• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Mikser ręczny jaki kupić?

• IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.07.11, 12:12
    Mój mikser dogorywa (Siemens). Co kupić: Tefala w Lidlu czy może Phillipsa w sklepie AGD? Czy marka ma znaczenie? Oba mają 350W.
    Poradźcie proszę.
    Edytor zaawansowany
    • 01.07.11, 12:46

Przetrzepywalam miesiac temu net w poszukiwaniu recznego miksera idealnego, wiec sie wtrącę: zadnego z wymienionych. Wyszlam z zalozenia, ze chce porządny sprzęcior ale bez wodotrysków.
      Zdecydowalam sie na Bosch MFQ 4080 i jestem zachwycona: 500 W dalo rade wszystkiemu jak na razie, jest cichy, ergonomiczny, ma wszystkie guziki co trzeba (kilka prędkosci i pulse), jest łatwy do czyszczenia, ma bezpretensjonalny odlschoolowy design podporzadkowany funkcji, jest lekki. Tansza wersja (mniej o jedna przystawkę) to Bosch MFQ 4070.

A - jesli chcesz kupic w Euro AGD, zamow sprzet przez net! Nawet placac za dostawe do sklepu i tak kupisz go jakas stowke czy cos taniej, niz za ten sam model w sklepie. Przedziwne, ale prawdziwe.

--
      Moja mama ma Nobla z fizyki, mój tata pracuje w przedszkolu.
      • Gość: Mania IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.07.11, 14:39
        Dzięki, ale mi właściwie nie są potrzebne te wszystkie przystawki, bo blender ręczny mam właśnie z Bosch'a, a potrzebuję czasem szybko ubić jedno białko, do reszty będę miała wkrótce thermomix.
        • Gość: Y. IP: *.dynamic.chello.pl 01.07.11, 14:42
          Jedno białko ubijam właśnie blenderem ręcznym - "żyrafką", mam Brauna od kilku lat, działa bez zarzutu.
        • 01.07.11, 15:34
          Wiele zalezy od tego, po co ci ten mikser, co i jak gotujesz i dla jakiej ilosci osob.
          Widzialam thermomixa u znajomych - na poczatku byli zachwyceni, po dwoch miesiacach kurzyl sie w kącie. Bo ciezki, bo kiepsko sie myje, bo wcale nie taki cudowny i ma tylko dwa litry pojemnosci. Jak masz duza kuchnie i sporo forsy, to czemu nie, ale radzilabym przemyslec ten zakup.

Przy kupowaniu ogolnouzytkowej zyrafy - bo tego chyba potrzebujesz - zwroc uwage na moc (im wyzsza, tym lepsza) i - mocowanie drucikow przy trzepaczce, bo to najlatwiej rozwalajacy sie element. Poza tym warto przegladnac oferte i rozwazyc, czy nie przydalaby ci sie np kruszarka do lodu, bo spora czesc zyraf ma takie koncowki. Ale jesli chodzi ci tylko o trzepaczkę i tylko do bialka, to wystarczy jakis no-name z niską mocą, byleby mial przyzwoitą końcówkę.

--
          feminists aren’t humorless just because your jokes suck
      • 05.07.11, 00:43
        A ja zachorowałam na Bosch MFQ4020 i za cenę utraty 50W (akcesoria były mi zbędne) wybrałam czarny kolor. Tak mi się spodobał, że mało nie dostałam bzika co wybrać - wygląd czy moc.
    • 03.07.11, 11:49
      Brauna! Nie pożałujesz! :-) 600 watów to jest coś...
      • Gość: Magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.11, 15:26
        Tez polecam Brauna. Zwlaszcza te opcje full (z szatkownica o wynienialnych nozach). Smiga jak szalona i latwo sie myje.
        • 04.07.11, 10:33
          Zazdroszczę tej wersji, ja mam tą starą MR 5550 CA+HC ale mam rownież Combimaxa K750; on ma w duzym pojemniku tez wymienialne narzędzia i obroty od 1 na sekundę do zupelnego wariactwa chyba 20 ma sekundę co przy dość duzej srednicy daje znakomite efekty... :-)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.