gdzie KUPIĆ dobry zakwas na żurek? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pomocy! Nie mam niestety czasu robić zakwasu , chciałabym kupić gotowy, ale dobrej jakości, kiedyś w warzywniaki widziałam taki w szklanej butli ale już ich nie mają. Mieszkam w Poznaniu. Może w internecie? Jakieś sieciówki? Alma ? inne tego typu? Kiedyś zakupiłam zakwas w butelce plastikowej w Biedronce i był paskudny :/ Sam kwas...
    --
    ♥Igorek ♥Potworek
    PIRAT
    JaTezKarmieCycusiowymMleczkiem
    • A ile czasu potrzeba żeby mąkę zalać letnią wodą? Pewnie mniej niż szukanie w necie zakwasu.

--
      Z jednej strony trzeba się cieszyć, że SB już nie ma, ale niestety policja nie potrafiła przejąć tych metod. Tamci byli skuteczni

Drobiu mówię stanowcze STOP!
      • No jeszcze trzeba obrać trochę czosnku, a taka ciężka praca powala z nóg :) Szybciej zrobi się samemu niż poszuka kupnego wątpliwej jakości :)
        --
        Jedzą, piją, lulki palą,
        Tańce, hulanka, swawola;
        Ledwie karczmy nie rozwalą,
        Cha cha, chi chi, hejże, hola!
        • Właśnie to chciałam napisać. Ja kupuję mąkę na żurek na stoisku ze zdrową żywnością. Kupiony gdzie indziej, to u nas żurek porażka. Mąka musi być dobrej jakości. Wystarczy wsypać mąkę do naczynia, zalać letnią wodą, dodać troszkę soli, troszkę cukru, i gotowe. Jak ktoś chce to może dodać tak jak ja liść laurowy, ziele angielskie, pieprz w ziarnach, i czosnek. Wychodzi najlepszy żurek na świecie, przynajmniej dla nas.
          --
          Jestem jak trzcina, zawsze wracam do pionu.
    • Całkiem smaczny ma Krakowski Kredens w słoiczku - konsystencja takiej półpasty.

--
      www.youtube.com/watch?v=t5Hn5BYbr9k
      • w Almie dostaniesz Krakowski Kredens

--
        www.youtube.com/watch?v=t5Hn5BYbr9k
        • Mnhh życzę Wam powodzenia w robieniu dań wielkanocnych kiedy ma się 2 malutkich dzieci, jedno 4 ms. Bez niczyjej pomocy. Chce sobie skrócić czas do minimum. No ale ok:) Nie gustuje w żurku, stąd też wole zrobić na sprawdzonym zakwasie niż sama kombinować, dziękuję za odpowiedź, podjadę do Almy, oni chyba mają K.Kredens.
          --
          ♥Igorek ♥Potworek
          PIRAT
          JaTezKarmieCycusiowymMleczkiem
          • Przepraszam, że w tym tonie, ale, czy sądzisz, że w czasach głębokiej komuny(wówczas ja miałam dwoje malutkich dzieci) w sklepach zalegały wszelkie dobra czekając aż ktoś je łaskawie kupi?
            Było dokładnie odwrotnie, nasze dzieci same się nie wychowały, a święta przygotowywało się mimo wszystko prawie własnoręcznie(no, bakalie trzeba było kupić;))
            Otrzymałaś praktyczne rady, całkowicie wyczerpujące odpowiedź na Twoje pytanie - skoro szkoda Ci czasu -zrób.

--
            Z jednej strony trzeba się cieszyć, że SB już nie ma, ale niestety policja nie potrafiła przejąć tych metod. Tamci byli skuteczni

• Nie rozumiem - jakie kombinacje z zakwasem? Przecież on się sam robi. Zalewasz mąkę żytnią wodą, wrzucasz czosnek, liście laurowe i ziele angielskie i odstawiasz. Zabiera to mniej czasu niż zrobienie herbaty. I przynajmniej wiesz, z czego jest zrobiony i że nie jest fałszowany octem.
            Nie wiem, co trzeba zrobić, żeby zakwas nie wyszedł...
            --
            --------------
            Bądź jak ptak...
          • Bez przesady - które dania wielkanocne to taki straszny wysiłek? Jajka na twardo? Biała kiełbasa z wody? No, chyba, że hołdujesz zasadzie zastaw się, a postaw się, stoły muszą się uginać.

--
            --------------
            Bądź jak ptak...
      • I dokładnie o to chodzi. My też robimy w ten sposób, tylko mąka prosto z młyna :)
        --
        Jedzą, piją, lulki palą,
        Tańce, hulanka, swawola;
        Ledwie karczmy nie rozwalą,
        Cha cha, chi chi, hejże, hola!
    • Gość: kasia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.12, 09:47
      W warzywniakach, w spozywczych - raczej unikaj zakwasu w butelkach szklanych, bo mają czesto gorzki posmak, te w plastkowych sa zdecydowanie lepsze.
    • Ludzie pytanie było, gdzie kupić i jaki zakwas. Po co te złośliwości? Ja też jestem za domowym jedzeniem, wszystko sama, zero gotowców, ale bez przesady. Nie trzeba od razu innych obrażać, pouczać i wywyższać się.
      Jeśli chodzi o zakwas, to ja polecam żurek kujawski.
      wolewygodniej.pl/ld.php/system/ware/view.php?tem=w.php&w=43953&sW=17
      Ale dokładnie ten. Tylko gdzie go dostać w Poznaniu, oto jest pytanie. Też go poszukuję, póki co mama przywozi mi z Torunia.
      • W pierwszym zdaniu założycielki wątku była mowa o tym, że szuka pomocy, bonie ma czasu, wykazanie, że się jednak myli -jest dla niej pomocą, nie złośliwością. Może pytanie nie było precyzyjne, bo powinno brzmieć "Pomocy, nie chce mi się robić żurku.....gdzie kupić....."

--

• Ale ton większości odpowiedzi jest złośliwo-kpiący.
          • Gość: sennen22 IP: *.icpnet.pl 14.03.12, 12:06
            Jak by mi się nie chciało , to bym wyjechała na Święta. Chcę jednak zrobić je u siebie. Nie będzie dużo potraw, zależy mi aby były smaczne. Zakwas dzięki Waszym radom zrobię, ale w Święta wole nie eksperymentować. Być może, jak zrobię swój własny, więcej nie użyję gotowego.
            Tak na marginesie to nie wiem jakie problemy ma ten Pan, ale szkoda, że obraża kogoś kogo nie zna...
            a forum kuchnia...chyba jest właściwym miejscem do tego typu pytań. W każdym razie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
            Pozdrawiam.
        • Gość: X IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.12, 12:30
          ale trzeba być bezmózgiem, żeby nie skumać, że może ktoś chce kupić żurek przy okazji innych zakupów w sklepie i nie ma czasu go nastawić, pilnować, pamiętać o nim i go zlewać. Dżisas ludzie, weźcie się ogarnijcie raz a dobrze.
    • No tak, bo większość jest z Warszawy i tylko o warszawskie sklepy można się tu pytać...
    • Gość: senin IP: *.dyn.iinet.net.au 14.03.12, 14:38
      autorka pyta gdzie kupic, a tu cala plejada madrzejszych poucza ja jak ma zyc

Na Boga ludzie, chcecie robic zakwas, to robcie, ktos chce kupic niech kupuje

chyba jeszcze nie ma w Polsce paragrafu w kodeksie karnym coby do pierdla za to slal

No i dzieki Bogu, bo jak widac niektorzy taki maly stosik na te beszczelne czarownice, co im sie nie chce, w ogrodku juz szykuja

• Wedlug was należy samemu piec chleb i bułeczki, kisić ogórki i kapustę, wstawiac zakwas, robić dżemy, marmolady i inne przetwory, w wolnym czasie zapewne domową wędlinę, pierogi i makaron. Tiaaa... moja babcia tez mówi, ze to wszystko "błyskawicznie się robi"- a w kuchni spędza ok. 4h dziennie.
      • Co prawda uważam, że modny i bardzo nadużywany zwrot o czytaniu ze zrozumieniem, jest po prostu głupi, to tu mogłabym go zastosować.
        Nikt z nas nikomu, chyba nigdy, nie powiedział, że należy samemu robić to, co łaskawie wymieniłaś/łeś. Jednakowoż, jeśli ktoś pyta o dobry : chleb, bułki, zakwas, ogórki itp. to jedyna sensowna odpowiedź brzmi - robić samemu.
        Wszystko co się da jest w tej chwili faszerowane polepszaczami, konserwantami i bóg wie czym jeszcze. Ergo - ie może być dobre, może jedynie naśladować dobre.
        I wierzę, że nie wszyscy mają ochotę paprać się z kiszonkami, zaczynami itp rzeczami, jednakowoż precyzyjniej byłoby zapytać "gdzie znajdę możliwie zjadliwe cośtamcośtam".

--

• Gość: paola.serini IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.03.12, 20:16
          CYTAT Co prawda uważam, że modny i bardzo nadużywany zwrot o czytaniu ze zrozumieniem, jest po prostu głupi, to tu mogłabym go zastosować.
          Tak...i zaczac od siebie...

I przeczytac jeszcze raz gdzie KUPIC dobry zakwas na zurek? KUPIC!
          • Gość portalu: paola.serini napisał(a):

> I przeczytac jeszcze raz gdzie KUPIC dobry zakwas na zurek? KUPIC!

W SKLEPIE. Jednym z wielu.

--
            Nie cofam literówek bo mi się nie chce.(Zaśmiecać wątków).

> I przeczytac jeszcze raz gdzie KUPIC dobry zakwas na zurek? KUPIC!

A słowo dobry jakoś Ci wieżo mądrości umyka....
            Otóż powtórzę - dobrego się nie kupi, kupi się jakiś nieraz niezły, a nieraz taki sobie, a nie dobry.

Czytanie, z tym tak zwanym rozumieniem, prawdopodobnie dotyczy całościwypowiedzi, a nie pojedynczych, wyjętych z kontekstu słów.

--

• Gość: paola.serini IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.03.12, 21:04
              Skoro nie kupujesz,to nie wiesz,jaki jest dobry ,a jaki nie.Nie wiesz,nie piszesz i nie pouczasz.

> Skoro nie kupujesz,to nie wiesz,jaki jest dobry ,a jaki nie.Nie wiesz,nie pisze
                > sz i nie pouczasz.

Acha - jeśli nie ma samochodu to nie potrafi jeździć? Za to potrafi czytać. A skład jest taki: woda, mąka żytnia (nawet nie napiszą czy żytnia razowa czy pszenna a to istotna różnica) i mąka pszenna (co już jest nieporozumieniem totalnym). Żadnych przypraw, żadnego czosnku - NIC. Smacznego wobec tego. Nie trzeba tego g... nawet próbować bo jaki smak może mieć woda z mąką? W takim razie do ugotowania żurku niepotrzebny jest zakwas tylko wodna zawiesina z mąki i jakikolwiek zakwaszacz typu ocet a w wersji exlusive sok z cytryny.
                --

> Skoro nie kupujesz,to nie wiesz,jaki jest dobry ,a jaki nie.Nie wiesz,nie pisze
                > sz i nie pouczasz.

Sądzisz,że od kołyski produkuję żurek? otóż nie, kupowałam, w czasach, kiedy żurek był żurkiem, kapusta była kiszona, a nie zalewana octem, chleb był z mąki a nie spulchniaczy, kiedy parówki były z mięsa, a pasztetowa nie zawierała głównie jakiejś ligniny i innych sztucznych wypełniaczy. Więc skoro teraz nie kupuję, to znaczy tylko tyle, że wiem, iż mogę sobie - na własne potrzeby, zrobić to samo, tylko smaczniej, zdrowiej i znacznie taniej.
                W związku z tym mam prawo"pouczać", co prawda nie pouczam, tylko wypowiadam swoje opinie, ale jak widać, nie każdy rozumie różnicę :)

--

• Gość: ale jaja IP: 64.89.249.* 15.03.12, 06:52
      Przez tyle godzin pisania bez sensu na forum zdążyłabyś ten żur zakisić, ugotować i zjeść. I Ty piszesz, że nie masz czasu? Tyle godzin na forum? Blondi?
      • Gość: sennen22 IP: *.icpnet.pl 15.03.12, 07:32
        Ja - autorka tegoż wątku, skończyłam dyskusję, już na początku. W czasie Waszej konwersacji zdążyłam jak najbardziej zrobić żurek, zjeść, a nawet przetrawić. Był jednak za kwaśny, gdyż w czasie gotowania udzieliła mi się atmosfera panująca na forum. Wszystkim "normalnym" jeszcze raz dziękuję, to zabawne, że ŻUREK zawsze będzie mi się kojarzył z tą jakże trafioną w temacie dyskusją :) :)
    • W piekarni. W moim regionie właściwie każda piekarnia sprzedaje swój zakwas na żurek, próbowałam z wielu, znalazłam ulubiony i teraz kupuję regularnie.
      • Jeszcze nigdy nie robiłam własnego zakwasu na żurek, kupuję gotowy, w sklepie, produkowany w pobliskiej piekarni, kosztuje 1,30 i jest bardzo dobry i wcale nie uważam, że tylko to dobre co własnoręcznie zrobione. Po to są półprodukty, aby z nich korzystać, a taka gadanina i dobre rady, że tylko własnymi łapkami, to do bani, a najwięcej krzyczą ci, co to tylko gotowców używają.

Pozdrawiam.
        • reniam_123 napisała:

> Jeszcze nigdy nie robiłam własnego zakwasu na żurek, kupuję gotowy, w sklepie,
          > produkowany w pobliskiej piekarni, kosztuje 1,30 i jest bardzo dobry i wcale ni
          > e uważam, że tylko to dobre co własnoręcznie zrobione. Po to są półprodukty, ab
          > y z nich korzystać, a taka gadanina i dobre rady, że tylko własnymi łapkami, to
          > do bani, a najwięcej krzyczą ci, co to tylko gotowców używają.
          >
          > Pozdrawiam.
          Zakwas JEST półproduktem. A 1.30 to ja płacę za kg mąki żytniej razowej. Nie za 250 ml byle czego.

--

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.