Dodaj do ulubionych

Ciasta na urodziny dla trzylatka

22.03.13, 13:46
Co i rusz robie nowe proby ale z roznym skutkiem, potrzebuje wsparcia bo pomyslow mi brakuje.
Najlepiej byloby zeby byl jakis tort, plus dwa dodatkowe ciasta.
Wymagania, brak maki pszennej, zytniej, co najwyzej moze byc orkiszowa, zero drozdzy, nie uzywam tez cukru, tylko zamienniki wiec wszelkie slodzone serki waniliowe, galaterki, batoniki czy nawet czekolada w tabliczce odpadaja, mleko dopuszczone w ograniczonej ilosci na razie.
Jedno to moze byc szarlotka orkiszowa na kruchym ciescie, bo wychodzi calkiem niezle, ale zadne babki orkiszowe nie wychodza mi wogole, robi sie zakalec, rosna kiepsko, wiec obawiam sie ze nie dam rady ani zadnej baby, ani tym bardziej biszkopta z orkiszowej zrobic, chyba jest za ciezka, co w zwiazku z tym w zamian? Jakies bezglutenowe przepisy moze, albo cos wogole bezmacznego, ale tez nie moge miec samych nabialowych, typu sernik na zimno, smietanowiec.
Poradzcie cos prosze, bo termin sie zbliza
--
[url=http://lilypie.com][img]http://lb3f.lilypie.com/xcxkp1.png[/img][/url]
Edytor zaawansowany
  • momas 22.03.13, 14:05
    tort fasolowy? O ile masz zamiennik bułki tartej...
    A mozesz uzyc proszku do pieczenia?to wtedy - babkę piaskową mozesz upiec z mąki ziemniaczanej z dodatkiem orkiszowej. Z ciasta babkowego mozna zrobić krązki do tortu:)

Albo krązki do tortu z ciasta kruchego...
    --
    Liczba literówek jest wprost proporcjonalna do poziomu irytacji.
  • pucio09 22.03.13, 15:25
    www.smakolykialergika.pl/ może tu znajdziesz natchnienie ?
    ammniam.pl/
  • zuzinkas 22.03.13, 15:34
    Ja tez polecam Ammniam... na pewno cos znajdziesz.. ja polecam ciasto marchewkowo-kokosowe..
  • squirk 22.03.13, 15:41
    lianis napisała:

> Co i rusz robie nowe proby ale z roznym skutkiem, potrzebuje wsparcia bo pomysl
    > ow mi brakuje.
    > Najlepiej byloby zeby byl jakis tort

Może ten się nada?
    smakoterapia.blogspot.com/2013/01/prawdziwy-tort-urodzinowy-bez-cukru.html
    :-)

--
    Chaotyczna neutralna.
  • Gość: nikt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.13, 15:50
    Hmm moze jakiś sernik bez sera czyli z jogurtu bałkańskiego + ubite białka + budyń śmietankowy (mąka ziemniaczana) + zamiennik cukru. Na dół zamiast ciasta możesz dać jakieś pokruszone pełnoziarniste ciastka (nie wiem czy coś takiego z dopuszczonych mąk znajdziesz w sprzedaży, jak bezglutenowe to ewentualnie można poszukać czegoś a la kruche ciasto z mąki ryżowej/kukurydzianej) wymieszane z rozpuszczonym masłem. Bez spodu może też by wyszło. na to mrozone wisnie i reszta tego czegoś co tam dajesz na spód (lub niczego) i hola do pieca. W tortownicy zamiast tortu ładnie wygląda.
  • roseanne 22.03.13, 16:02
    kazdy cukier jest nietolerowany?
    sama nie toleruje glutenu i mleka krowiego, ale cukier ok
    zupelnie bezmaczne ciasta mozesz zrobic z mielonych migdalow, sama robie brownies, z karobem
    super sa rowniez ciasteczka z tahini, oba wypieki na cukrze niestety,
    --
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • dumb.waitress 22.03.13, 20:37
    Przepraszam, że trochę nie na temat, ale sugerowałabym jednak większą staranność w tytułach wątków. Chyba lepiej by było, gdyby ten brzmiał np. "Ciasta na urodziny dla alergika". To, ile solenizant ma lat, nie ma żadnego znaczenia, ważne, że ma pewne ograniczenia dietetyczne i o pomysły uwzględniające te ograniczenia chodzi. Może więcej osób mających jakieś doświadczenia w tym kierunku zainteresuje się tematem, a niezainteresowani (jak ja) ominą wątek i przejdą do ciekawszych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.