Dodaj do ulubionych

pomysły na jesienny wypiek!

26.09.11, 19:02
marzy mi się ciasto albo muffiny, w których znajdą się kawałki gruszki, jabłka (mam golden delicious), orzechy włoskie i rodzynki

Poza tymi składnikami mam wszystko oprócz mąk razowych (tylko do chleba chapati), orkiszowych, otrębów, itd. Miód, mleko, śmietana, jajka, golden syryp i inne posiadam lub moge łatwo dokupić.

Będę wdzięczna za pomoc!
Obserwuj wątek
    • roseanne Re: pomysły na jesienny wypiek! 26.09.11, 19:36
      ostatnio piekalam cos takiego:
      1, 5 szklanki maki
      1/3 szklanki mielonych migdalow
      1/2 szkl cukru
      1oogram masla
      3 jajka
      1 lyzeczka proszku do pieczenia
      lyzeczka esencji waniliowej

owoce - ja mialam jabkla i sliwki, ale kazde z wymienionych przez ciebie sie nada

suche skladniki wymieszac, dodac maslo - starlam schlodzone na duzych oczkach, na koniec wmieszalam jajka i esencje - mozna ja zastapic tez cynamonem, kardamonem
      wylozone, na foremke, na gore owoce, pieklam 50 minut w 170C
      blaszka byla o boku 23 m, kwadratowa

--
      Inny Swiat - Zespół Aspergera
    • bene_gesserit Re: pomysły na jesienny wypiek! 26.09.11, 19:36
      www.winiary.pl/przepis.aspx/68935/amerykaniec
      Bezpretensjonalne i ma wszystko, czego chcesz i jest bardzo dobre - wilgotne i czekoladowe. Oczywiscie, mozna zrobic w wersji mufinowej.

--
      śpiewali kiepsko, ale bronili swego prawa do fałszowania
    • bene_gesserit A tak w ogole 26.09.11, 20:19
      to zrobilabym taka tarte albo podobna (np z muscovado - do kupienia w M&S za 6 zeta), z tym ze doprawiona jeszcze burbonem/łyskaczem, z orzechami i rodzynkami. Do tego sos jablkowo-gruszkowy i smietanka, podkrecona przyprawami korzennymi.

--
      cute but psycho. things even out
    • default Re: pomysły na jesienny wypiek! 27.09.11, 07:54
      Piekłam szarlotkę - taką trochę inspirowaną jakimś przepisem z GP, a trochę z głowy :)
      - szklanka mąki,
      - szklanka cukru,
      - 125 g miękkiego masła,
      - 2 jajka,
      - czubata łyżka gęstej kwaśniej śmietany,
      - płaska łyżeczka proszku do pieczenia,
      - jabłka (trudno powiedzieć ile - zależy jak grubą warstwę owoców chcemy mieć w cieście),
      - łyżeczka cynamonu, łyżka brązowego cukru (pominąc jak jabłka bardzo słodkie), łyżka/dwie bułki tartej.
      Składniki ciasta wymieszać mikserem na gładką masę o konsystencji b.gęstego kremu (jak za rzadkie, dodać mąki). Blaszkę 30x25 cm wysmarować masłem i wysypać bułką, wyłożyć mniej więcej 3/4 ciasta, posypać lekko bułką tartą. Jabłka zetrzeć na tarce "szatkującej" - na cienkie plasterki, wymieszać z brązowym cukrem, cynamonem i łyżką bułki tartej, wyłożyć na ciasto, na wierzch wyłożyć pozostałe ciasto, wygładzić, wyrównać. Piec 50-60 minut w piekarniku nagrzanym na 180 st. (najlepiej góra-dół). Po wyjęciu posypać cukrem pudrem.
      • aqua48 Re: pomysły na jesienny wypiek! 27.09.11, 08:18
        default napisała:

> Piekłam szarlotkę - taką trochę inspirowaną jakimś przepisem z GP, a trochę z g
        > łowy :)
        > - szklanka mąki,
        > - szklanka cukru,
        > - 125 g miękkiego masła,
        > - 2 jajka,
        > - czubata łyżka gęstej kwaśniej śmietany,
        > - płaska łyżeczka proszku do pieczenia,
        > - jabłka (trudno powiedzieć ile - zależy jak grubą warstwę owoców chcemy mieć w
        > cieście),
        > - łyżeczka cynamonu, łyżka brązowego cukru (pominąc jak jabłka bardzo słodkie),
        > łyżka/dwie bułki tartej.

Zamiast bułki tartej daj szklankę tartych orzechów - wyłóż je na cieście pod warstwę owoców!
      • bobralus Re: pomysły na jesienny wypiek! 27.09.11, 21:21
        Dziękuję za pomysły, w końcu zrobiłam coś takiego na szybko w formie muffinów, dałam cukier trzcinowy zamiast białego oraz 1 jabłko i 1 gruszkę, fajne i proste w wykonaniu. Resztę przepisów zachowam w pamięci, o tej tarcie cukrowej już myślę od dawna:)

www.joyofbaking.com/AppleCake.html
    • Gość: śliwkowy placek Re: pomysły na jesienny wypiek! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.11, 11:56
      moje ulubione jesienne ciasto to placek śliwkowy piekę wg takiego przepisu
      500 g mąki pszennej
      150 g cukru
      1 op. drożdży instant Oetkera
      5 żółtek
      1 cukier waniliowy
      1 szklanka mleka
      150 g masła lub margaryny
      sól
      750 g śliwek
      lukier do dekoracji

Mąkę, cukier, drożdże, cukier waniliowy, mleko, sól i żółtka wymieszać i wyrobić ciasto, następnie dodać roztopiony i schłodzony tłuszcz. Wyrobić dobrze ciasto i zostawić do wyrośnięcia w ciepłym miejscu. Dużą blachę wysmarować tłuszczem, wylepić ją ciastem.
      Śliwki umyć, osuszyć przekroić na połówki, usunąć pestki, ułożyć na cieście skórką do dołu. Piec około 40 minut w temp. 180° C , wystudzone ciasto udekorować lukrem.

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka