Jaki dressing do salatki z makaronem? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Zawsze robilam salatke makaronowa z majonezem, ale mialabym ochote na jakis inny sos, moze cos ala winegret, albo jogurtowy jakis.

Macie jakies fajne, sprawdzone sosy?

Tak w ogole od dzisiaj w lidlu jest tydzien włoski, obkupiłam się w makarony, wszystkie albo z mąki razowej albo durum, ładnie wglądają, mam nadzieję, że takoż smakują.

Możecie przy okazji podać składniki do Waszych sałatek makarnowych, bo moze dany sos wcale nie bedzie pasowal do tej, ktora ja robie (makaron, ser zolty, szynka, papryka, ogorek, kukurydza, koperek, przyprawy).

Zależy mi też, żeby ta salatka nie była aż tak tucząca, jak ta, którą pierwotnie robiłam, bo własnie się odchudzam po porodzie:)
    • Oliwa i przyprawy.
      • zmiksować oliwę z 1 - 2 suszonymi pomidorami i ząbkiem czosnku
        bazylia zmiksowana z zabkem czosnku, sokiem z cytryny i oliwą
        pomidor bez skórki zmiksowany z oliwą i czosnkiem
        oliwa i ocet balsamiczny
        octy smakowe wszelakie
        oliwy smakowe wszelakie (najlpiej domowej roboty)
        pesto nieco bardziej rozcienczone (oliwą) niż do makaronu

przykładowa salatka
        miszmasz-marghe.blogspot.com/2010/10/saatka-z-resztek.html
        (hehe widać, że lubię czosnek)
        --
        miszmasz-marghe.blogspot.com/
        i
        malutki-kuchcik.blogspot.com/
    • Gość: renia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.10, 15:23
      moja ulubiona sałatka z makaronem pochodzi z pewnej pizzerii której nazwy nie przytoczę :) i składa się z makaronu penne, czerwonego pesto, suszonych pomidorów, pestek słonecznika i kawałków pieczonego kurczaka. Jest jeszcze sałata w tej sałatce, ale mnie ona jakoś nie pasuje.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.