Dodaj do ulubionych

Śledzie z grilla

18.06.17, 20:44
surowe, niesolone.
robił ktoś?
olejować?
czy cuś?
--
sportowy krem nie tylko dla idiotów
[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58ea10722a7ca480.html][IMG]http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg[/IMG][/URL]
Edytor zaawansowany
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 20.06.17, 16:44
    ale skoro nikt się nie zgłasza, to:
    1. jeżeli śledzie są w całości, to patroszymy (rozcinamy brzuch i usuwamy wnętrzności), skrobiemy łuskę, usuwamy ślepia, łeb i ogon zostawiamy, podobnie jak i wszystkie płetwy (brzuszne i grzbietową). Myjemy.
    2. solimy w środku, można włożyć ulubione zioła, z zewnątrz traktujemy lekko olejem i kładziemy na gril w tacce aluminiowej lub w takiej kratce rybokształtnej (umkła mi nazwa).
    3. po kilku minutach obracamy na drugą stronę i grilujemy dalsze 3-4 minuty.
    4. kładziemy na talerz i skrapiamy cytryną. Mięso powinno odchodzić od ości.
    Voila!
  • 20.06.17, 18:40
    Ja bym tam najpierw oskrobał z łuski, a potem wypatroszył, ale co kto lubi.
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 20.06.17, 23:40
    nie lubię jak śledź mi się przygląda.
    Jeżeli wpierw oskrobię, to wnętrzności się pokiełbaszą, a tak mogę uzyskać ikrę i mlecz, same przysmaki.
  • 25.06.17, 18:16
    Ja bym lby zostawil!
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 25.06.17, 18:48
    zostawiamy, wszystkie płetwy też. Usuwam tylko wnętrzności i ślepia. Serwuję w całości, po zjedzeniu na talerzu leży szkielet z łbem i ogonem.
  • 25.06.17, 19:06
    Dobra nie doczytalem - zwracam honor.
  • 29.06.17, 09:21
    śledzie z grilla? muszę spróbować ;)

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.