morele - czarne czy żółte? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • czemu niektóre morele są czarne a niektóre żółte? mówię o suszonych. W sumie kupiłam czarne ale nie wiem czy dobrze
    • Sa rozne odmiany ( zolta, pomaranczowa, zielonkawa, kremowa) ale duzo tez zalezy od tego czy byly traktowane siarka czy nie bo to tez zmienia kolor.

Z czarna morela spotkalam sie jak mieszkalam w Kalifornii. I byla to hybryda miedzy sliwka a morela. Chcialam sobie nawet taka kupic i zasadzic w ogrodzie w UK, ale kupilam w koncu klasyczna pomaranczowa( Monclair) bo w smaku najlepsza, a te czarne sa takie sobie...

Odmiany czarne to Tlor Tsiran, Black Alexander Apricot, Mesch Amrah, Mirocais itd. Wlasciwie to one sa bardzo ciemno purpurowe i po wyschnieciu robia sie czarne.
    • Gość: menta IP: 213.155.191.* 23.12.10, 14:16
      Stawiam na to, że nie są siarkowane. Raz mi się udało takie kupić, były pyszne. Do tej pory szukam i nigdzie nie mogę ich znaleźć.
    • dobrze zrobilas :)
      --
      kreatywny blog o szyciu
    • Gość: adelle IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.10, 13:44
      dokładnie tak - czarne są siarkowane, to sposób suszenia za pomocą siarki. Moje dziecko jest alergikiem, trzeba być ostroznym np. z rodzynkami, które też często są siarkowane, ale producenci o tym nie informują. możesz po tym poczytać np. tu www.naobcasach.pl/a.49434.Co_kryja_w_sobie_suszone_morele_.html
    • Gość: arek IP: *.elektrosat.pl 11.01.11, 00:53
      tak zwane czarne morele są zdrowsze od tych żółtych. paradoks jakich wiele. wydaje sie, że żółte zdrowesze, a tu zonk;-) w tym wypadku polecam wszelkie sklepy bio, tylko one nie robia w ... konia...

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.