przechowywanie ziemniaków Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    czy ziemniaki można przechowywać w lodówce? Wiem, ze zmarznięte ziemniaki (surowe) po ugotowaniu są słodkie, w jakiej więc temperaturze one marzną? Do tej pory ziemniaki wrzucałam do takiej szafki, gdzie miałam bojler z ciepłą wodą, efekt był taki, ze ziemniaki albo się psuły albo puszczały pędy, więc wyrzucałam. Oprócz tej szafki mam miejsce jeszcze tylko w lodowce, ale boje się, że temperatura będzie za niska.

Z góry dziękuje za odpowiedzi,
    pozdrawiam
    • One marzna w takiej temperaturze, w jakiej marznie woda. W lodowce jest plusowa, wiec jest ok. Mroz nie szkodzi natomiast ziemniakom gotowanym. Mozesz zamrozic np upieczona zapiekanke z ziemniakami albo nadliczbowe usmazone placki ziemniaczane i nie beda slodkie po rozmrozeniu. Generalnie chlod i ciemnosc sprzyjaja przechowywaniu ziemniakow, bo w cieple i z dostepem do swiatla szybko kiełkują itd, o czym mialas sie okazje przekonac. To samo zreszta dotyczy innych warzyw i owocow i w ogole kazdego produktu spozywczego.

--
      Tak kończą trolle.
    • Ja trzymam w plastikowym, suchym wiaderku pod zlewem. W miarę chłodno i ciemno. No i musi być sucho. W lodówce surowych ziemniaków nigdy jeszcze nie trzymałam.
      • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 05.09.11, 20:24
        Ja ziemniaki jadam rzadko, więc jak już mam coś z ziemniaków przygotować, to staram się kupić tylko tyle, ile potrzebuję. Ale czasem kupiłam za dużo i trzymałam w lodówce - po jakimś czasie kiełkowały pomimo że chłodno i ciemno, a do tego po dłuższym czasie traciły jędrność i robiły się sflaczałe i pomarszczone :( Ostatnio nadmiar schowałam w szafce pod zlewem i leżą tam już chyba 3 tygodnie. Zaczęły kiełkować, ale nie sflaczały, więc wydaje mi się, że to lepszy sposób przechowywania niż lodówka.
        • Gość: wuwu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.11, 20:31
          albo masz w domu za ciepło albo za wilgotno, bo normalnie w sezonie bez ogrzewania, w suchym miejscu, normalne wrześniowe ziemniaki nie mają prawa kiełkować! Kiełkują wiosenne.

co do tematu: ja bez ziemniaków żyć nie mogę, lubię plus sa bardzo zdrowe i dobre na serce :) przechowuję u rodziny w piwnicy i raz na tydzień biorę do siebie koszyk, który stawiam pod zlewem, jak się nie mieści, to kilka w lodówce - nic im nie będzie
          • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 05.09.11, 20:52
            Też im mówię, że nie mają prawa, a one skubane kiełkują... ;))) Może dlatego że nie są wrześniowe - kupione w sierpniu, a wykopane nie wiadomo kiedy i nie wiadomo gdzie ;)
            Właśnie do nich z ciekawości zajrzałam pod ten zlew - kiełkują i jednak trochę flaczeją :(

Myślę że jak się je na bieżąco używa, to spokojnie wytrzymają w domowych warunkach tydzień czy dwa. Na dłużej to chyba jednak potrzebują piwnicznej atmosfery..
      • wersja_robocza napisała:

> Ja trzymam w plastikowym, suchym wiaderku pod zlewem. W miarę chłodno i ciemno.
        > No i musi być sucho. W lodówce surowych ziemniaków nigdy jeszcze nie trzymałam

mam tak samo :-)
    • kiedyś przechowywało się w kopcach albo w piwnicy, powinny uspokoić się na jesień, a na wiosnę i tak wykiełkują, choćby nie wiem co.Skąd one wiedzą ,że jest wiosna??
      lodówka jest dobra, byle by za bardzo nie mroziła

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.