Dodaj do ulubionych

Potrawy gotowane lekkostrawne - pomocy.

IP: *.vancargo.com 24.01.11, 11:31
Witam,

Potrzebuję pomocy, mąz wyszedł ze szpitala i ma diete lekkostrawną. nic smażonego, wszystko gotowane, nie za bardzo przyprawione, zero octu kapusty itp
Próbowałam wczoraj zrobic klopsy z piersi z kurczaka w sosie koperkowym i ... - wyszły lekko mówiąc - nie za dobre :-(, nigdy w domu mama nie robiła więc nie wiem jak to powinno smakować, czy ktoś mi może pomóc?
Moze ktoś ma też inne przepisy?
Edytor zaawansowany
  • 24.01.11, 11:38
    Trochę pomyslow jest tutaj.
    --
    a moja mama zawsze mi powtarzala: 'maksiu, badz grzecznym kotkiem, bo odrodzisz sie czlowiekiem'
  • 24.01.11, 15:50

O ile nie kupujesz kurczaka z chowu ekologicznego, to lepiej go nie dawac na diecie, bo to mieso jak zadne inne napchane hormonami.
    I nie rezygnuj z przypraw, jakis maja zly PR, a one wlasnie ulatwiaja trawienie, bo pobudzaja zoladek do wydzielania sokow i enzymow i dzieki temu wszystko zaczyna sie w miare szybko.

16%VOL
    22%VAT
  • 24.01.11, 16:11
    Klopsy z piersi raczej wyjda zawsze takie sobie, bo to jest czesc kurczaka niemal zupelnie pozbawiona smaku, w dodatku sucha jak wior. Raczej np cos jednodaniowego z udek kurczaczych i warzyw.

A, i zwroc uwage na to, jakie gatunki ryzu podajesz ozdrowiencowi - kupuj drozszy, basmati albo jasminowy - bo one, w przeciwienstwie do zwyklych gatunkow maja wyrazisty, intensywny aromat.

Tez jestem zdania, zeby dodawac przyprawy ziolowe - od szczypty bazylii czy oregano nikomu sie nic nie stanie. Czosnek oczywiscie odpada, pieprz i inne ostre, ale to nie takie duze znowu ograniczenie.

Jesli moze jesc pomidory, sprobuj zrobic gęsty sos pomidorowy ze szpinakiem (fajnie bedzie smakowal podprawiony cynamonem) , zrob w sosie dolek i tam wbij jajko (albo pare dolkow i wbij pare jajek). Przykryj i ugotuj w sosie jajka na miękko, podawaj z ryzem albo puree. Bardzo, bardzo dobre.

--
    a moja mama zawsze mi powtarzala: 'maksiu, badz grzecznym kotkiem, bo odrodzisz sie czlowiekiem'
  • 24.01.11, 16:17
    Jeśli będziesz robić coś z kurzych udek - przed przygotowaniem usuń skórę, pod skórą jest najwięcej tłuszczu.

--
    --------------
    Bądź jak ptak...
  • 24.01.11, 16:20
    Tak tak.
    Nie napisalam o tym, sorry - u mnie w sklepie sa udka bez skory i kosci.

--
    Żona pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy i opiekuje się dziećmi, mąż wbija gwoździe, pilnuje domostwa przed niedźwiedziami i zombie oraz zdobywa żywność na polowaniu.
  • Gość: Gosiaczek IP: *.vancargo.com 25.01.11, 12:57
    Bardzo dziękuję wszystkim za dobre rady. Oj daleko mi do was :-)
  • 28.01.11, 09:33
    nie jestem pewna, ale wg mnie lekkostrawne powinno byc tez jedzenie z piekarnika, można zapiec mięso, warzywa, w smaku bedzie lepsze niz z wody !
  • 08.02.11, 20:34
    majeranek, tymianek.. tez można :)
    --
    www.youtube.com/watch?v=t5Hn5BYbr9k
  • 28.01.11, 09:59
    Gość portalu: Gosiaczek napisał(a):

> Potrzebuję pomocy, mąz wyszedł ze szpitala i ma diete lekkostrawną. nic smażone
    > go, wszystko gotowane, nie za bardzo przyprawione, zero octu kapusty itp
    > Próbowałam wczoraj zrobic klopsy z piersi z kurczaka w sosie koperkowym i ... -
    > wyszły lekko mówiąc - nie za dobre
    podaj twoj przepis
    to moze ktos stwierdzi
    czy to jest odpowiednie
    dla niego,
  • 28.01.11, 12:56
    Zupy i jeszcze raz zupy, postaraj sie, zeby byla codziennie. Duzo warzyw, gotowane i lekkostrawne. Tylko na wywarze warzywnym i zadnych kostek rosolowych i vegety.
    --
    "Jesli jestes kotleciarzem - jedz to w domu po kryjomu! Zero tolerancji" (bene_gesserit na FK)
    Podróże nie tylko kulinarne
  • 28.01.11, 19:24
    Zgadzam się z thiessą zupy i jeszcze raz zupy:) A na deser proponuję kaszę mannę na gęsto z sokiem malinowym, rewelacyjna na te problemy:)

Zachęcam do zup zabielanych mlekiem, lub jogurtem, są lżejsze. Dobre są zupy z wkładką, nie każdy lubi rozgotowane mięso, dlatego proponuję kulki mięsne....
  • 08.02.11, 20:35
    ah zupy oczywiście! szczególnie warzywne lub z wkłądką z kawałkiem kurczaka lub cielęciny - i obiad z głowy i lekkostrawny i dobry
    --
  • 09.02.11, 12:54
    thiessa napisała:

> Zupy i jeszcze raz zupy, postaraj sie, zeby byla codziennie. Duzo warzyw, gotowane i
    > lekkostrawne. Tylko na wywarze warzywnym i zadnych kostek rosolowych i vegety.

Dopisuje sie do Thiessy... :-) Zupy wielowarzywne krótko gotowane na naturalnym bulionie jako podstawa jedzenia!
  • 28.01.11, 19:38

• 08.02.11, 20:08
    ryby pieczone - w formie kieszonek czyli zawinięte w folię aluminiową np.

w ogóle pieczone rzeczy

zgadzam się z thiessą - zupy, sa idealne zwłaszcza na kolację
    --
    Mój blog kulinarny
  • 08.02.11, 20:30
    banita mi kiedyś przesłał masę dietetycznych i lekkostrawnych przepisów poskanowanych z gazet
    jeśli znajdę, jutro Ci wyślę , daj tylko adres @
    --
  • 09.02.11, 12:22
    Vandikio, a czy zechciałabyś te skany przesłać mi na pocztę gazetową? Muszę mocno pokombinować z dietą, żeby była maksymalnie antyalergiczna, a jedzenie samego ryżu, choćby i basmati, trochę mnie nudzi. Lekkostrawne przepisy powinny mnie zainspirować.
    brykanty@gazeta.pl
    --
    Koty. Koty są miłe.
  • 08.02.11, 20:33
    a bez przepisów, to ja po operacji jadłam:
    najpierw rosół i galaretki z kurczaka - mięso plus marchewka gotowana zalane bulionem z kurzych łapek, palce lizać
    krupnik
    kisiel z jabłek

kupuj dobre mięso, np. cielęcinę i duś, ryby chude zapiekane w folii z dodatkiem koperku albo gotowane w wywarze warzywnym - super sprawa też

klopsy tez mi średnio wchodziły
    --
  • 09.02.11, 12:36

--Przepraszam, ze nie na temat, ale co z Banitą?
    Zmienil charakter? nick? czy zainteresowania?

.....uderz w nożyce,a stół się odezwie.....;)
  • 09.02.11, 12:58
    Moze sprobuj upiec w piekarniku rybe? Posyp ja troche ziolami, zawin w folie i gotowe. Albo kurczaka pokroj w paski, podmsaz na odrobinie oliwy z oliwek, do tego gotowany ryz.
    --
    smakowite.com/
    www.clasesdepolaco.pl/
  • Gość: miss.chili IP: *.dynamic.chello.pl 12.02.11, 22:11
    Banita, ja tez poprosiłabym o te przepisy zeskanowane, może kiedyś się przydadzą. Poproszę o przesłanie na gazetowego. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.