Dodaj do ulubionych

organizacja śniadania

IP: *.adsl.inetia.pl 27.05.12, 17:36
Potrzebuje inspiracji, co małego można zostawić zaproszonemu gościowi w pokoju gościnnym, żeby miał co zjeść, jak obudzi się wcześnie rano, taką przekąskę przed śniadaniem. Pokój gościnny oczywiście nie jest w moim domu. Jest tam co prawda dostęp do lodówki, jednak wolałabym zostawić coś w pokoju, coś co będzie musiało wytrzymać 2 dni - więc musi być zapakowane, myślałam o jakichś ciasteczkach digestivach, czy czymś w tym stylu, jakieś soki, lub woda, może owoce. Kanapki chyba odpadają, bo zostawię w środę, a wytrzymać musi do piątku rano.
Macie jakieś propozycje? Będę wdzięczna za pomoc.
Edytor zaawansowany
  • bene_gesserit 27.05.12, 20:06
    Owoce to ryzyko - jeśli będzie upał, mogą się zepsuć, skisnąć i pokryć pleśnią - cały pokój będzie smierdział kryptą.

Soki, woda, ciasteczka i coś słonego w rodzaju krakersów/sucharków, ewentualnie torebka mieszanki studenckiej.
    --
    feminists aren’t humorless just because your jokes suck
  • Gość: mw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.12, 20:33
    mieszanka studencka jest świetnym pomysłem, dodatkowo jakieś suszone morele itp. są tez takie ciasteczka lu go czy coś, ewentualnie corny....jakiś sok wielo-warzywny;
  • Gość: kiki IP: *.adsl.inetia.pl 27.05.12, 21:25
    Upału nie będzie, prognozy pogody są bezlitosne, ale chyba raczej faktycznie postawię na ciasteczka.
  • Gość: en IP: *.dynamic.chello.pl 27.05.12, 22:39
    Przede wszystkim cos do picia, najlepiej woda w mniejszych butelkach.
  • Gość: x IP: *.barn.cable.virginmedia.com 28.05.12, 18:10
    bene_gesserit napisała:

> Owoce to ryzyko - jeśli będzie upał, mogą się zepsuć, skisnąć i pokryć pleśnią
    > - cały pokój będzie smierdział kryptą.

Bez przesady, świeże owoce mają się "skisnąć i pokryć pleśnią" po dwóch dniach w temperaturze pokojowej? Może grozi to miękkim owocom jagodowym, ale inne można spokojnie zostawić. U mnie w domu owoce trzyma się na paterze w kuchni, a nie w lodówce i mają się dobrze nawet po tygodniu.
    Ja bym postawiła na jakieś kruche ciasteczka zamknięte w puszcze lub zapakowane w małe opakowania, takie jak w hotelu, do tego woda mineralna i będzie OK. Przecież chodzi tylko o to, żeby przegryźć coś w razie napadu głodu, a nie najeść się przed śniadaniem.
  • matylda1001 27.05.12, 20:53
    Croissant byłby chyba odpowiedni, albo jakieś kruche ciasteczka.
    --
    Nie lubię wegetarian, bo zżerają pokarm mojemu pokarmowi!
  • bene_gesserit 27.05.12, 20:57
    Dwudniowy croissant? Mniam :(
    --
    Wiara w kompleks braku członka to oczywisty przejaw kompleksu braku macicy.
  • matylda1001 27.05.12, 21:10
    bene_gesserit napisała:

> Dwudniowy croissant? Mniam :(<

Jak się ma dwa dni do 9-miesięcznego terminu przydatności do spożycia?
  • squirk 27.05.12, 21:28
    Jesli masz na myśli kruasanty-gotowce z foliowych torebek z dodatkowym, prawie bezpłatnym powietrzem to owszem, są bardzo trwałe, ale zakładam, że Bene miała na myśli jakiegoś świeżego i dobrej jakości.
    :-)
    --
    Chaotyczna neutralna.
  • matylda1001 28.05.12, 14:01
    squirk napisała:

> Jesli masz na myśli kruasanty-gotowce z foliowych torebek z dodatkowym, prawie
    bezpłatnym powietrzem to owszem, są bardzo trwałe, ale zakładam, że Bene miała
    na myśli jakiegoś świeżego i dobrej jakości. :-) <

A jakżeby inaczej? oczywiście, że miałam na mysli gotowce, i wiem, ze Bene pisała o świeżych :) Jednak świeże w tych warunkach odpadają, a zapakowane, jako wyjście awaryjne, byłyby w sam raz. Wszak przeznaczone sa do jedzenia, może niezbyt smakowite, ale nikt się nie otruje.

• Gość: miu IP: *.free.aero2.net.pl 27.05.12, 22:39
    Widziala gotowe kanapki "wasa", ktore mozna przechowywac w cielpe. Nie wiem czy sa smaczne, musisz sama skosztowac.

Lepiej po prostu wykorzystaj te lodowke, a obok lozka postaw karteczke, ze w lodowce czekaja przekaski. Ladnie je uloz na talerzykach, zafoliuj i masz nieograniczone mozliwosci - od jogurtow z musli, przez zimna plyte po owoce.
  • pamplemousserose 27.05.12, 22:50
    Chrupki chlebek - wspomniane Wasa + dżem i miód.
    Do tego mleko UHT i płatki śniadaniowe/muesli.
    Sok w kartonie.

Z przekąsek słone krakersy + słodkie ciastka + jakieś suszone owoce lub orzechy.
  • krzysztofsf 28.05.12, 10:40
    Czajnik elektryczny i wode w butelkach.
    Kawa, herbata, cukier, smietanka i cytryna w lodowce.
    Filizanki.

--
    Petycja - stop cenzurze internetu
    Polecam Linuxeducd - uruchamiasz z plyty bez szkody dla ukochanego Windowsa
  • mhr2 28.05.12, 11:27
    Gość portalu: kiki napisał(a):

Jest tam co praw
    > da dostęp do lodówki, jednak wolałabym zostawić coś w pokoju, coś co będzie mus
    > iało wytrzymać 2 dni

bedac gosciem wolalabym isc do lodowki niz spac z produktami w pokoju,

• squirk 28.05.12, 12:11
    mhr2 napisała:

> bedac gosciem wolalabym isc do lodowki niz spac z produktami w pokoju,

Naturalnie, przecież lepiej śpi się w lodówce niż w pomieszczeniu, w którym ktoś ośmielił się zostawić ciastko.
    :-)

--
    Chaotyczna neutralna.
  • Gość: x IP: *.unitymediagroup.de 28.05.12, 17:16
    porcjowane kawa i herbata plus czajnik elektryczny, ewentualnie jakieś herbatniki.
    Co to znaczy przekąska przed śniadaniem? Moje całe śniadanie to toast z dżemem i filiżanka kawy :)
  • Gość: en IP: *.dynamic.chello.pl 28.05.12, 19:46
    Zapewne gosc bedzie jadl sniadanie gdzie indziej, wiec zeby nie oslabl z glodu po drodze, powinien sie czegos napic i zjesc herbatnika.
  • gingers73 29.05.12, 08:03
    Domowe batoniki musli - lub kupne zapakowane
    wasa - dżem - miód
    soki - woda
    ew kupne pakowane ciasteczka typu zbożowe zdrowe lub kupne takie duże muffinki

mały czajnik
    kawa
    cukier
    śmietanka

i jakaś prasa ;)
    --
    Every moment is good to change everything
  • Gość: x IP: *.unitymediagroup.de 29.05.12, 09:57
    też chrupiące bułeczki i świeże rogaliki ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka