Dodaj do ulubionych

Co z serwatki?

14.04.17, 09:29
Zrobiłam twaróg metodą "na szybko" czyli z dodaniem cytryny. Czytałam przepisy o robieniu serków z serwatki, ale tam dodają znów sok z cytryny, a ja mam jej tu już sporo. Mogę tu jeszcze coś z tym zrobić?
Edytor zaawansowany
  • 14.04.17, 09:51
    dodaje do gulasz z koziny, smak podkreśl

--
    "leben und leben lassen"
  • 14.04.17, 12:55
    Z serwatki robi sie ricotte.
    1.6-1.8 l serwatki
    250 ml pelnego mleka pasteryzowanego
    3 g kwasku cytrynowego
    20 ml wody
    5 g soli
    Tak to wyglada:
    www.my-personaltrainer.it/Tv/Ricette/Preparazioni_di_Base/ricotta-come-prepararla-in-casa.html
    Dodanie mleka nie jest wlasciwie konieczne, ale wtedy na otrzymanie 500 g ricotty potrzeba okolo 10 litrow serwatki.
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 14.04.17, 13:59
    i wypij.
  • 14.04.17, 19:09
    Zupa z serwatki, bardzo smaczna:
    1l serwatki, 20dag kaszy jaglanej, śmietana, 0,5kg ziemniaków, sól, koperek lub inna zielenina, 30dag kiełbasy.
    Kaszę ugotować, zalać serwatką, dodać śmietanę z mąka, kiełbasę w plasterkach i zagotować. Ziemniaki ugotować osobno i zalać zupą. Właśnie dzisiaj miałam na obiad!

--
    Myśli moja najlepsza!
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 14.04.17, 23:29
    podniósł smak ;)
  • 16.04.17, 18:56
    Nie mam z tym problemu.

--
    Myśli moja najlepsza!
  • 18.04.17, 14:11
    Zupa chrzanowa. Wg tradycyjnych przepisów powinna być na serwatce.

Ja miałam w tę Wielkanoc problem odwrotny - ser nie był mi potrzebny, potrzebowałam tylko serwatki na zupę.
    Z sera zrobiłam paschę, której nie planowałam.

--
    Wydawnictwa i ich obyczaje

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.