Dodaj do ulubionych

jak skutecznie domyć zielone szparagi

12.06.17, 15:11
... z piasku zakamuflowanego w główkach? Moczyłam parę chwil w misce (sporo piachu na dnie), potem umyłam pod bieżącą wodą, a i tak w zębach zgrzyta. Białe szoruję szczoteczką, te za delikatne, pokruszą mi się, a i zakamarków trudno dostępnych mają jakby więcej.

--
Demokracja - system, który pozwala ci wybrać, kto będzie tobą pomiatał.
Edytor zaawansowany
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 12.06.17, 16:23
    Zielone nie rosną pod ziemią, tylko nad ziemią. Nawet nie trzeba ich obierać.
    W Europie producent myje białe szparagi, a sprzedawca na targu nawet obierze na życzenie.
  • 13.06.17, 02:15
    Mozna obstrugac dolne 2 cm, gdy pod koniec sezonu staja sie twardawe
    Przyznam, ze nigdy nie mialam tak zapiaszczonych, by wlozenie szparagow na kilkanascie minut do wody nie zalatwiloby problemu

W tym roku bylam w Europie na koncowke sezonu bialych szparagow, nasmakowalam sie, ze hej

A teraz mam lokalne zielone , choc przy obecnych upalach zaraz tez sie skoncza

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • 13.06.17, 08:50
    Wkładam do wody na kilkanaście minut, brud opada na dno, bo robi sie cięższy. Warto tez szparagami poruszać. W tym sezonie trafiły mi sie same dobre, no moze poza kilkoma gorzkimi białymi.
  • 13.06.17, 09:33
    Kilkanaście minut mówicie? No to zwyczajnie za krótko odmoczyłam, bo parę minut ledwie.

--
    Robótkowe ADHD
  • 13.06.17, 09:42
    > W Europie producent myje białe szparagi, a sprzedawca na targu nawet obierze na życzenie.

No widzisz, a ja jak za króla Ćwieczka - kupuję brudne bezpośrednio od rolnika i o zgrozo sama myję i obieram.

--
    Robótkowe ADHD
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 13.06.17, 14:25
    można kupić u niego prosto z pola w sklepiku przyzagrodowym.
    Ja też wolę samemu obierać, bo maszyna tak dokładnie nie obierze.
    Ironię wyczułem, ale mnie to nie bierze.
  • Nigdy nie miałem piachu w żadnych szparagach :P Kupuj zielone :)
  • 16.06.17, 16:05
    czemublokujecie_mikonto napisał:

> Nigdy nie miałem piachu w żadnych szparagach :P Kupuj zielone :)

Temat: jak skutecznie domyć zielone szparagi.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.