Dodaj do ulubionych

Biszkopt z jagodami

07.07.17, 23:21

Babcia robiła zawsze jeden spód biszkoptowy i odrobinę go modyfikowała zależnie od ciężaru owoców. To był tak prosty przepis (standardowe ubicie piany, cukier + żółtka + mąka szpatułką), że za cholerę nie pamietam czy do mąki domieszać proszku, czy dodać oleju... nic.
Potrzebuję przepisu na placek biszkoptowy z jagodami. Taki w którym jagody trochę toną, a trochę nie. W którym jedyny dodatek, to cukier puder.

--
Jak masz ochotę, to masz ochotę. Z ochotą się nie dyskutuje.
Edytor zaawansowany
  • 07.07.17, 23:45
    Sprawdzony, piekłam dwa razy, z jagodami i, oidp, brzoskwiniami - blog Moje Wypieki, w wyszukiwarkę wpisz "biszkopt do tortu i nie tylko" - nie podlinkuję bo piszą, że to spam.
    Sprawdziłabym też Kwestię Smaku.

--
    Chaotyczna neutralna.

--
    Chaotyczna neutralna. wróciła. :)
  • 08.07.17, 00:07
    Spróbuj teraz z linkiem. Już powinno przejść.
    Chociaż wolę kwestie smaku. Może nie ma idealnych przepisów, bo zwykle modyfikuję, ale te fotki...

--
  • 08.07.17, 00:35
    Też wolę KS bo słodyczy nie jem - no ale piekę czasem dla znajomych ciasta i ciastka a dla nas pieczywo, kilka przepisów z Moich Wypieków uważam za udane więc je polecam. Fanką nie jestem, po prostu doceniam to, co przetestowałam i wyszło. Więcej dobrych przepisów znalazłam na KS. Generalnie żaden ze mnie tester blogowy bo niemal wszystkie przepisy zmieniam i dopasowuję do naszych preferencji.

www.mojewypieki.com/przepis/biszkopt-do-tortu-i-nie-tylko - zaznaczam, że nie spróbowałam, bo słodkie, ale upiekłam na przyjęcie w ogrodzie i znajomi byli zachwyceni. Na pojutrzejsze upiekę ciasto z coca-colą, nie znam nikogo, komu by nie smakowało.

--
  • 08.07.17, 12:17
    squirk napisała:
    Na pojutrzejsze upiekę ciasto z coca-colą, nie znam nikogo, komu by nie smakowało.
    ekhemm...
    forum.gazeta.pl/forum/w,77,157680686,157680686,najprostsze_ciasto_muffiny_ucierane_BEZ_laktozy.html#p157688853

--
    ekspert d.s. zamachow panstwa islamskiego i uchodzcow
  • 09.07.17, 02:04
    Z czym masz problem tym razem? Nie znam Cię i nie poznam. Pozdrawiam :-)

--
  • 09.07.17, 01:48
    Może coś takiego? Jagody miast truskawek:
    fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,136652109,136652109.html

--
    Mamrotek wydawniczy
  • 10.07.17, 00:49
    Bardzo ciekawy przepis. Kradnie moje serce masłem, ale mam wątpliwości co do ucierania kogla mogla i robienia na nim ciasta . Tak babcia robiła tylko z kremem maślanym. Trzeba będzie poeksperymentować, bo wygląda słusznie.

--
  • 10.07.17, 00:31
    W końcu zrobiłam biszkopto-babkę, bo dodałam kilka łyżek oleju, ale nie wymierzyłam i dałam za dużą blachę. smaczne, ale cienkie.
    dałam 1,5 szklanki mąki, 3/4 cukru, 5 jaj, 1,5 płaskiej łyżeczki proszku i około 4 łyżek oliwy. Zostało sporo jagód. Jutro podejście nr dwa.

--
  • 10.07.17, 09:16
    Na MW jest jeszcze "lekkie ciasto z owocami", też takie biszkoptopodobne.

--
    Demokracja - system, który pozwala ci wybrać, kto będzie tobą pomiatał.
  • 04.08.17, 11:11
    najprostszy przepis:
    duże jajka
    szklanka cukru - długo uciera w makutrze aż całkowicie rozpuści się cukier,
    a następnie delikatnie wymieszać z 1 szklanką mąki przesianą z 1 łyżeczką proszku do pieczenia

ten przepis stosowała moja babcia w latach 60 i 70 oraz 80 kiedy nie było jeszcze mikserów,
    udawał się on zawsze z każdymi owocami (jabłka, truskawki, jagody, poziomki...) biszkopt lekki z bardzo delikatną strukturą.

jeżeli masz mikser typu planetarnego - możesz go zastosować zamiast makutry,
    ale niestety makutra jest najlepsza do tego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.