Dodaj do ulubionych

Co to jest bitter paprika?

22.09.11, 15:00
Dostałam różne przyprawy z Turcji. Większość odszyfrowałam, ale nie wiem czym jest bitter paprika. Wiecie co to może być? Jaka to papryka? Zapakowana hermetycznie, na razie nie otwierałam, więc po zapachu nie odgadnę.
--
Nikt nie rodzi się kobietą.
Obserwuj wątek
        • otterly Re: Co to jest bitter paprika? 22.09.11, 17:37
          To, że gorzka, to zrozumiałam, ale byłam ciekawa czy to jakaś specyficzna nazwa przyprawy, czy może tamtejsza nazwa zwykłej, swojskiej papryki (ale ostrej, czy słodkiej?). Po cichu miałam nadzieję, że ktoś mi odpowie, że wędzona. ;)

Czyli dobrze główkuję, że to jakiś Turek tak sobie przetłumaczył nazwę i nie ma "ogólnie znanej" przyprawy bitter paprika?

W końcu otworzę. Bałam się tego, że gdyby się okazało, że to jednak najzwyczajniejsza w świecie papryka (słodka lub ostra), po prostu mi wywietrzeje (bo i słodką, i ostrą mam otwartą w sporych ilościach).
          --
          lecz w gruncie rzeczy była to sprawa smaku
          Tak smaku
          w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia [...]
          który każe wyjść skrzywić się wycedzić szyderstwo choćby
          • kot.peter Re: Co to jest bitter paprika? 22.09.11, 19:41
            otterly napisała:
            > Czyli dobrze główkuję, że to jakiś Turek tak sobie przetłumaczył nazwę i nie ma
            > "ogólnie znanej" przyprawy bitter paprika?

Imho masz rację. I jest to ostra papryka.
            Ciekawostka - jeśli dobrze pamiętam ze szkoły, "gorkij" znaczy "ostry", wcale nie "gorzki", po rosyjsku. Więc może był to rosyjski Turek? :))
            • otterly Re: Co to jest bitter paprika? 23.09.11, 13:36
              kot.peter napisała:

> Ciekawostka - jeśli dobrze pamiętam ze szkoły, "gorkij" znaczy "ostry", wcale n
              > ie "gorzki", po rosyjsku. Więc może był to rosyjski Turek? :))

Bardzo możliwe :) Nie otwieram póki co. Jak skończę otwarte opakowanie, dam znać co Turek miał na myśli.

--
              Gnojowa mucha z tęczowym połyskiem na odwłoku.
      • otterly Re: Co to jest bitter paprika? 23.09.11, 18:49
        Spytałam Googla przed założeniem wątku. Nic nie podpowiedział.

Kolor toto mam typowo paprykowy (pomarańczowy, dosyć ciemny). Zmielone na proszek (nie płatki, nie ma kawałków ani pestek).
        --
        Gnojowa mucha z tęczowym połyskiem na odwłoku.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka