Dodaj do ulubionych

Czytaliście?

21.01.11, 16:20
www.tvn24.pl/26086,1690243,0,1,kielbasa--czyli-najbardziej-pozadany-smak-swiata,wiadomosc.html
--
BETTER MOTORHEAD THAN DEAD
Edytor zaawansowany
  • pani.serwusowa 21.01.11, 16:23
    Tos mnie zalatwil. Jak mi sie chce polskiej, swojskiej kielbasy. Najlepiej z ogniska i z ostra musztarda.
    --
    Zmysły w kuchni
  • lashqueen 21.01.11, 16:31
    Ja niedawno temu w Polsce najadłam się jej tyle, że mam spokój przynajmniej na jakiś czas :P :)
    Ale homarami i sushi też nie pogardzę :)
    --
    Italia od kuchni - nie tylko kulinarnie
  • mhr-cs 21.01.11, 16:28
    363636r

to jest tylko
    dla polski pisane,ha
  • bene_gesserit 21.01.11, 16:41
    Nie rozumiem, jak kielbasa mogla wygrac z popularnym w Malezji i Singapurze dżemem kaya (z jajek i mleka kokosowego, kolorowanym, mniam mniam, na zielono wyciągiem z liści pandanu)! Skandal!
    --
    a moja mama zawsze mi powtarzala: 'maksiu, badz grzecznym kotkiem, bo odrodzisz sie czlowiekiem'
  • Gość: x IP: *.unitymediagroup.de 21.01.11, 19:07
    nigdzie indziej nie produkuje się kiełbas?
  • rudyocicat 21.01.11, 19:16
    To drugie zdanie jest takie...

"Tak uznali amerykańscy kucharze gwiazdorzy.."

amerykańscy kucharze
    kucharze gwiazdorzy

Nie wiem które słowo określające "kucharzy" jest lepsze:) To, że amerykańscy czy to, że gwiazdorzy, ale... Obydwa są wystarczającym wyznacznikiem poniższej treści, chyba że się mylę bo sobie odpuściłam czytanie...
  • jacek1f 21.01.11, 19:24
    o to chodzi:-)

chodzi o ideę, ze takie cos jak kielbasa moze byc uznane super - mieszanka doprawionego miesa, we flaku, odpowiednio tlusta, slona, podpieczona, syczaca, cieknaca...

:-)
  • kk345 21.01.11, 19:32
    >Nikt nie wymyślił niczego lepszego – tak Michael Anthony z nowojorskiej Gramercy Tavern wychwala pod niebiosa swojską "kielbasa".

Zrozumiałam z tego, że w oryginalnym tekście znalazło się polskie słowo "kiełbasa".
  • Gość: dorotkah IP: *.hsd1.il.comcast.net 21.01.11, 20:02
    To jest po prostu artykulik z kulinarnej strony internetowej saveur.com a telewizja sie podekscytowala slowem kielbasa.
  • jacek1f 21.01.11, 20:08
    www.saveur.com/article/Recipes/Saveur-100-2011-Keilbasa-Recipe
    On lansuje swoją "swojską" kielbase z domieszka wieprzowiny do wolowiny... doprawiona niezle.
    To takie anglosaskie kielbaskowo, a tvn - jak zwykle - robi z tego... patriotyczny szczyt, sznyt:-)
  • mathias_sammer 21.01.11, 22:31
    "Homary, ostrygi i sushi są niczym wobec swojskiej polskiej kiełbasy. Tak uznali amerykańscy kucharze gwiazdorzy, którzy dla kulinarnego magazynu "Saveur" ułożyli listę 100 rzeczy, które są najbardziej grzechu warte."

tak zrozumieli wyniki polscy dziennikarze. gdzie jest napisane, ze POLSKA kielbasa ( czerwona, fuj!) jest najlepsza dla amerykanow?
    wole krewetki i homary z aldi.
    m.s.
    --
    "Ärzte glauben, ihrem Patienten sehr viel genützt zu haben, wenn sie seiner Krankheit einen Namen geben".
    Immanuel Kant

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka