Dodaj do ulubionych

tester żywności - azotany

22.05.17, 12:17
Ciekawostka taka:
surojadek.com/warzywa-i-owoce-bez-chemii/
Co prawda tylko na azotany, ale podoba mi się, że coraz więcej ludzi zwraca uwaga na jakość żywności. Klient latający z czujnikiem i patrzący producentowi na ręce będzie skuteczniejszy niż wyrywkowe instytucjonalne kontrole.

--
Robótkowe ADHD
Edytor zaawansowany
  • Gość: juju IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.17, 15:08
    najpierw uznają go za wariata:)
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 22.05.17, 20:15
    towar podaje sprzedawca.
    Producent tego gówna nabije sobie kieszeń.
  • 24.05.17, 14:58
    Towar podaje sprzedawca? Psttt... słyszałeś o czymś takim jak sklepy samoobsługowe? W niektórych nawet mają kasy samoobsługowe.

Dotknięte = sprzedane? Pewnie w niektórych krajach arabskich tak, ale w świecie zachodnim zdarzają się nawet zwroty bielizny. Numer na buty na imprezę, zwrócone następnego dnia "bo za ciasne" to zmora dzisiejszych Alów Bundych.

• 23.05.17, 17:39
    Sondę trzeba wbijać??? I to gie kosztuje sześć stówaczy? Bez żartów.

--
    Wiara w kompleks braku członka to oczywisty przejaw kompleksu braku macicy.
  • 23.05.17, 18:09
    bene_gesserit napisała:

> Sondę trzeba wbijać???

No a czego się spodziewałaś, że będzie działać zdalnie na odległość?

--
    Robótkowe ADHD
  • 23.05.17, 20:15
    Czyli trzeba kupić pomidor, wbić sondę, postawić diagnozę i w zależności od tejże wywalić pomidora i udać się po kolejnego gdzie indziej albo wrócić do sklepu i kupić te badane. Albo inne, bo w międzyczasie dosypali nowych z innej dostawy.

Widzę tu duże pole do popisu dla ludzi z mnóstwem zbędnego czasu.

--
    a moja mama zawsze mi powtarzala: 'maksiu, badz grzecznym kotkiem, bo odrodzisz sie czlowiekiem'
  • 23.05.17, 18:53
    Nie trzeba będzie wbijać sondy osobiście. Wystarczy nie kupować ogórków ze śladami nakłuć - to będzie oznaczać, że jakiś tester sprawdził kandydata na mizerię i... się rozmyślił.
  • 23.05.17, 20:25
    Albo zostawił tego podziabanego i wziął nowego z tej samej partii...

--
    Demokracja - system, który pozwala ci wybrać, kto będzie tobą pomiatał.
  • 24.05.17, 14:59
    No o takich prosiakach to nie pomyślałem. ;)
  • Gość: blackprincee IP: 93.179.200.* 23.05.17, 22:47
    sześć stów to w świecie badań laboratoryjnych bardzo ale to bardzo skromna cena, ja badam azotany w labo i się zastanawiam czy do wstępnych testów tego nie kupić bo to cena 2 badań...
  • 24.05.17, 08:27
    O, a wiesz może na jakiej zasadzie to działa? Wygląda mi na konduktometr po prostu, i do tego oprogramowanie, gdzie wartości przeliczone są pod konkretne warzywa.
    A w labo jaką metodą oznaczasz?

--
    Robótkowe ADHD
  • Gość: squidi IP: 93.179.200.* 23.05.17, 22:45
    Jak sprzedawca z warzywniaka będzie wiedział że klient może sprawdzić owoce to albo popracuje nad tym żeby było ok, albo zlinczuje producenta tych urządzeń.. ;) Swoją drogą ciekawe czy ci którzy na EKO żywności zarabiają nie będą blokować takich pomysłów. A cena niby wysoka ale można sprawdzać czy to droższe jest lepsze i na tym też pewnie się zaoszczędzi (ciekawe czy super hiper EKO truskawki za 40zł są więcej warte niż te za 10...)

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.