Dodaj do ulubionych

kwiaty jadalne - Kraków

06.04.17, 18:32
Czy ktoś się może orientuje gdzie mogę zakupić na terenie Krakowa lub ew przez internet jadalne kwiaty typu Bratek itp.? W internecie to wychodzą mi strony z ofertą dla restauracji, a ja szukam opcji również dla klienta indywidualnego. Kwiaty suszone widziałem dostępne na allegro, ale to ostateczność, wolał bym świeże.
Edytor zaawansowany
  • 06.04.17, 18:53
    W Krakowie pełno teraz sadzonek bratków wszędzie - od giełdy kwiatowej w Balicach, przez oba Kleparze do każdego placu targowego. Do wyboru, do koloru. Pytaj tylko czy nie pryskane jeśli mają służyć do celów spożywczych :)
  • 07.04.17, 12:40
    W Macro są. Ze dwa tygodnie temu widziałam na Jasnogórskiej (przy stoisku z bakaliami) 3 rodzaje kwiatów, w tym płatki róż.

Lada moment będzie można kupić wiązanki kwiatów od działkowców - babcie handlują m.in. pod Lotem. W tym przypadku trzeba się samemu orientować, które są jadalne, ale jest to dość tanie źródło kwiatów typu piwonia czy fiołki wonne.
  • 08.04.17, 09:55
    Byłem wczoraj na placu imbramowskim. Na moje zapytanie czy bratki były pryskane, bo chciałem je spożyć, a wiem, że kwiaty bratka można spożywać dostałem odpowiedź: Tak, były środkiem grzybobójczym, ale muszą być spryskane, że jakiś tam okres karencji wynosi 3 dni, ale że mogę te kwiaty spożyć spokojnie. Co wy uważacie na ten temat? Babka wyraźnie była zdziwiona, że ktoś jej zadał takie pytanie.
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 08.04.17, 10:19
    lecz okres, po którym produkty potraktowane chemią są dopuszczone do obrotu, tym samym do spożycia.
    Nie dziwię się sprzedawczyni, że była zdziwiona. W końcu jest to fragment podstawowej wiedzy konsumenta.
    Zawsze możesz zjeść bratki nie od hodowcy, lecz dziko rosnące. Są nawożone w sposób naturalny, odchodami ludzkozwierzęcymi :D
  • 08.04.17, 21:50
    Wiesz. Jakoś na codzień nie jadam kwiatków, więc miałem prawo nie wiedzieć.
  • 09.04.17, 09:20
    rafal_b_ napisał:

>Jakoś na codzień nie jadam kwiatków,

A kalafiory i brokuły? Nie jadasz?
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 09.04.17, 11:42
    sjp.pl/karencja

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.