Dodaj do ulubionych

Co podajecie gościom na śniadanie i kolacje?

IP: *.host.pobb.as13285.net 10.08.17, 17:16
Przyjeżdża do nas na kilka dni męża kuzynostwo (para ok 30latkow), mamy dobre stosunki ale szczerze mówiąc nie znamy się ze sobą zbyt dobrze. Nie na tyle dobrze, żeby np. powiedzieć im: lodówka jest pełna, częstujcue się, jak to robię w przypadku wizyt z noclegiem mojej siostry. O ile obiady mam już w miarę ogarnięte, to zupełnie nie wiem, co mogę, bo wypada podać na śniadania i kolacje? My z reguły jemy "cokolwiek", resztki z obiadu, płatki, drożdżówkę, jogurt. Ale tego przecież nie podam gościom. O ile wiem nie są na żadnej diecie. Proszę o pomysły, najlepiej z autopsji 😉
Edytor zaawansowany
  • 10.08.17, 17:47
    Najprościej zapytać co jadają na śniadania i zaopatrzyć się w konieczne produkty.
    Czy śniadania będziecie "celebrować" wspólnie? 30-to latkom, w dodatku kuzynom z powodzeniem możesz wskazać lodówkę i zaproponować korzystanie z niej w dowolnej porze i czasie.

--
    www.facebook.com/przetworybabcijoasi/
  • 10.08.17, 18:55
    zawsze mnie frapowaly osoby pytajace o cokolwiek na tym forum, ktore najwazniejsze szczegoly ktore NAPRAWDE pomoglyby w rozwiazaniu problemu zwyczajnie pomijaly. :)
    po ip widze, ze w uk jestes. w londynie, tak?
    kuzynowstwo z polski przyjezdza?
    normalni ludzie kolo 30tki sa w wiekszosci ciekawi nowych smakow.
    ja bym na poczatek zaserwowala im sniadanie jakie jedza lokalesi. full english breakfast czy cos w tym stylu.
    poza tym sa ludzie, ktorzy w ogole nie jedza sniadania, albo jedza cos malego slodkiego do kawy/herbaty. zapytaj sie kuzynowstwa do jakiej grupy naleza.

--
    ekspert d.s. zamachow panstwa islamskiego i uchodzcow
  • 11.08.17, 17:25
    uwierz, że rocznik tej pary wcale nie daje gwarancji otwarcia się na nowości. Znam z autopsji :)
  • 10.08.17, 22:08
    Gościom na śniadanie zwykle podaję nasze lokalne produkty: chleb prądnicki, bułki sztangielkę lub kukiełkę, kiełbasę lisiecką, krem z gorczycy z miodem, twaróg z kminkiem, dodatek warzywny w zależności od sezonu. Ten zestaw sprawdza się i już jedno śniadanie załatwione.
    Kolejny pomysł to jajka: sadzone szynce, jakaś jajecznica, szakszuka, omlet, pasta jajeczna, ciepła sałatka z jajkiem w koszulce.
    Oprócz tego zdarzyło mi się rano podać naleśniki, mufinki na słono lub słodko, bułki nadziewane, domową granolę. Wielkim uznaniem zawsze cieszą się świeżo upieczone croissanty (z książki "Francuzki nie tyją", przygotowanie rozłożone na 3 dni, rano tylko upiec).

Kolacja lub obiado-kolacja to mniejszy dla mnie problem, bo podaję to co zwykle jadamy: sałatki, pizzę, zapiekanki, tarty, kiełbaski, dania z grilla. Zdarza nam się zrobić kolejne nasze regionalne danie, czyli ziemniaki po cabańsku.
  • 11.08.17, 11:28
    gulasz uwielbili 😊

--
    "leben und leben lassen"
  • 11.08.17, 13:32
    Nie polski Region byl 😊

--
    "leben und leben lassen"
  • 11.08.17, 12:25
    Zazwyczaj wykładam wszelkie wędliny i sery. Do tego rano jakaś pasta z jajek ( jajka, majonez, cebulka/szczypiorek, wedlina i ser), parówki na gorąco, kiełbaski. Na wieczór leczo, sałatki rózne, naleśniki na ostro.
  • 11.08.17, 13:24
    O właśnie takie pasty są świetne na takie okazje. Zawsze to fajnie urozmaica półmisek z plasterkami wędlin i sera. Oprócz pasty jajecznej może być twarożek, hummus, pasta z fasoli. Do wędlin dobrze podać jakiś zimny sos, chrzan, żurawinę, ajwar. Moim najnowszym pomysłem są staromodne majonezowe sałatki na śniadanie. Niedawno podałam obcokrajowcowi naszą polską sałatkę jarzynową i to był strzał w dziesiątkę. Można wieczorem zrobić jakąś porową, pieczarkową, z buraczkami, itd. A gdy przyjeżdżają do nas mięso- i kanapkożerni teściowie, to zwykle piekę pasztet lub jakiś schab, roladę na zimno. Te rzeczy można też podać na kolację.

Na stole obowiązkowo misa z owocami.
  • 11.08.17, 23:43
    Ja sie tak nie szczypie. Jesli ktos jest zaproszony do mojego domu na wiecej niz 1-2 dni to jak pol domownik, niech sie czestuje z lodowki na zdrowie i myje po sobie gary:)
  • 12.08.17, 09:35
    To co lubią.
    Jestem na tyle bezczelny ze tych co nie znam za dobrze pytam przed przyjazdem czy maja jakieś życzenia , ograniczenia, cos lubią a czegoś nie. Wystarczy.
    Rano idę po świeże pieczywo i zwykle jest ok. Ci bardziej znajomi sami sie obsługują.

--
    Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.
  • 12.08.17, 13:55
    Z mojego doswiadczenia:

"To co lubią."

NIE zgadzam sie. Jesli przyjezdzaja w tzw. "gosci", powinni (musza) dostosowac sie do lokalnych gustów (geograficznych ... kraj/region) czy rodziny która ich gosci.

Przygotowujac sniadanie "lokalne" (zwyczajowe), proponuje sie alternatywe czesto bardzo atrakcyjna, która to (byc moze) zmieni na lepsze zwyczaje sniadaniowe gosci (koncept kreatywny).

Pamietam:
    - swiezy sok z owoców smakowal inaczej niz ten z kartonu;
    - kromki chleba integral tostowane na oliwie virgen, odkrycie;
    - szynka parmenska "pata negra", odkrycie;
    - tortilla z jajek dodana do szynki parmenskiej, odkrycie..

Zaproszeni, ... nie mieli slów. Nastepnego dnia, nastepny asortyment lokalny (jajecznica z zielonych szparagów (trigeros) czy z mlodych pedów czosnku (ajitos).

Juz nie wspomne o sniadaniu w stylu "wedzone" ale nie wedlina tylko ser czy (lepiej) losos (norweski) lub pstrag teczowy. :-)

Bezwzglednie, nalezy "okropic" wszystko owocami. Najlepiej w takiej formie: Tutaj

Sniadanie, ma inspirowac osoby na caly dzien.

J53.

• 12.08.17, 14:31
    Ja bym to twoje śniadanie z południa Europy też zjadła. Ale klasyka brytyjsko amerykańska na śniadanie to nie dla mnie. Bekon, jajka, fasola itd. Myślę, że lepiej lżejszą alternatywę na wszelki wypadek przygotować.
  • 13.08.17, 20:30
    Nie musisz sie zgadzać. Mamy prawdopodobnie nie tych samych gości a ja lubię żeby moi czuli sie u mnie dobrze.
    Nie podaje im tego czego wiem ze nie lubią.
    Stad pytam. I pod tym katem przygotowujemy posiłki.

Jak ktoś nie lubi owoców morza to nie będę gonprzekonywal ze akurat u mnie są pyszne. A jak ktoś lubi na śniadanie jajka to mu nie będę wmawiał zjadł lokalny ser

--
    Jezus najprawdopodobniej umarł na depresję. Podobno tuż przed śmiercią był mocno przybity.
  • 12.08.17, 13:48
    Ja mam w tej chwili w lodówce ser żółty, wędlinę, jajka, mleko, jogurt, masło, musztardę, keczup, majonez, ajwar, ogórki konserwowe i deser waniliowy. Poza tym pieczywo, jagody, pomidory, musli, kawę, herbatę, wodę. W zamrażalniku chleb na tosty. Nic bym nie kupowała, bo z tego śniadanie już będzie. Mieszkam trochę daleko i czasem ktoś u mnie nocuje. Wyciągam z lodówki to co jest i się nie przejmuję. To też kwestia czasu i głodu rano, czy faktycznie jest potrzebne obfitsze lub wyrafinowane śniadanie.
  • 12.08.17, 14:02
    A mam jeszcze miód, sok jabłkowy i arbuza. Można zrobić jajka w każdej postaci, omlet, kanapki lub tosty, musli z jagodami i jogurtem lub jagody z serkiem waniliowym na deser. To chyba każdy coś zje. Lepiej byłoby wybadać jednak, czy bezlaktoza, alergik, wegan itd się nie zjawi.
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 13.08.17, 00:53
    ;D
    Zwłaszcza, że mieszkasz na odludziu.
  • 13.08.17, 11:34
    W sklepie. To nie odludzie tylko niektórym daleko do domu wieczorem.
  • 14.08.17, 19:49
    i sie ... nie zgadzam.

Jesli ktos (goscie) przybywaja do innego domu, MUSZA przyjac forme tutejszej. Sadze, ze ta nowa forma moze "zaproszonych" zmienic poglad na zawartosc i forme np. sniadania.
    Podanie "tego co lubia" NIE MA najmniejszego sensu. Ludzie maja sie uczyc innych kultur i przyzwyczajen. Chocby przez ciekawosc y alternatywe, beda wspaniale obsluzeni i ... SYCI. :-)

Takie sobie hiszpanskie sniadania
    Takie_1 Dieta Sródziemnomorska
    Takie_2 Takie_2 mniej zdrowe
    Takie_3 Takie_3 (sobie)

Takie najzdrowsze i atrakcyjne smakowo i zawartosc sniadania (goraco polecam dla tzw. zaproszonych gosci): TAKIE

Jest wiecej. :-)
    J53.
  • Gość: x IP: *.hsi06.unitymediagroup.de 15.08.17, 03:18
    :D

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.