Dodaj do ulubionych

"ciastka" z ziaren dyni i innych

01.02.17, 09:36
Rozsmakowałam się ostatnio w "ciastkach" z ziaren dyni i innych. Chciałabym je sama zrobić, ale nie mogę znaleźć przepisu. Wyszukują mi się wyłącznie kruche ciastka posypane ziarnami, a to nie o to chodzi. Te, które kupuję, wyglądają jak posklejane ze sobą ziarna, nie ma w tym ciasta jako takiego, tylko jakaś słodka masa, która wszystkie ziarna ze sobą klei.
To się jakoś nazywa (z pominięciem słowa "ciastko")?
Czy znacie może przepis?
Edytor zaawansowany
  • 01.02.17, 09:54
    Popatrz tutaj: tiny.pl/gdb62
  • 01.02.17, 09:55
    Batony/batoniki
  • 01.02.17, 13:44
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi, a zwłaszcza za link. Pozdrawiam ;)
  • 01.02.17, 14:27
    W szerokim świecie mówią na to multigrain energy bars.
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 04.02.17, 11:18
    tam serwują drinki z redbullem? :D
  • 03.02.17, 11:56
    Zrobiłam. Zjedliśmy z mężem wszystko. Dzieci odmówiły - za mało słodkie. Też jestem tego zdania... ale właściwie o to chodziło... o jakąś alternatywę dla kupnych słodyczy.
    Zmieliłam blenderem trochę płatków owsianych, dodałam wodę i miód - to był "klej" dla nasion i orzechów. Uformowałam z powstałej masy na papierze do pieczenia płaskie okrągłe "ciastka" i zapiekłam w piekarniku 15 minut w temp. 180 st. Wyszły zwarte, chrupkie, takie jak trzeba. Poza tym, że mało słodkie, to przepis uważam za udany.
    :)
  • 03.02.17, 21:58
    Jako "kleju" możesz użyć rozgniecionego widelcem banana, coś w ten deseń i wzbogacić różnymi ziarnami.
  • 04.02.17, 08:41
    Za malo slodkie ;) 2 dni temu obejrzalam film "Caly ten cukier": spozywam go niewiele, a i tak mam zamiar przygladac sie blizej ilosci cukru w spozywanej zywnosci.
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 04.02.17, 11:16
    polecam stewię!
  • 04.02.17, 11:34
    Probowalam: nie odpowiada mi smak. Niestety.
  • 03.02.17, 12:13
    mama-ola napisała:

> Rozsmakowałam się ostatnio w "ciastkach" z ziaren dyni i innych.

z takich jadal tylko ziarno, mieszanka wspania

--
    "leben und leben lassen"

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.