Dodaj do ulubionych

Millionaire's shortbread bez golden syrup?

IP: *.dynamic.chello.pl 11.05.13, 14:14
Chcę zrobić z tego przepisu, ale nie mam golden syrupu ani syropu kukurydzianego. Czy zamaist tego mogę dać do masy 4 łyżki cukru muscovado? Wyjdzie wtedy? Czy to ma wplywac na konsystencje czy na smak?
Edytor zaawansowany
  • bene_gesserit 11.05.13, 14:25
    I na smak, i na konsystencję - syrop się nie cukrzy. Możesz z tego muscovado zrobić własny syrop (rozpuścić w niewielkiej ilości wody, pogotować, zeby zgęstniał i dodać parę kropel soku z cytryny), ale mozesz też zaryzykować i wrzucić cukier do reszty - może się nie scukrzy, zwłaszcza jeśli zjecie ciastka szybko. Syropy można zamieniać na miód, ma te same właściwości, chociaż ma wpływ na smak (moim zdaniem wyszlachetnia go, ale co kto lubi).

A - na wierzch dałabym gorzką czekoladę (albo przynajmniej deserową albo jedną mleczną, jedną gorzką - i pomarmurkowała), mleczna na tym ulepku to zbytek łaski, chyba ze masz akurat PMS ;)

--
    cute but psycho. things even out
  • momas 11.05.13, 14:33
    zamiennikiem golden syrupu jest 40 procentowy roztwór glukozy (źródło Dziuunia , cincin)
    --
    Liczba literówek jest wprost proporcjonalna do poziomu irytacji.
  • bene_gesserit 11.05.13, 14:50
    W tym przypadku ma dokładnie te same własciwości, co golden syrup, syrop kukurydziany, syrop klonowy, syrop z cukru z sokiem z cytryny albo na krótką metę miód - nie krystalizuje się i własnie o to tu chodzi.

--
    I'm a lady, but when I'm mad, I'm an evil sadistic demon spawned bitch from hell that'll make you wish you were never born. And when I'm happy, I bake cookies and shit.
  • Gość: ofelia22 IP: *.dynamic.chello.pl 12.05.13, 10:19
    Dziękuję.
    A czy ewentualnie sztuczny miód też mógłby robić za golden syrup?
  • momas 12.05.13, 10:50
    tak
    --
    Liczba literówek jest wprost proporcjonalna do poziomu irytacji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.