Dodaj do ulubionych

glupie ale - kolor kurkumy

25.05.13, 18:52
kupilam juz drugie opakowanie i kolor jest bardziej poaranczowy. potrzebuje korkumy, ktora nada sosowi zolty jaskrawy kolor. jakies firmy kupic przyprawe?
--
moje-ankiety.pl/respond-45200.html . Proszę o wypelnienie ankiety o spozyciu i zakupie produktow mlecznych. z gory dziekuje.
Edytor zaawansowany
  • Gość: wuwu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.13, 19:03
    kamis
  • Gość: sylwia IP: *.agh.edu.pl 25.05.13, 19:17
    a nie jest to czasem kwestia ilosci? pamiętam jak chciałam kiedyś "zaszpanować" chłopakowi żółtym ryżem. wsypałam tego tyle, że wyszedł prawie czerwony :-/
  • squirk 25.05.13, 19:34
    Też tak uważam, często barwię ryż do bento, wystarczy szczypta żeby był żółty, ostatnio sypnęłam nieco za dużo i kolor wyszedł dużo intensywniejszy, nie pomarańczowy wprawdzie ale mocno żółty. Mam kurkumę firmy Kamis (całkiem zwyczajną więc nie twierdzę, że to najlepsza na rynku, po prostu spełnia oczekiwania, nadaje kolor i aromat), kończy mi się więc wkrótce przetestuję inne, ciekawa jestem czy kolor będzie się różnił.

--
    Chaotyczna neutralna.
  • bene_gesserit 25.05.13, 20:38
    Dodaj mało, kolorek powinien wyjść jaskarwożółty.
    Niektóre kurkumy wpadają w zieleń (potrawa ostatecznie przybiera barwę kanarkową - dość niejadalną), dlatego imo lepsze są te, które mają odcień pomarańczowy.
    Acha - weź pod uwagę, że barwnik z kurkumy rozpuszcza sie w tłuszczu i trwa to jakiś czas - jeśli dodasz w sobotę łyżkę kurkumy do, powiedzmy, sosu smietanowego, to dziś będzie żółty, a jutro - wściekle żółty.

--
    Wiara w kompleks braku członka to oczywisty przejaw kompleksu braku macicy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka