sernik bez jaj i mleka :) Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Proszę podajcie jakiś przepis na sernik, ale bez jaj i mleka - próbowałam wygooglować, ale nic nie znalazłam sensownego, a mam kg sera i nie chcę by się zmarnował.
    --
    Carpe diem :)
    • ??? mleko w serze Ci nie przeszkadza?
      --
      Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
      • rusz mozgownica i wygoogluj sobie "vegan cheescake" i masz bez sera, mleka i jaj.
        mysle, ze duzym weganskim blogom mozna zaufac jesli chodzi o przepis.
        jesli upierasz sie przy sprawdzonych przez tobie nieznanych forumowiczy popytaj na forum wege albo mam dzieci ze skaza bialkowa.

--
        my body is my temple. and my nightclub.
        • To do mnie? Bo w pierwszym wpisie bylo o "a mam kg sera i nie chcę by się zmarnował" wiec chcialabym wiedziec, jak ten kilogram sera ma sie do zyczenia, zeby sernik byl bez mleka.
          --
          Light travels faster than sound - that's why some people appear bright until you hear them talk...
          • oczywiscie, ze nie do ciebie :)
            widocznie bylam slepa z tym serem. znaczy mozg zadzialal prawidlowo i stwierdzil slusznie, ze jesli ma byc bez mleka, to bez sera klasyfikujac informacje o posiadanym serze jako w tym kontekscie kompletnie bezsensowna :)))
            --
            my body is my temple. and my nightclub.
            • Gość: przez przypadek IP: 70.56.43.* 07.03.13, 02:02
              Nie wiem kto tu nie potrafi ruszac mozgownica, ale pytanie bylo proste. Jesli ktos zna przepis niech sie odezwie, ale madrych nie brakuje i odpowiedzi sa albo zlosliwe albo nie na temat. Kto tu nie mysli?
            • wiele osob nie toleruje kazeiny bodajze w mleku, a dobrze znosi twarog. Nie ma sie czemu dziwic, naprawde.
              --
              ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
          • Życzenie co prawda osobliwe, ale gwoli ścisłości to twaróg mlekiem nie jest.

Niech zrobi antyczny sernik na zimno, zamiast jajami masę serową ścinając żelatyną.

PS. Poza tym kiepską kucharką trzeba być, żeby do masy serowej dawać mleka.

--
            To pisałam ja, Krysia2000, kuchmistrzyni samozwańcza.
            • A ten twarog to z czego niby powstaje Krystyno? Bo autorka nie pisala, ze ma kilogram sojowego/ryzowego/czegos tam twarogoczegos... tylko - sera...
              --
              • Myślę, że odpowiedź zawarłaś w pytaniu. Naprowadzić mogę na fragment "powstaje [z]".

Dobrze, a teraz, żeby nie wyszło na to, że nie wiadomo o czym piszę, to twaróg, będący owocem fermentacji laktobakteryjnej mleka różni się nieco właściwościami od swojego surowca. Oczywiście na pierwszy plan wysuwa się się jego stała postać (a właściwie bezpostaciowa), efekt koagulacji mlecznych protein przez kwas mlekowy oraz mechanicznego odciągnięcia serwatki. Niby szczegół, jednak mający znaczenie w przypadku trudności w przyswajaniu mleka, bo jakaś połowa procesu dokonuje się poza żołądkiem. Ważniejszą jednak różnicą, istotną z punktu widzenia nietolerancji laktozowej, pomiędzy mlekiem a twarogiem jest obniżona zawartość laktozy w tym ostatnim, jak zresztą w każdym mlecznym przetworze poddanym fermentacji przez kultury bakterii kwasu mlekowego, bez późniejszego "podpompowania" produktu dodatkiem mleka w proszku.

Autorka zapytania mogła właśnie być przypadkiem umiarkowanie nie radzącej sobie z trawieniem mleka, tj. mieć problem z wysokolaktozowym nabiałem, nie cierpiąc przy tym zbytnio przy przetworach mlecznych, w których trawieniem laktozy zajęło się za nią coś innego. To znaczy myślę, że tak jest, inaczej pytanie byłoby z tych z gatunku cymbalskich raczej. A ja wolę dobrze myśleć o ludziach.

--
                • A brak jajcow w tym serniku bez mleka, ale za to z serem umknal Ci, czy moze nie?
                  --
                  • Jaja odłóżmy na bok. Chodziło o różnicę pomiędzy mlekiem a serem, tak? I o zdumienie, że można nie życzyć sobie mleka w serniku, bo przecież... ser to takie mleko?

--
                    • Erm.... Nie, chodzilo o to, zeby sernik byl bezmlekowy oraz bezjajowy, ale za
                      to z serem. O nieprzyswajalnosci mleka jako powodu sernika bezmlekowego na serze, o ktorym nie ma info jakoby byl z czegos innego niz mleka, wydumalas sobie Wascka sama.

--
                      • > Nie, chodzilo o to, zeby sernik byl bezmlekowy oraz bezjajowy, ale za
                        > to z serem...

Bez sera nie byłby sernikiem przecież. W czym zatem kłopot?

--
                        • Gość: sanna IP: 212.160.148.* 01.08.12, 09:05
                          nadal nie rozumiesz?
                          na tym polega paradoks sernik z sera ale bez mleka i jajek
                          rusz mozgiem?
                          jesli chce ten sernik z sera ale bez mleka i jajek podac komus na skaze bialkowa albo z nietolerancja laktozy to wesolej sraczki i uczulenia zycze
                          • Paradoks to polega na tym, że w twarogu dostrzegasz mleko. O nietolerancji laktozy pisałam wcześniej. Najwyraźniej autorce nie o to chodziło. Najwyraźniej chciała sobie popatrzeć, jak jedna drugiej mózgownicą ruszać... zapytuje?

A teraz na spokojny poranek wycisnę se z twarogu trochę mleka do kawy.

--
                            • krysia2000 napisała:

> Paradoks to polega na tym, że w twarogu dostrzegasz mleko. O nietolerancji laktozy pisałam wcześniej. Najwyraźniej autorce nie o to chodziło. Najwyraźniej chciała sobie popatrzeć, jak jedna drugiej mózgownicą ruszać... zapytuje?

Doprawdy?

Ze tak Krystyne sobie zacytuje: "Autorka zapytania mogła właśnie być przypadkiem umiarkowanie nie radzącej sobie z trawieniem mleka, tj. mieć problem z wysokolaktozowym nabiałem, nie cierpiąc przy tym zbytnio przy przetworach mlecznych, w których trawieniem laktozy zajęło się za nią coś innego. To znaczy myślę, że tak jest, inaczej pytanie byłoby z tych z gatunku cymbalskich raczej. A ja wolę dobrze myśleć o ludziach."

--
                • dzięki za dobre słowo, bo już straciłam ochotę na pytanie Was o cokolowiek - jak mi tak jedna z drugą wyjeżdża z mądrościami - jeszcze raz dzięki krysia2000 za wyjaśnienie poniektórym istoty sprawy.
                  --
        • I stało się - ruszyłam mózgownicą :) dzięki za pobudzenie mych szarych komórek - wygooglowało się tego trochę, jest w czym wybierać :)
          --

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.