Dodaj do ulubionych

Bita śmietana bezmleczna???

11.06.11, 18:02
Jest coś takiego?
Widziałam mnóstwo mlek zastępczych (sojowe, ryżowe, kokosowe), ale czy istnieje jakiś produkt śmietano-podobny bezmleczny, który do tego można ubić na "bitą śmietanę"?
(pytam ze względu na alergię u córki)
Z góry dziękuję za pomoc
Obserwuj wątek
    • znana.jako.ggigus Re: Bita śmietana bezmleczna??? 11.06.11, 18:29
      jest bite tofu, no tofu, ktore moznas ubic
      - Soyatoo! - nazwa firmy, Soya Topping Cream nazwa produktu
      ja chce eksperymentowac z silk tofu i smietana sojowa, ubite z dodatkiem oleju i octu dla uzyskania tej kremowej konsystencji
      --
      ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
    • pinkink3 Re: Bita śmietana bezmleczna??? 11.06.11, 18:30
      Jest.
      Tyle, ze jest to juz ubita smietana, z rozna zawartoscia tluszczu zreszta. Najpopularniejsza marka to 'Cool Whip', ale sa oczywiscie inne. W Polsce moze miec inna nazwe.
      Teoretycznie nalezy do 'non-diary', czyli produktow bezmlecznych, ale ma kazeine.

Poszukaj w szafach chlodniczych, bo zwykle tam stoi.
    • bene_gesserit Re: Bita śmietana bezmleczna??? 11.06.11, 20:47
      Wlasnie przeczytalam na forum dla wegan, ze fajnie sie ubija samorobną smietanka sojowa a takze mleko kokosowe. Pisza, ze z dobrze schlodzonej puszki mleka kokosowego trzeba usunac korzuszek tluszczu i ubijac okolo 3 minut. I ze jest pyszna, rowniez z dodatkiem kakao.

--
      Moja mama ma Nobla z fizyki, mój tata pracuje w przedszkolu.
      • znana.jako.ggigus sa specjalne smietany 11.06.11, 21:37
        do ubijania, nie wszystkie sie nadaja
        ja podalam link ze zdjeciem do smietany, ktora sie da ubic
        kurcze, przykro mi i glupio z kremem
        jeszcze nie robilam, pytalam raz o wegansjiek Cafe Vux, jak oni to robia i mi mowili o silk tofu i mleku sojowym
        ja raz ubilam silk tofu i mleko sojowe na fajny pudding (mousse au chocolad)
        jakich pproduktow uzywalas?

--
        ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
        • roseanne uzywalam 12.06.11, 14:08
          www.sunrise-soya.com/soy-products/sunrise-tofu-dessert.php
          migdalowy

ubilam w koncu z tezejaca galaretka na "ptasie mleczko"
          smakowo wyszlo dobre, choc zupelnie cos innego niz zamierzalam
          --
          Inny Swiat - Zespół Aspergera
          • znana.jako.ggigus nie wiem, co bylo przyczyna 12.06.11, 14:23
            u mnie w polaczeniu silk tofu i mleko sojowe wyszedl krem, trzymajacy sie.
            ale mial za duzo czekolady/kakao i nie mial lekkosci, jaka mial krem powstaly przy uzyciu specjalnej smietany do ubijania.
            Z palety tej firmy to pewnie soft tofu by sie nadawalo.
            sorek, nie wiem, co napisac, bo u mnie wyszlo.
            Tyle ze musze dalej prowadzic eksperymenty ze smakiem.

--
    • spaceage Re: Bita śmietana bezmleczna??? 12.06.11, 08:44
      Nie ma problemu - można kupić (ale rzadko) nadającą się do ubijania śmietanę sojową (musi mieć zaznaczone na opakowaniu że jest do ubijania - w sklepach ze zdrwoą żywnością (coś takiego www.ekozakupy24.pl/produkt/248/smietanka-sojowa-bio-do-ubijania-300ml) można też zrobić samemu z mleka kokosowego ale w poście powyżej był błąd - ubija się właśnie ten zagęszczony "kożuch" ze schłodzonego mleka kokosowego - tutaj wszsytkie szczegóły puszka.pl/przepis/5488-bita_smietana_kokosowa_z_mleka_kokosowego_.html, można też próbować z tofu ale efekty mogą się różnić happyherbivore.com/2011/06/whipcream/ i w koncu można kupić śmietanę roślinną ale z dodatkiem kazeiny - w tej chwili nie pamiętam nazwy ale jest polskiej produkcji i widziałam ją w Warszawie w kilku miejscach np Hali Marymonckiej- jeżeli ktoś nie jest weganinem albo uczulonym na coś więcej niż laktozę w mleku to można spróbować
      • spaceage Re: Bita śmietana bezmleczna??? 19.06.11, 14:28
        Tu jest www.theppk.com/2011/04/rad-whip/ po angielsku co prawda ale wygląda obiecująco - przepis na "śmietanę" z mleka kokosowego, migdałowego, nerkowców i agaru.

Jeśli soja jest watpliwą to uważaj na mleka ryżowe (i inne roślinne, o ile nie robisz ich w domu) bo wiele zawiera olej sojowy albo inne sojowe "komponenty".
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka