Dodaj do ulubionych

Jestem w 5 miesiącu ciąży,co jeśc????

IP: *.182.121.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.11.11, 14:51
Mam problem,jestem w 5 miesiącu ciąży i mam problemy duże z wypróżnianiem.Jadałam sporo otręb,musli,śliwek,nawet po tygodniu miewam lewatywy.Może która z Was miała podobne problemy i jedzeniem urchomiła leniwe jelita do pracy.Nie leżę,jestem w ruchu ale jest to dla mnie duży kłopot.Co polecacie abym jadła ,w jakich ilościach i żeby to nie było monnotonneCzekam na wpisy-ratunku..
Edytor zaawansowany
  • roseanne 21.11.11, 14:59
    bardzo wazne w takich przypadkach jest picie wody, herbat ziolowych typu rumianek, mieta, melisa, herbata jasminowa - nie zaszkodza ani tobie ani dziecku

oprocz otreb jedz jablka, ze skorka, salaty, duzo jarzyn
    uwaga gotowane ziemniaki i marchewka moga dodatkowo zaklejac

unikaj bialego ryzu

--
    Inny Swiat - Zespół Aspergera
  • marghe_72 21.11.11, 15:06
    ]1. co lekarz na to?
    2. spróbuj codzienjie, na czczo łyknąć sobie łyżkę oliwy
    --
    miszmasz-marghe.blogspot.com/
    i
    malutki-kuchcik.blogspot.com/
  • linn_linn 21.11.11, 15:28
    Inny sposob: wypita na czczo szklanka cieplej wody.
  • horpyna4 24.11.11, 12:25
    Niekoniecznie na czczo, ale po prostu trzeba używać sporo oliwy do potraw. Naprawdę rozluźnia.

Problemem w ciąży jest to, że nie można stosować wielu leków, w tym zdawałoby się łagodnych - roślinnych. Bo niektóre przeczyszczające mają działanie poronne.
  • nieskorzanka 21.11.11, 19:09
    *
    -- Moje wiejskie klimaty i nie tylko... www.garnek.pl/zuzanka
    *
    Powiadamiaj mnie mailem o odpowiedziach w wątku
    *

Wysłany przez Ciebie post może pojawić się z opóźnieniem do kilku minut.
    * Podglad

> bardzo wazne w takich przypadkach jest picie wody, herbat ziolowych typu rumian
    > ek, mieta, melisa, herbata jasminowa - nie zaszkodza ani tobie ani dziecku
    >

W czasie ciąży niewskazane jest picie mięty!!!!

--
    Moje wiejskie klimaty i nie tylko...

www.garnek.pl/zuzanka
  • roseanne 21.11.11, 20:22
    no to dla mnie jest wielka ciekawostka
    od kiedy tak?

pilam, nic nam nie bylo zlego
    polecano mi wrecz
    --
    Inny Swiat - Zespół Aspergera
  • hester83 21.11.11, 15:04
    Kasze, pełnoziarniste pieczywo, dużo warzyw (szczególnie papryka, buraki) i owoców, suszone owoce, fermentowane produkty mleczne ( kefir, maślanka, jogurt), ponadto należy pić dużo wody (ok. 2l dziennie).
    Natomiast powinnaś zrezygnować z ryżu, białego pieczywa, bananów i wszelakich warzyw wzdymających (kapustne i strączkowe).
    --
    www.kulinarnawyspa.pl
  • kanga_and_roo 22.11.11, 21:20
    3 litry minimum przy kłopotach. I 3 litry wody niegazowanej, a nie np. herbaty czy zupy.
  • Gość: kizia IP: *.dip.t-dialin.net 21.11.11, 19:27
    ile czasu potrzebujesz od wstania do wyjscia z domu? rano masz naturlany refleks wyprozniania sie, ale jesli wstajesz i po 10 minutach wychodzisz do pracy, to nie dajesz sobie szans na wyporoznienie sie. Jesli od dawna rano masz malo czasu na wszystko, to byc moze stracilas juz ten refleks. Wstan wczesniej i zostaw sobie 10 minut na siedzenie na sedesie rano, oplaca sie.
    Z czasem refleks powroci.
  • ola_pozytywna 22.11.11, 23:10
    Żadnych lewatyw! Żadnej mięty i picia 3 l wody.

Zaparz sobie 2 kopiaste łyżki siemienia lnianego w 2 szklankach wody , otrzymane glutki przecedź i pij po pół szklanki dziennie, finito.
  • Gość: aś IP: 59.103.192.* 24.11.11, 07:43
    Owsiankę na wodzie. W niezbyt wielkich ilościach (3-4 łyżki na raz?)
    3 litry wody w polskim klimacie zimowym mogą być trudne do realizacji. Ale fakt, że pić trzeba dużo. I też słyszałam, że mięta nie jest wskazana.
    Nie wiem, czy pijesz kawę. Ona czasem też pomaga na takie kłopoty. Wiem, że są różne zdania na temat jej picia w ciąży, na pewno gdy ciąża jest zagrożona, to powinno się unikać. Ja mam niskie ciśnienie i bym umarła bez (tak się czułam), więc piłam - najpierw słabą, a potem już normalną, raz dziennie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka