Dodaj do ulubionych

szynek nie będzie

07.04.04, 09:56
Taka moja fanaberia. W zamian zrobiona własnoręcznie rolada z boczku (palce
lizać! Już zrobiona i przecież musiałem sprawdzić, czy się udało ;)) Pieczeń
cielęca, kurczak w galaretce i sałatki z dominującym jajkiem. Do tego hummus
i pasta z wątróbek.
Bo jeśli mam kupować "wędlinę mendelejewa" która oprócz soli i konserwantów
nie ma w sobie nic więcej a jeszcze nie dotrwa do wtorku, to ja wolę troszkę
sobie popichcić, ale jeść mięsa naszpikowane przyprawami, aromatyczne i
pachnące.
--
ser to nie jest filadelfijski szlifierz!
Obserwuj wątek
    • default Re: szynek nie będzie 07.04.04, 10:17
      U mnie NIGDY, w żadne święta nie ma wędlin ze sklepu! Chemiczne wędliny jadamy
      czasem (z pośpiechu, wygodnictwa i przyzwyczajenia) w dni powszednie, ale w
      święta są pieczone schaby, cielęciny, indycze biusty, pasztety i galarety (w
      tym roku będzie z cielęcych nóżek), śledzie na różne sposoby oraz sałatki.
      • hania55 Re: szynek nie będzie 07.04.04, 10:27
        U mnie też wędliny ze sklepu na stół świąteczny wstępu nie miały i nie będą
        miały, tzn. mówię tu o wędlinach przemysłowych, a nie zrobionej na zamówienie
        szynce z kością, pachnącej czosnkiem kiełbasie, itd. Oprócz tego zawsze był
        domowy pasztet, faszerowany mostek cielęcy (specjalność mojej mamy), schab
        pieczony, boczek pieczony, różne inne cudeńka.
      • brunosch Re: szynek nie będzie 07.04.04, 10:30
        No właśnie, a z tych mieszanin chemicznych to niech sobie masarze okłady na
        głowę zrobią.
        Złość mnie zjadła, jak kupiłem (na szczęście niewiele) wędzonego na ciemno,
        ponoć "naturalnego" baleronu, a okazało się, że jest tylko słony.
        --
        Samobójcy są czasami bardzo wybredni. Wiem coś o tym.
    • kathy38 Re: szynek nie będzie 07.04.04, 10:32
      Kiedyś, gdy szynka była rarytasem jej pojawienie się na stole było faktycznie
      świętem. Dziś szynka jest codziennością, przynajmniej u mnie w domu, i na
      światecznym stole wygląda bardzo pospolicie. Ja tez wolę z tej okazji podać
      pieczony schab albo pasztet.

--
      Życie jest poszukiwaniem właściwej sygnaturki.
    • Gość: szynka Re: szynek nie będzie IP: 213.17.230.* 07.04.04, 11:25
      Jestem od dziecka mięsożerna. Kiedy były kartki na mięso czasy były dla mnie
      ciężkie finansowo. Szkoda, że tak niewielu ludzi pamięta jaka była cena mięsa i
      wędlin wtedy na czarnym rynku. Koszt niezły, zwłaszcza jeśli się jadło mięso
      trzy razy dziennie. I to wtedy, czyli na szczęście dawno, u mnie w domu zapadła
      decyzja, ze w Wielkanoc jemy z wędlin tylko to co sami zrobimy. Metoda prosta:
      usmażyć schab, boczek, cielęcinkę, wołowinkę. W tym roku mam jak zwykle pasztet
      własnej roboty i zupełnie nie jak zwykle szynkę zrobioną również własnoręcznie.
      Jest to może jej namiastka, ale mięsko (takie z tłuszczykiem - ponad 2 kg)
      poleżało w bejcy z ziółkami plus saletra(jednak), a potem dało się upiec i
      czeka w zamrażarce. W zamrażarce dlatego, że nie lubię tuż przed świętami tyrać
      do nieprzytomności.
      W ten piękny sposób chociaż raz w roku od wielu lat unikamy powtórki z
      Mendelejewa. I ciągle sobie obiecuję bez skutku, żeby to przedłużyć na resztę
      roku, ale mi nie wychodzi jakoś.....
    • baky Re: szynek nie będzie 07.04.04, 12:00
      Własne wyroby, to podstawa. Przygotowując je już czujesz, że święto.
      U mnie będzie boczek i może schabik - pieczone oczywiście - z nutą majeranku i
      czosnku... Udźce indycze ze śliwkami - a jak :o)) Pstrągi gotowane w warzywach
      i podane ze śmietanowo-majonezowo-koperkowym sosem. Sandacz po litewsku.
      Śledziki w miodzie, także w oleju. Sałatki z mocnym akcentem jajecznym... z
      pietruszką i szczypiorkiem. Pierogi ruskie z miętą. Żadnych kupowanych wędlin,
      poza białą kiełbasą - gotowaną i zapieczoną w piekarniku.
      Może coś jeszcze do łepetyny wskoczy?

PS. Tylko czy to wszystko zostanie zjedzone???
      Ale w końcu to święta! :o)))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka