Dodaj do ulubionych

Co na lunch do pracy (brak mikrofali)?

16.11.11, 09:26
Witajcie,
mój mąż zawsze w przerwie lunchowej przychodził do domu i nie miałam problemu z pomysłami na lunch (mieszkaliśmy 5 min od jego pracy). Teraz po przeprowadzce takie wycieczki nie są możliwe i poszukuję inspiracji na lunche dla niego, aby mógł wziąć do pracy.
Problemem jest to, że nie ma mikrofali...

Co Wy zabieracie ze sobą do pracy? Na razie robiłam mu tosty (sandwiche), surówki, daję mu owoce na przekąskę. Ale to jest facet, który ma aktywny tryb pracy, więc potrzebuje czegoś pożywnego a nie jogurciku i bananka ;)

Podzielcie się pomysłami, please. Poczytałam trochę archiwum, ale większość pomysłów jest albo za lekka (suróweczki), albo do odgrzania.
Edytor zaawansowany
  • billy.the.kid 16.11.11, 09:51
    lunch-lunchem- ale co mu dać na DRUGIE SNIADANIE??????
    --
    rzecz się dzieje w POLSCE- czyli NIGDZIE.
  • toya666 16.11.11, 10:14
    billy.the.kid napisał:
    > lunch-lunchem- ale co mu dać na DRUGIE SNIADANIE??????

No właśnie to NIE MA BYĆ 2-gie śniadanie (mogłyby być kanapki lub jogurt - ja tak brałam do pracy). Lunch jest bardziej treściwy i taki częściowo "obiadowy". Poza tym 2-go śniadania nie je się o 13 tylko ok. 10.
    Bardzo proszę o nieczepianie się słownictwa. Wiem dlaczego użyłam słowa lunch i dokładnie to miałam na myśli :)
  • squirk 16.11.11, 13:53
    Słownik ortograficzny kosztuje dużo mniej, a bardziej by ci się przydał.
  • megryan25 16.11.11, 14:13
    Jeśli mam się wypowiedzieć merytorycznie to polecam sałatki z ryżem, makaronem, kuskusem i do tego grilowana pierś z kurczaka, schab pieczony oraz dowolność warzyw. Posiłek treściwy. Przepisów znajdziesz masę, a jak zrobisz takie danie to nawet na zimno smakuje.
    Polecam!
  • 83kimi 16.11.11, 14:11
    Po pierwsze różne tarty, kisze, można do woli kombinować z nadzieniami. Po drugie nie lekkie surówki, tylko porządne sałatki np. sałata, różne warzywa (w tym strączkowe np. ciecierzyca), kurczak w dużej ilości (albo tuńczyk, schab, małe kulki z mięsa mielonego), można dorzucić jajko albo makaron, jakąś kaszę, w osobnym pojemniczku sos i jakieś pestki, do tego kawałek kiszu albo bułeczka z jakimś nadzieniem np. pieczarkowym, i facet powinien się najeść. Może to jeszcze zapić sokiem warzywnym.
    Można jeszcze pomyśleć o termosie, a wtedy mógłby zabierać zupy.
    --
    smakowite.com/
    www.clasesdepolaco.pl/
  • toya666 16.11.11, 16:12
    83kimi, pomysł z termosem i zupami jest bardzo dobry. Z pasztecikami na słono również. Dzięki!
    Ale powiedz mi jedną rzecz: co to są kisze?
  • 83kimi 16.11.11, 19:17
    toya666 napisała:

> Ale powiedz mi jedną rzecz: co to są kisze?

Jeśli nie wiesz co to jest kisz (quische), to na początek polecam przepis z mojego bloga (ale nie jest mojego autorstwa, tylko Donny Hay). Jest pyszny, smakuje nawet mojemu facetowi, który nie przepada za tuńczykiem.

--
    smakowite.com/
    www.clasesdepolaco.pl/
  • toffix 17.11.11, 09:38
    Hehe, ja mam w pracy podgrzewacz do butelek. Odgrzewam sobie owsiankę w słoiczku. Zupę też bym mogła.
  • manill 16.11.11, 20:52
    Proponuję upiec indyka w przyprawach w rękawie do pieczenia. Pokroić w plastry/kawałki. wrzucic do sałaty z pomidorami, ogórkami kwaszonymi, cebulką pokrojoną w piórka. Do tego jajka pokrojone w ósemki. Polać jakims dobrym vinegretem, na to prażone kawałki bekonu i szczypiorek. Dla mnie i mojego mężczyzny to dobre jedzenie na lunch
  • w_kuchni 16.11.11, 23:51
    Na treściwy lunch raczej bez mięsa i węglowodanów się nie obejdzie :)
    ja biorę ze sobą "sałatki"na bazie makaronu (gotowane penne lub świderki) z pieczonym indykiem lub kurczakiem / z suszonymi pomidorami / bazylią i oliwą z odrobiną czosnku...

Moga być też skrawki pieczonego z warzywami. Do takiej mieszanki osobno można zabrać tortille i sos - żeby na miejscu przygotować sobie takiego "Wrapa" czy "twistera" :)

--
    W mojej kuchni nocą...
  • shachar 17.11.11, 00:45
    z dwojga złego, wolałabym parogodzinną, ciepłą kanapkę z teczki, niż parogodzinną, ciepłą sałatkę na bazie.
    Kanapka plus zupa z termosa gęsta, albo trzeba zrzucić się na mikrofalę, co wcale nie jest takim złym pomysłem. Jeśli ktoś jeszcze się dorzuci to długofalowo planując i tak się opyli, bo możesz mu wtedy dawać inne rzeczy, pełne obiadki znaczy.
  • 83kimi 17.11.11, 14:58
    shachar napisała:

> z dwojga złego, wolałabym parogodzinną, ciepłą kanapkę z teczki, niż parogodzin
    > ną, ciepłą sałatkę na bazie.

Jeśli sos + inne mokre rzeczy (np. tuńczyk z puszki) będą zapakowane osobno i wymieszane bezpośrednio przed zjedzeniem, to taka sałatka wg mnie jest nawet bardziej zachęcająca od kanapki.
    Ważne, aby nie mieszać wszystkiego wieczorem, bo wtedt rzeczywiście będzie to nieapetyczne.

--
    smakowite.com/
    www.clasesdepolaco.pl/
  • toya666 17.11.11, 17:32
    83kimi napisała:
    > Ważne, aby nie mieszać wszystkiego wieczorem

Przygotowuję cały lunch rano, więc nie ma problemu :) Ewentualnie jakbym kiedyś robiła sałatkę z kurczakiem lub innym mięskiem, to pewnie upiekę tego kuraka dzień wcześniej :D
  • 83kimi 17.11.11, 23:35
    Nawet jak robisz rano, to ważne, aby sos nalać do osobnego pojemniczka i polewać nim sałatkę bezpośrednio przed spożyciem. Tuńczyka też bym nie dodawała wcześniej :-)
    --
    smakowite.com/
    www.clasesdepolaco.pl/
  • elvis.alive 21.11.11, 10:01
    A może np. tortilla? Jeżeli zrobisz sałatkę z kawałkami mięsa i zawiniesz ją w placek tortillowy, będzie wygodnie i pożywnie :).
  • Gość: ania IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.13, 13:14
    Proponuję kanapki z kotletem schabowym, mielonym, lub z piersi kurczaka. Mogą też być pałki kurczaka na zimno i do tego np. makaronowa lub ryżowa sałatka.
  • Gość: ania IP: *.dynamic.chello.pl 05.07.13, 13:17
    Możesz też w termos obiadowy zapakować różne potrawy jednogarnkowe typu: bigos z młodej kapusty, fasolka po bretońsku, chili con carne, gulasz z ziemniakami itp. Do tego pieczywo i masz pożywny lunch.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka