnikiem. Reszta, czyli tluszcz mleczny i roslinny powedrowala do gory.
    --
    dont hejt de pleja, hejt de gejm
  • Gość: dorotkah IP: *.hsd1.il.comcast.net 15.10.10, 23:25
    Shake jest z mleka,shake mixu i syropu smakowego.Shake mix ma przerozne skladniki,troche jak kiepskie lody.
  • Gość: domicela IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.10.10, 21:49
    Shake z McD ma 59 składników:
    www.guardian.co.uk/news/2006/apr/24/food.foodanddrink
    Smacznego.
  • minniemouse 16.10.10, 23:38
    to taka np. zwyzkowa kawe z koglem moglem tez zamrazasz,
    i potem zarzekasz sie ze tego obrzydlistwa nie bedzie wiecej jadla?

takie wlasnie sa skutki spania w szkole....

Minnie

--
    Warto przeczytac na forum Migrena:

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=85321110
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=12154&w=92045900
  • linn_linn 17.10.10, 07:29
    To jest gorzej niz myslalam.
  • kropkaa 22.09.18, 18:39
    O matko :( Nie pijam, ale na pewno nie będę, wrr.
  • floress 16.10.10, 18:33
    Gość portalu: do autora napisał(a):

> o matko, kto zamraza shake za 4 złote, jakby ni emozna bylo swiezego kupic
    Proponuję przeczytać mój pierwszy post. Teść przywiózł dwa, więc jeden wrzuciłam do zamrażarki. Nie chodzi o kupowanie na zapas.
    Normalnie robiłam sama domowego.
  • inka26 18.10.10, 05:56
    Tutaj mozesz wszystko sprawdzic.... nutrition.mcdonalds.com/nutritionexchange/ingredientslist.pdf
  • floress 18.10.10, 07:10
    Dziękuję za pomoc w rozszyfrowaniu składników.
    A pytanie do tych, dla których największy problem stanowiło zamrożenie shake'a. Czy jak ktoś wam przywiezie dwie pizze, a jesteście w stanie zjeść jedną, to drugą od razu wyrzucacie?
    Ja nie jestem zwolenniczką robienia z jedzenia świętości i resztki wyrzucam. Nie mam problemu, żeby wyrzucić starą niezjedzoną kanapkę. Ale nie przesadzajmy, shake był cały. Gdyby był napoczęty, to bym wylała, a nie chowała do zamrażarki.
  • piotr7444 01.06.18, 11:01
    uwaga
    zatrulem sie tydzien temu shake z mc donald w gorzowie ,3 dni chory ,mdłosci goraczka wymioty bóle jelit!!!
    straszna chemia i trucizna!!!
  • Gość: Aga IP: *.dynamic.mm.pl 30.08.18, 00:36
    Wlasnie leżę i zdycham.Bole brzucha, mdlosci, wymioty, dreszcze.Na dworcu w Gdyni zamowilam shake truskawkowego.Po 2h zaczely sie mdlosci :-(
  • Gość: Edi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 08.01.19, 01:03
    Nie sądzę żeby to była wina samego shake'a xd kupuję często shake w mcdonalds (w różnych lokalizacjach) i nie zdarzyło mi się to o czym mówicie. Najprawdopodobniej była to wina bakterii i braku higieny pracowników obsługi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.