Dodaj do ulubionych

Przepisy na diete cukrzycową

19.11.15, 16:46
I jeszcze prośba o to kilka takich sprawdzonych na dietę cukrzycową i stłuszczenie wątroby. Kolega zaraz mi się zacznie łamać, bo ma dość indyka i warzyw z pary.
Jakieś pomysły?
Edytor zaawansowany
  • Gość: miki202 IP: *.dynamic.chello.pl 19.11.15, 18:10
    Naprawdę bardzo mi przykro, ale jako świeżo upieczony cukrzyk, przestrzegający restrykcyjnej diety, muszę Cię zmartwić - nie ma wiele poza indykiem i warzywami na parze. Jeśli dietę cukrzycowa traktuje się poważnie, to brzmi ona - ZERO cukru, PRAWIE zero tłuszczu, mało węglowodanów, 2o dkg owoców dziennie. 1200 kalorii dla pań, jakieś 1400 dla panów. W ramach tych obostrzeń pozostaje chude mięso, chude wędliny, chudy nabiał, ryby. Oczywiście warzywa, ale też nie wszystkie (indeks glikemiczny). Wszystko gotowane albo na parze. Ew. zapiekane w folii w piekarniku, ale co to za różnica... Lipa. Można oczywiście z tych nielicznych produktów coś tam tworzyć - leczo na wodzie, kapusta z pomidorami i cebulą, sosy bez masła i śmietany albo z odrobiną chudej itepe. Trochę można wyfilować z kuchni wegańskiej albo wegetariańskiej, ale trzeba uważać, bo w wielu przepisach sypią bez umiaru cukier i leją olej. Ja już ćwiczę tę dietę ponad pół roku, więc potrafię dość dobrze policzyć, ile kalorii zjadłam dziennie i jak zostaje trochę w zapasie, to posmaruję grzankę cienko masłem ( 1 g tłuszczu - 9 kal). Nie jest lekko. Prawdę mówiąc, jest beznadziejnie, ale pięknie chudnę i mam ustabilizowany cukier.
    P.S. Oglądam masochistycznie programy kulinarne. To nie do pojęcia, ile tam jest tłuszczu. I to obojętnie czy masterszefy, piekielne kuchnie, rewolucje Gesslerowej, telewizje śniadaniowe. Dopiero teraz, jak zużywam dwie łyżki oleju na tydzień, widzę ile tego leją.
  • Gość: kim IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.11.15, 10:14
    Jak bylo u Ciebie z uczuciem glodu przy tak restrykcyjnej diecie?
  • iga.b 21.11.15, 11:43
    Królik też polecany jest dla cukrzyków, kiszonki z warzyw.
  • Gość: miki202 IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.15, 16:56
    Bez ograniczeń można jeść warzywa (oczywiście z wyłączeniem tych o wysokim indeksie glikemicznym), gotowane (najlepiej na parze) i surowe. Ja jem na zmianę pomidory, kalarepę, paprykę, kalafior gotowany, na zimno. Raz dziennie cukierek bez cukru - są takie. Dużo jogurtu beztłuszczowego, ew. maślanki lub kefiru. Dużo wody - tez zapycha. Było ciężko, ale po mniej więcej pół roku kurczy się żołądek. Bardzo ważne są regularne pory posiłku, najlepiej pięć. Ja jem przeważnie rano chudy twaróg ok. 7 dkg z warzywami (dużo - pomidor, ogórek, sałata, rzodkiewka i kromką grahama. Dwa razy w tygodniu zamiennie jajko. Drugie śniadanie kromka grahama, ryba wędzona albo smażona albo gotowana na parze, warzywa.Albo zupa jarzynowa na wywarze z kości. Zupa rybna. Fasola gotowana. Obiad - jakieś warzywo na ciepło(uduszone na wodzie - kapusta z pomidorami i cebulą, albo papryka, albo kiszona kapusta z grzybami, albo na parze - ziemniak, szparagowa, brukselka, kalafior , brokuły),surówka z b. małą ilością oliwy albo chudej śmietany i jakiś kawałek chudego mięsa z rusztu albo gotowanego albo ryba. Zamiennie może być naleśnik z kapustą. Ryż brązowy - woreczek ryżu po ugotowaniu dzielimy na trzy porcje - jedna dziennie. Makaron - po ugotowaniu 19 dkg. Dokładnie dwa. Jeśli się nie szachruje z kaloriami to można do tych warzyw na ciepło dodać małą łyżeczkę masła. Podwieczorek - jogurt z owocami. Kolacja - kromka grahama (ma najmniej kalorii), warzywa, 5 dkg chudych wędlin. Kolację jem ok. 18, później pomidory, kefir. To pozornie wygląda na skomplikowany proceder - po tygodniu ważenia posiłków z tabelą kaloryczności w ręku zna się to na pamięć i na oko. Dla mężczyzny 1600 kalorii to jest naprawdę nie tak mało, pod warunkiem,że się tego nie traci na głupoty. Można wykroić nawet kieliszek czerwonego wina. (100ml - 60 kalorii).
    Ja mam naprawdę znakomite rezultaty - w ciągu 9 miesięcy schudłam ok. 15 kg. Oczywiście intensywny ruch do tego - ale bez przesady, 30 - 40 min. dziennie.
  • Gość: viki IP: *.play-internet.pl 09.12.15, 17:57
    ZUPA NA WYWARZE Z KOŚCI ?!! RYBA SMAŻONA ! no szok już mi cukier skoczył , mam cukrzyce od miesiąca i wiem że to niedozwolone , cukrzyca 2 to nie cukrzyca ! uleczalna ! kobieto soryy ale brednie piszesz .Cukrzyca kazda jest chorobą nieuleczalną do końca życia ! bierzesz tabletki lub insulinę, z wyjątkiem ciążowej
  • olivkah 09.12.15, 19:48
    Na tym filmie:

www.youtube.com/watch?v=ihx3yrAvD3g
    produkcji można zobaczyć, jak pewna pani pod kontrolą lekarza zatrzymała dietą swoją cukrzycę typu II. Od 53:23 można zobaczyć imponującą zmianę wyników jej poziomu cukru we krwi.
  • majenkir 10.12.15, 14:43
    Nie zatrzymala, tylko kontroluje dieta. To, ze osoba ma cukier w normie nie znaczy, ze jest wolna od cukrzycy. Wystarczy, zeby zjadla ciastko i zobaczysz, czy cukrzyca sie "zatrzymala" ;)
    --
    [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg[/img]
    Coco i Bruno
  • olivkah 10.12.15, 14:50
    Zatrzymała postęp choroby bez leków. To bardzo dużo.
  • Gość: miki202 IP: *.dynamic.chello.pl 21.11.15, 16:59
    Bez ograniczeń można jeść warzywa (oczywiście z wyłączeniem tych o wysokim indeksie glikemicznym), gotowane (najlepiej na parze) i surowe. Ja jem na zmianę pomidory, kalarepę, paprykę, kalafior gotowany, na zimno. Raz dziennie cukierek bez cukru - są takie. Dużo jogurtu beztłuszczowego, ew. maślanki lub kefiru. Dużo wody - tez zapycha. Było ciężko, ale po mniej więcej pół roku kurczy się żołądek. Bardzo ważne są regularne pory posiłku, najlepiej pięć. Ja jem przeważnie rano chudy twaróg ok. 7 dkg z warzywami (dużo - pomidor, ogórek, sałata, rzodkiewka i kromką grahama. Dwa razy w tygodniu zamiennie jajko. Drugie śniadanie kromka grahama, ryba wędzona albo smażona albo gotowana na parze, warzywa.Albo zupa jarzynowa na wywarze z kości. Zupa rybna. Fasola gotowana. Obiad - jakieś warzywo na ciepło(uduszone na wodzie - kapusta z pomidorami i cebulą, albo papryka, albo kiszona kapusta z grzybami, albo na parze - ziemniak, szparagowa, brukselka, kalafior , brokuły),surówka z b. małą ilością oliwy albo chudej śmietany i jakiś kawałek chudego mięsa z rusztu albo gotowanego albo ryba. Zamiennie może być naleśnik z kapustą. Dokładnie dwa.Ryż brązowy - woreczek ryżu po ugotowaniu dzielimy na trzy porcje - jedna dziennie. Makaron - po ugotowaniu 10 dkg. Jeśli się nie szachruje z kaloriami to można do tych warzyw na ciepło dodać małą łyżeczkę masła. Podwieczorek - jogurt z owocami. Kolacja - kromka grahama (ma najmniej kalorii), warzywa, 5 dkg chudych wędlin. Kolację jem ok. 18, później pomidory, kefir. To pozornie wygląda na skomplikowany proceder - po tygodniu ważenia posiłków z tabelą kaloryczności w ręku zna się to na pamięć i na oko. Dla mężczyzny 1600 kalorii to jest naprawdę nie tak mało, pod warunkiem,że się tego nie traci na głupoty. Można wykroić nawet kieliszek czerwonego wina. (100ml - 60 kalorii).
    Ja mam naprawdę znakomite rezultaty - w ciągu 9 miesięcy schudłam ok. 15 kg. Oczywiście intensywny ruch do tego - ale bez przesady, 30 - 40 min. dziennie. Wytrwałości życzę i sukcesów.
  • bialeem 29.11.15, 07:29
    Brzmi strasznie restrykcyjnie :( No nic. Jak mus to mus.
    Dziękuję!
  • 6marcheweczka 28.11.15, 21:10
    Moim skromny zdaniem pytanie na forum to działanie dorazne i krótkodystansowe.Co to radzic w sprawie diety? Po pierwsze nie wiadomo jaka ta cukrzyca, czy kolega leczy sie tabletkami czy bierze insuline? Czy ma nadwagę , zespół metaboliczny ? Stłuszczona watroba sugeruje zespół metaboliczny i spory brzuch, ale nie jest to reguła; Jesli nie ma nadwagi - nie musi byc na diecie ograniczajacej drastycznie podaz kalorii . Jaka ma pracę siedząca , wymagająca aktywnosci ruchowej ? Nie podzielam opinii,ze facet powinien przyjmowac 1400 kalorii. To ilość stosowna dla otyłych cukrzyków, którzy musza zrzuc nadwagę . Reszta ma mieć dostosowana ilość kalorii do trybu życia- inaczej aktywny 30 latek o wzroście 190 cm a inaczej 70 letni emeryt spędzający dzionki w fotelu i mający 165 cm wzrostu. Nie zgadzam się z teorią ze cukrzykowi trzeba dużo wody, bo zapycha.Lepiej uspokaja głód sok pomidorowy , zalecany dla cukrzyków.
    Cukrzykowi trzeba 4-5 posiłków które gwarantyja utrzymanie cukru na dobrym poziomie a nie chlupot wody w pustych trzewiach
    Podejrzewam,ze to osoba , ktora bierze tabletki, bo cukrzyk insulinozalezny zwykle zna podstawowe pojecia np. wymiennik weglowodanowy, wie jak skomponowac zdrowy posiłek.
    Jesli kolega nie chce umrzec z głodu i nudów przy posiłku musi się się wyedukowac. Mówie to bez złośliwości , cukrzyca jest leczona dietą, a mało kto z nas jest specem dietetykiem. Ja sie ksztalce bo muszę - moja rodzina je to samo , co cukrzyk , wiec posiłki muszą byc urozmaicone i zdrowe.
    Zachecam do poszukiwań w swojej okolicy kursów dot, żywienia w cukrzycy. Warto zapytac w jakiejkolwiek poradni cukrzycowej gdzie szukac takich szkoleń.
    W moim miescie są punkty szkoleniowe i darmowe zajecia ruchowe dla cukrzyków.
    Mozna sie bezpłatnie umówic na szkolenie indywidualne z dietetykiem , ktory specjalizuje sie w cukrzycy, z pielegniarką i lekarzem .Mozna przyniesc produkt i poprosic o objasnienie tego , co na etykiecie. Z moich doświadczeń wynika,ze lekarze diabetolodzy daja zbyt ogóle wskazówki, żeby były użyteczne.
    Sam indeks glikemiczny to nie wszystko, bo jest jeszcze ładubek glikemiczny, zamienniki weglowodanowe itd. Na indeks glikemiczny wpływa sposób przygotowywania potraw (np.. IG marchwi ugotowanej jest wysokie, surowej niskie ), warto pamiętać ,ze IG produktu to jedno a IG potrawy złozonej z kilku produktów to drugie- tłuszcz obniza IG potrawy.
    Cukrzyk musi dostarczac sobie sporo błonnika ( płatki owsiane, zytnie - nieugotowane, otreby sa mniej smaczne), który obniza cholesterol i cukier.To bardzo wazne przy cukrzycy! Kasze z duza zawartoscia błonnika muszą znalezc sie w diecie.
    Na co dzień gotuję dla cukrzyka, który jest szczupły , ale musi pilnowac cholesterolu. Łatwo nie jest Kupujemy chleb z niskim IG ( o taki trzeba pytac w sklepach ) dla cukrzyków. Robie własna granole z płatków owsianych ( bez słodkich bakalii i miodu, z siemieniem lnianym słonecznkiem i dynią) . Jedzona z jogurtem daje sycąca zdrową przekąskę. Moj cukrzyk musi ja jesc codziennie , bo błonnika rosnie mu cukier i cholesterol.Nikt tu chyba nie wspomniał o walorach roslin strączkowych obowiązkowych przy cukrzycy Soczewica, cieciorka, czerwona fasola jako baza sałatek do pracy, przepisów jest sporo w sieci. Jako zródło białka dobre jest tofu, ale trzeba je umiec zrobic ,zeby było jadalne. Nalesnik ( z mąki z pełnego przemiału i zytniej po 50 % każdej ) , w który zawijamy co lubimy- piers z kurczaka, szpinak , łosoś itp.)
    Sąsiedztwo pieczarek poprawia smak piersi drobiowych ,dipy na bazie jogurtu - do surowych warzyw, ale nie tylko np. czosnkowy sos jogurtowy nadaje sie do sałatek z brokułem , faszerowana chudym miesem papryka czy cukinia na ciepło. Nudny brokuł na parze lepiej smakuje z prazonymi pestkami dyni. Bezsmakowa wedlina drobiowa może być zjadliwsza z odrobija Ajvaru . Mięso – cielęcina,królik , drób pieczony bez skóry np.piersi w postaci szaszłyków ( bez boczku , ale z papryką, pieczarkami, cebulą posmarowany odrobibna oleju ) Ryby – dorsz , pstrąg, , pasty kanapkowe na bazie chudego sera robione w domu. Bardzo trzeba uważać na wszechobecny syrop glukozowo – fruktoz owy np. w gotowych muesli Pamietamy,ze łaczenie produktów o róznym IG w odpowiedni sposób - to daje możliwość przygotowania potrawy o niskim indeksie glikemicznym. Moim zdaniem bardzo pomocny na co dzień jest tzw. talerz diabetyka:
    cukrzycapolska.pl/dieta-cukrzycowa/talerz-diabetyka/
    Czy kolega sprawdza poziom hemoglobiny glikolowanej, który jest wskaźnikiem pozwalającym ocenić czy właściwie się odzywiamy w cukrzycy? No i ostatnia konkluzja – cukrzyca to choroba, która wymaga samokształcenia dot. dietetyki i duzego zaangażowania w przygotowywanie posiłków, niestety.
  • Gość: MAŁGORZATA IP: *.adsl.inetia.pl 28.11.15, 23:16
    Bardzo dobrym wspomagaczem w diecie cukrzycowej jest herbata Gluko Gryk do kupienia w sklepach zielarskich.Pita systematycznie stabilizuje cukier.Mąż z początkiem cukrzycy(bez leków) z zastosowaniem diety i systematycznemu piciu tej herbatki zrzucił 15 kg w siedem miesięcy.Obecnie cukier ma w normie.
  • bialeem 29.11.15, 07:24
    Doprecyzuje. Zagrożenie cukrzycą lub jej początki.
    30 lat, ponad 190cm, duży brzuch, duża nadwaga i siedzący tryb pracy i życia. Czasem uprawia jakieś ćwiczenia - zwykle wysiłkowe.
    Dietetyk u którego był jest serio serio pożalsięboże - to jest moje zdanie o wszystkich kwakrach wciskających chlorelle i aloes za 300 zl miesięcznie i wymagających konsultacji za 200 zl raz w tygodniu. Do tego powiedział "dużo warzyw, otrębów i zero x tysięcy rzeczy". To to nawet ja bym mogła powiedzieć.
    Doczytam i się poduczę.
    Bardzo, bardzo dziękuję za pomysły!
  • 6marcheweczka 29.11.15, 10:37
    Mielismy podobne doswiadczenia z dietetykiem. Porady były kosztowne , ale zbyt ogólne i bezuzyteczne. Dopiero znalezienie dietetyka , ktory udziela porad osobom naprawdę chorym i insulinozaleznym uzmysłowiło nam rolę diety i ruchu w tej chorobie.
    Nawet jesli mamy do czynienia z początkami problemów z cukrem np. nietolerancja glukozy warto zaopatrzyc sie w glukometr ( mozna dostac za darmo w aptece) i mierzyc cukier w domu od czasu do czasu . To motywuje chorego i pozbawia złudzeń,ze ten cukier sam zniknie. Mierzenie cukru pokazuje równiez jak dobrze wysiłek fizyczny wpływa na jego obnizanie, co motywuje do aktywnosci. Niestety trzeba sobie jasno powiedziec,ze 30 latek ze słodkim problemem na 99 % bedzie cukrzykiem insulinozaleznym, od niego zalezy jedynie, jak szybko to nastąpi.Polecam proste, darmowe programy na smartfon pokazujace indeks glikemiczny. Chory powinien w wolnej chwili czytać sobie informacje o wartosciach IG produktów tak,zeby wiedział czego powinien unikać.
    Gluko - gryk (zajrzałam do sieci ) ma faktycznie bardzo fajny skład. Nie wiedziałam,ze sa preparaty do picia z gryki. Wypróbujemy.
    Jesli chodzi o edukację - w sieci jest sporo dobrych przepisów, ale tez sporo szkodliwych dla otyłego cukrzyka, mimo,ze opatrzonych etykietą "dla diabetyków"
    Polecam ksiązkę Prof Totonia ( największy autorytet w Polsce w sprawie cukrzycy i diety) "zywienie w cukrzycy" Ksiązka pozwala zrozumiec dietę diabetyka , nie jest to ksiązka kucharska ( choc przepisy są) ale pozwala nam załapac jak działa zywnosc na chorego .
    Tutaj ksiązka:
    www.wydawnictwopzwl.pl/inne-zawody-medyczne/dietetyka/prd,zywienie-w-cukrzycy,rid,9872.html
    A tutaj obszerny fragment PDF, ktory bardzo polecam.
    www.wydawnictwopzwl.pl/download/fragmenty_tekstu/213790110.pdf
    Mówi sie,ze dieta cukrzycowa to w duzej mierze dieta to tzw. normalna zdrowa dieta. Cos w tym jest, tylko piwa żal. Piwo ma IG 11O a zwykły cukier 70 :(
    Szukając przepisów dla cukrzyka warto zwrócic uwagę na dietę Monitgnaca bazujacą na indeksie glikemicznym. Nie wszystko z niej się nadaje, ale moze byc uzyteczna.
    Acha, jeszcze jedno. Mam troche zalu do lekarzy, ktorym nie chce się uzmysłowic pacjentom,ze problemy z cukrem to poczatek powaznej choroby , z ktorą trzeba walczyc od samego początku z desperacją. Lekarze dają zalecenie ogólnikowe dot. diety, tabletki i nawet nie chce się im kontrolować leczenia poprzez systematyczne zlecanie badania hemoglobiny glikolowanej
    Brak przyzwoitych wyników leczenia zrzuca sie na pacjenta, ktory "nie przestrzegał diety i nie ruszał się". Problem w tym,ze wiekszosc z nas nie ma wiedzy o chorobie tzn ,ze leczy się ją dietą i nie rozumie znaczenia diety i ruchu. Owszem, rozumiemy ,ze dieta i ruch są wazne , ale to się nie przekłada na fachową wiedzę praktyczną. Coz nam z refleksji ,zeby nie jesc tego czy tamtego, skoro codziennie trzeba skomponować i cos podac na sniadanie , obiad i kolację.
    Miałam pretensję do lekarzy za ogolnikowe informacje i bezrefleksyjne wypisywanie recept.
    Czy np. tak trudno powiedziec pacjentowi, gdzie się moze przeszkolic dietetycznie za darmo, skoro miasto sponsoruje edukacyjne programy profilaktyczne?

• Gość: kfjhadkjhfd IP: *.dynamic.chello.pl 28.11.15, 23:41
    dwa najważniejsze słowa: indeksy glikemiczne.
    Czyli można jeść różne rzeczy, w tym te z cukrem, ale starannie licząc ile czego można.

I drugie dwa magiczne słowa ratujące depresyjny nastrój (szczególnie w cukrzycy ciążowej) - gorzka czekolada.
    Wiem, większość osób mniej ją lubi. Ale jeśli mleczna jest tak dosłodzona, że nie ma mowy o liczeniu indeksu glikemicznego, to to jest słuszny erzatz.
  • Gość: Anika IP: *.toya.net.pl 29.11.15, 14:43
    Jest sposób, bardzo prosty, jednak już teraz wiem, że kolega nie będzie chciał spróbować. Większość ludzi z którymi rozmawiam, woli żreć syf, chorować i ładować sie lekami niż po porostu zacząć myśleć.
    Nie mniej jednak podsyłam: www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_po_prostu_na_surowo_-_cofanie_cukrzycy_w_30_dni_napisy_pl_video.html
  • 6marcheweczka 29.11.15, 15:25
    Cofanie cukrzycy "leczeniem na surowo"? To ja proponuję medytacje i obserwację zachodów słońca i przystawianie pijawek Ponoc działa ...
    415 milionów ludzi na swiecie ma cukrzycę. A tu proszę -wystarczy zajrzec do sieci i jak reką odjął...
    Nie rób ludziom wody z mózgu.
  • Gość: miki202 IP: *.dynamic.chello.pl 30.11.15, 08:43
    JEST CUDOWNY SPOSÓB!!! Mówię tu o cukrzycy 2 oczywiście, a nie o tej "prawdziwej". która jest naprawdę straszną chorobą i osobiście chylę czoła przed codziennym bohaterstwem ludzi, którzy zmagają się z nią w każdej godzinie i są na nią skazani do końca życia. W przeciwieństwie do nich. my, cukrzycy typ 2 możemy się wyleczyć, pod jednym wszakże warunkiem. Trzeba przestać się wygłupiać i zrozumieć jedną prostą rzecz: dieta, dieta i jeszcze raz dieta. Bez oszukaństwa, cudownych herbatek, montiniaków, holistycznych dietetyków, nawiedzonych pańć itepe. Nie ma co się skarżyć, że lekarz nie powiedział a dietetyk naciągnął. Trzeba przestać z dnia na dzień jeść słodkie, ukochane deserki, ciasta, ciastka i torty, smażone kotlety, zawiesiste sosy, goloneczki, żeberka, pieczone kaczuszki, liny w śmietanie i to wszystko. co tak uwielbiamy. Warzywa z wody, chude mięsa z rusztu, ryba pieczona w folii bez grama tłuszczu, brązowy ryż bez kropli masełka, razowy makaron bez grama masełka, graham nieposmarowany, 2 kromki dziennie. Jakiego tu filozofa potrzeba? Kogo właściwie szukamy w tych opowieściach o dietach? Ano szukamy, kogoś, kto powie: człowieku,nie męcz się tak, kup sobie cudowna herbatkę i schudniesz, zamów dietę w pudełeczku i schudniesz, o, tu są cudowne tableteczki i schudniesz. Otóż bracie nie schudniesz. Chudy twarożek z suchym chlebem i schudniesz. Rowerek albo bieganko po schodach w górę i w dół. To są bardzo przykre uwagi, ale nam grubasom, którzy sami sobie zapracowaliśmy na naszą chorobę są one bezwzględnie potrzebne. Nie miejmy złudzeń - przepisy owszem, pożądane. Na kolejną zupę jarzynową na wodzie...
  • wilga52 02.12.15, 10:24
    miki202 trafiłaś do początkującego cukrzyka, dopiero się uczę i Wasze rady wezmę sobie do serca, cieszę sie że weszłam na to forum. Dziękuje.
  • olivkah 02.12.15, 10:49
    Tu można zobaczyć, jak poziom węglowodanów (carbohydrate), białek (protein) i tłuszczu (fat) wpływa na poziom cukru we krwi:

www.diabetes-support.org.uk/info/wp-content/uploads/release_rates.jpg
  • 6marcheweczka 06.12.15, 15:07
    Od kiedy cukrzyca typu 2 nie jest prawdziwą cukrzycą? Czyzby ?
    Idz to powiedz gościowi, choremu na cukrzyce, któremu odcięto nogę ( w Polsce ucina się najwięcej kończyn dolnych w Europie z powodu cukrzycy).
    Branie insuliny jest "na niby" przy cukrzycy typu 2 ? "Na niby" i nieprawdziwe sa spadki poziomu cukru zagrazające spiączką cukrzycową ?
    Jak można pisać takie banialuki o nieprawdziwej chorobie ? Az trudno uwierzyć :( Nie widziałeś szczupłego cukrzyka, który nie jada słodyczy ? Ten tekst to popis ignorancji .
    Niestety zadnej cukrzycy nie da się wyleczyć jedynie dietą . To \zaburzenie wydzielania i/lub działania insuliny. Trzeba diety, ruchu, lekarstw ( tabletek lub insuliny) i fachowców do leczenia powikłan.Cukrzyca 1 i 2 typu jest choroba postępująca i nieuleczalną. Dieta jedynie opóznia jej rozwój , ale nie hamuje :(

• majenkir 07.12.15, 13:41
    6marcheweczka napisała:
    > Cukrzyca 1 i 2 typu jest choroba postępująca i nieuleczalną.

Jedynka nie postepuje (nie mowie o ewentualnej remisji). Jest i juz ;).
    --
    [img]http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg[/img]
    Coco i Bruno
  • mhr2 02.12.15, 12:33
    bialeem napisała:

> Kolega zaraz mi się zacznie łamać, bo ma dość indyka i warzyw z pa
    > ry.

polecam zdrowe gotowanie, poznac warzywa, owoce ktore sa dobre, tez mięso i serki, znalezc odpowiedz dlaczego jabłko tez szkodzi, ale wspaniale z dodatkiem w odpowiedniej porze dnia!

--
    "leben und leben lassen"
  • capribb 15.12.15, 09:11
    6marcheweczka - bardzo ciekawe co piszesz. Czy mozesz odniejść do sensownej pozycji tóra przekona mnie do roli ruchu? Czy mozesz podac sprawdzonego dietetyka?

--
    Córeczka ur. 2004, Synek ur. 2006,
    Mama trzech Aniołków 2007, 2008 i 2009
    Kornelia ur. 29.12.2010

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.