Dodaj do ulubionych

Co gotują dzieci ?

16.02.17, 17:10
Będę miała przez 2 popołudnia w tygodniu dwie dziewczynki : 10 i 13 lat.
Czym mogłabym je zająć w kuchni ? Czego nauczyć ?
Edytor zaawansowany
  • 16.02.17, 22:46
    Jeżeli chodzi o wspólne spędzenie czasu, a nie dziecięcą służbę, to takie dzieci przy asyście dorosłego ugotują juz w zasadzie wszystko. Byle z dala od gorącego tłuszczu, ostrych mandolin i innych czynników ryzyka, bo rodzice mogą nie przyjąć reklamacji. Najlepiej zapytać co lubią i co miałyby ochotę w tej kuchni porobić. Polecam proste dania, żeby sie nie zanudzily, ale żeby efekt był satysfakcjonujący 🙂 Wszelkie wypieki ozdabiane, muffiny w uroczych papilotkach, jakieś kolorowe sałatki owocowe lub warzywne, smoothie itd 🙂
  • 17.02.17, 05:47
    „.... to takie dzieci przy asyście dorosłego ugotują juz w zasadzie wszystko. Byle z dala od gorącego tłuszczu, ostrych mandolin i innych czynników ryzyka, bo rodzice mogą nie przyjąć reklamacji”

Czyli ... NIC. Chyba, ze bigos, schabowe, gulasz, i .. podobne.

Proponuje, Hot Dogi w róznych konfiguracjach. Np.: Takie

Atrakcyjne dla tego wieku, bezpieczne i kreatywne. Z pewnoscia, wracajac do wlasnego domu, zaoferuja wlasnym rodzicom.
    J53.
  • 17.02.17, 02:10
    A czy są zainteresowane gotowaniem? Wiesz, co lubią i czy mają jakieś ograniczenia dietetyczne/preferencje?
    Na pewno będą w stanie upiec muffinki czy jakieś ciastka (znajome dzieci szaleją z wycinaniem foremkami i ozdabianiem), może ugotować zupę, z muffinkami radzą sobie już kilkulatki bo bazowy przepis jest prosty a obsługą piekarnika zajmuje się dorosły.

--
    Chaotyczna neutralna.
  • 17.02.17, 11:23
    fusun1804 napisała:

> Czym mogłabym je zająć w kuchni ?

herbata, ciasteczko i dobra rozmowa, rozwinie samo

--
    "leben und leben lassen"
  • 17.02.17, 11:47
    zapomnial smartfon wiedza

--
    "leben und leben lassen"
  • 17.02.17, 12:16
    Najlepiej w takich wypadkach zdać się na moc pamięci i przypomnieć sobie, co w tym wieku samemu robiło się w kuchni.

Jeśli nie mają żadnego doświadczenia, a wykazują chęć popichcenia, to jajecznica, omlet, naleśniki i proste wypieki jak najbardziej wskazane.

Jeśli nie mają żadnego doświadczenia i nie wykazują chęci popichcenia, to niech chociaż naczynia wkładać i wyjmować ze zmywarki pomogą, ze stołów okruchy zetrą, podłogi wypastują, drwa porąbią, wyngle przyniesą, kotu kuwetę wyczyszczą.
  • 17.02.17, 12:53
    Ja bym zaproponowała kruche ciastka z czekoladą, lukrem i rozmaitymi posypkami z orzechów, migdałów, kolorowych cukierków - robi się łatwo, piecze szybko - można za jednym posiedzeniem upiec, udekorować i zjeść. A zabawa przy tym fajna. Poza tym naleśniki z rozmaitymi nadzieniami, sałatki owocowe, kolorowe kanapki.
  • 18.02.17, 01:46
    Oczywiście to nie dziecięca służba. Chciałabym te dziewczynki czyms zając w kuchni konstruktywnie. Sama juz w tym wieku robiłam makaron i pierogi i piekłam biszkopty ale zapomniałam. Od lat nie piekne ciast i ciasteczek. Pomyslałam sobie ze wyrobie mieso mielone a one nafaszeruja nim pieczarki i inne warzywa.
  • 18.02.17, 10:25
    fusun1804 napisała:

> Pomyslałam sobie
    > ze wyrobie mieso mielone a one nafaszeruja nim pieczarki i inne warzywa.

Moim zdaniem to średni pomysł. Co tym zabawnego?
  • 18.02.17, 10:41
    klopsiki Toscana, klopsiki z jajkiem, dawno nie robil

--
    "leben und leben lassen"
  • 18.02.17, 12:18
    Jeśli się do tego odpowiednio podejdzie, każe niekuchenne dziecko można zarazić wirusem gotowania.
    Imo świetny pomysł z zagospodarowaniem czasu i energii.
    Ale co do mięsa mielonego - wiele dzieci będzie się brzydzić surowego mięsa - widok i zapach jest odstręczający, konsystencja wyrobionego mielonego (jak i surowych płatów mięsa, np kurczaka albo czerwonego mięsa 'z krwią, błeee' również). Raczej bym stawiała na rzeczy bez mięsa.

--
    a moja mama zawsze mi powtarzala: 'maksiu, badz grzecznym kotkiem, bo odrodzisz sie czlowiekiem'
  • 18.02.17, 12:31
    bene_gesserit napisała:

> Ale co do mięsa mielonego - wiele dzieci będzie się brzydzić surowego mięsa -

one to uwielbiają, pierwsze co zrobił byly mielone po toskańsku

--
    "leben und leben lassen"
  • 18.02.17, 12:14
    Pesto. Łatwe, smaczne i zielone. Genovese i wariacje na temat.
    Pieczone ziemniaki w paru odmianach (z rozmarynem i czosnkiem, z parmezanem). Inne pieczone warzywa.
    Placki z jabłkami.
    Torcik naleśnikowy (np w wersji zimowej, przekładany powidłami i polewą czekoladowo-cynamonową)
    Słone ciasteczka z gotowego ciasta francuskiego i szpinaku. Albo zawijańce z francuza z serem i skwarkami.
    Salatkę z pomarańczy i granatów. Nadziewane pieczonymi migdałami daktyle. Sałatkę z ciecierzycy, papryki i świeżych ziół. Sałatkę makaronową z wybranymi przez dzieci warzywami.

--
    Socjologia kobiety a sprawa Jaxy.
  • 20.02.17, 18:35
    Najlepiej nauczyć je że nawet jak już będą umiały gotować to nie muszą być jedynymi gotującymi w domu. I że nie muszą gotować perfekcyjnie, zwłaszcza jak ktoś dla kogo gotują tego nie docenia.
  • 20.02.17, 19:50
    Tak, to bardzo ważne, aby naumieć dziecko własną przeciętność wyjaśniać tumiwisizmem innych.
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 21.02.17, 00:31
    o rozwodach, teraz jest skazana na dożywotnie niedocenianie
  • Gość: synkha IP: *.dynamic.chello.pl 20.02.17, 22:54
    robić sałatki, różne - odkrywanie nowych smaków, sushi - takie prawdziwe z rybą albo oszukane z ogórkiem, ciasta bez pieczenia - serniki na zimno, galaretki nie z torebek ale z owoców i agaru lub żelatyny, lepienie pierogów na słono i słodko, robienie makaronów i dań z nich zrobionych, maka generalnie daje duzo radości i warzywa tez bo mozna je ciekawie wycinać, zapytałabym co lubia jeść na miescie i zrobiłabym te same dania ale domowym sposobem, nauczą się ze frytki nie musza byc z makdonalda, a kebab z budki z z kebabem :)
  • 21.02.17, 01:22
    jesc z umiarem???

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.