Dodaj do ulubionych

czym nakarmic 20-30 osob w opcji vege (plus)?

08.01.18, 10:20
pod koniec stycznia obchodzimy hucznie pracowe urodziny organizujac party w klubie ktory na ten cel wynajmujemy.
organizacja zajmie sie cos kolo 20-25 osob. dla nich corocznie przygotowuje cieply posilek i przekaski typu hummus, duuuuzo chleba pita plus warzywa do dippowania, ktore stoja w wielkiej kuchni na backsage-u i starczaja do bialego rana.
o ciasta sie w tym roku martwic nie musze, upieka je inne dziewczyny.
przez ostatnie lata catering wygladal tak (oczywiscie nie wszystko na raz, w roznych latach byly rozne kombinacje):
- zupa z czerwonej soczewicy. do tego osobno usmazone mieso mielone jagniece, karmelizowana cebula z chili, jogurt, posiekana kolendra. arabski chleb pita
- jeden gar chili sin carne z granulatem sojowym, drugi wiekszy white chicken chili. dodatki wg wlasnego uznania: chleb kukurydziany, nachos, guacamole, posiekana kolendra, jalapeios, jogurt, starty cheddar
- rewelacyjna, b. sycaca zupa z veganomiconu ze smazonym baklazanem i maslem orzechowym
. chleb pita byla juz dwa razy, wiec w tym roku pora na cos nowego :)
zapewne byly i inne dania, ktorych teraz nie pamietam.
z wielka checia zaadoptuje wasze pomysly.
danie musi spelniac nastepujace kryteria
- ma byc cieple i latwe do odgrzania
- musi byc kompletnie weganskie
- musi dac sie przerobic na nieweganskie osobno podanymi dodatkami. no moze nie zaraz musi, ale fajnie by bylo
- musi sie dac latwo poporcjowac i zostac zjedzonym jednym sztuccem badz lapka rowniez ewentualnie na stojaco.
- odpada bigos, ktory naperfumuje caly klub. poza tym mlodzi niemcy jakos nie przepadaja za kapusta
- na leczo i pieczone kalafiory nie bardzo jest sezon
- gar makaronu z sosem nie jest dobra opcja.
macie jakies sensowne pomysly?

--
ekspert d.s. zamachow panstwa islamskiego i uchodzcow
Obserwuj wątek
    • ewela_123 Re: czym nakarmic 20-30 osob w opcji vege (plus)? 08.01.18, 17:27
      Jak chcesz coś łatwego jako danie główne to polecam wegańskie curry z mlekiem kokosowym - podduszasz na patelni to co masz w lodowce: papryka, cukinia, bakłażan, pieczarki, cebula, oczywiście cieciorka co by było trochę białeczka. potem dodajesz pomidory z puszki, przyprawiasz (wedle uznania, poza curry warto dodać też kurkumę, żeby mieć fajniejszy żółty kolor), na sam koniec jak już wszystko gotowe to puszkę (im więcej tym lepiej) mleka kokosowego- jak się długo gotuje to traci swoj aromat. ładnie wygląda na talerzu, proste w przygotowaniu, a do tego pyszne.

co do deseru, to u mnie bezapelacyjnie królują wegańskie bezy, łap przepis: najlepszewkuchni.pl/przepis/weganskie-ciastka-bezowe-2895.html
    • bene_gesserit Re: czym nakarmic 20-30 osob w opcji vege (plus)? 08.01.18, 20:46
      ...rozumiem, że pierogów nie chce się wam robić?
      ;)
      No to:
      Ciecierzyca po pendżabsku (gdzieś na forum był mój przepis, ale ten też wygląda na ok - ziemniaki są opcjonalne, mieszankę przypraw można kupić gotową) zdrowszejedzenie.pl/aloo-choley-ciecierzyca-pendzabsku/
      Wegański eintopf - ja wywaliłam marchewkę i użyłam maftoul zamiast zwykłego kuskusu:
      www.ottolenghi.co.uk/ultimate-winter-couscous-shop
      Wołowina po burgundzku dla jednych, bez mięsa dla drugich - ja robiłam z głowy, ale przepis np tu: www.veganosity.com/vegan-mushroom-bourguignonne/ - ja dodałam trochę wędzonego tofu, żeby całość zyskała na głębi, noi wg mnie lepiej pasuje chleb na zakwasie, ziemniaki albo nawet ryż, a nie makaron)
      Albo również wegański i nie strogonow, chociaż nie wiem, jak to wyjdzie na śmietance kokosowej albo sojowej.

--
      feminists aren?t humorless just because your jokes suck
      • ania_m66 Re: czym nakarmic 20-30 osob w opcji vege (plus)? 08.01.18, 22:31
        bene_gesserit napisała:

> ...rozumiem, że pierogów nie chce się wam robić?
        > ;)
        jakim wam?jakim wam? ciocia ania sama wszystko tymy recamy bedzie robic. jak co roku.

> No to:
        > Ciecierzyca po pendżabsku (gdzieś na forum był mój przepis, ale ten też wygląda na ok - ziemniaki są opcjonalne, mieszankę przypraw można kupić gotową) zdrowszejedzenie.pl/aloo-choley-ciecierzyca-pendzabsku/

ha! akurat sama dzisiaj o tym pomyslalm. kilka lat temu na ze 2-3 imprezy domowe robilam chicken tikka masala (sos ze sloika firmy patak's ale z twistem wlasnym), channa dal, albo kabli channa sag i ewentualnie jeszcze okre w kokosowym curry. do tego gora ryzu basmati, pikle kupne i mango chutney. w zadne roti i papadams sie nie bawilam. a na 20-30 osob tez sobie raczej daruje :)

> Wegański eintopf - ja wywaliłam marchewkę i użyłam maftoul zamiast zwykłego kus
        > kusu:
        > www.ottolenghi.co.uk/ultimate-winter-couscous-shop

b. podobny kuskus z marynowanymi cytrynami i wszystkimi przyleglosciami robilam ostatni raz w pazdzierniku. do tego dla nie-wegetarian byly udka kurczaka bez kosci marynowane w oliwie, czosnku, cytrynie, natce pietruszki i harissie i zgrillowane.
        z okazji innej duzej pracowej imprezy letniej tez to danie mamy odpracowane kulinarnie.

> Wołowina po burgundzku dla jednych, bez mięsa dla drugich - ja robiłam z głowy, ale przepis np tu: www.veganosity.com/vegan-mushroom-bourguignonne/ - ja dodałam trochę wędzonego tofu, żeby całość zyskała na głębi, noi wg mnie lepiej pasuje chleb na zakwasie, ziemniaki albo nawet ryż, a nie makaron)

wolowina po burgunsku nie bedzie chyba hitem wsrod tutejszych studentow.
        i zeby bylo weselej, sporo ludzi ktorych znam nie znosi grzybow.
        bo juz tez myslalam o "pieczarkach a la strogonow" jedzonych za pacholecia w pociagu ekspresowym relacji gdynia - poznan. w warsie oczywiscie. tak mi wtedy smakowaly, ze do dzis pamietam gdziie i kiedy je jadlam.
        myslalam rowniez o fasolce po bretonsku w wersji miesnej i wege. ale wizja 30 osob z wzdeciami i gazami raczej mnie od tego pomyslu odpycha.

> Albo również wegański i nie strogonow, chociaż nie wiem, jak to wyjdzie na śmie
        > tance kokosowej albo sojowej.
        >
        nie wege strogonow to chyba "nie to"

ale ogolnie bardzo dziekuje za pomysly

za pare dni wykonam ankiete do glosowania online i rozesle linka konsumentom in spe.
        niech zadecyduja co chca jesc :)

--
        • znana.jako.ggigus Re: czym nakarmic 20-30 osob w opcji vege (plus)? 09.01.18, 15:02
          Gotowanie fasoli - namoczyć na noc, można dodać szczyptę sody, ale ostrożnie, bo soda nadaje mydlany smak. W ciagu dnia wymieniasz wodę, świeża woda, szczypta sody igitujest fasolę 10 min. na maks. ogniu bez przykrywki, zbierasz szumowiny. Potem zmniejszasz i gotujesz do miękkości.
          Wodę zachować, z niej można zrobić pianę jak do bezów. Tzn. widziałam w internetach, mnie samej się to nigdy nie udało.
          Bo fasola z puszki to rzeczywiści może być impreza pełna niespodzianek. Sama wiem po sobie, że mój organizm reagował b różnie, węc zawsze gotuję. Nakład paracy jest niewielki. Tylko planowanie.

--
          ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
    • buka007 Re: czym nakarmic 20-30 osob w opcji vege (plus)? 13.01.18, 08:15
      a dlaczego jeśli wege to od razu orient? dlaczego nie bardziej lokalnie i regionalnie? dlaczego nie brukselka i kalafior tylko mleko kokosowe?
      Na przykład:
      zupa krem z buraków albo zupa flaki z boczniaków
      kotlety z kaszy gryczanej,
      kotlety inne n.p. ervegan.com/2016/02/10-pomyslow-na-weganskie-kotlety/
      gołąbki z kaszą gryczaną,
      ziemniaki z kalafiorem w pomidorach
      jesli sie nie boisz margaryny to tartaletki i tarty z dowolnymi wsadami
      pieczywo:
      na przyklad precle weganskie 10kilow10dni.wordpress.com/author/10kilow10dni/page/2/

ania_m66 napisała:

> pod koniec stycznia obchodzimy hucznie pracowe urodziny organizujac party w klu
      > bie ktory na ten cel wynajmujemy.

> - na leczo i pieczone kalafiory nie bardzo jest sezon
      > - gar makaronu z sosem nie jest dobra opcja.
      > macie jakies sensowne pomysly?
      >
      >
      >
      • ania_m66 Re: czym nakarmic 20-30 osob w opcji vege (plus)? 13.01.18, 14:32
        buka, napisalam wyraznie jakie wymogi ma spelniac danie. niestety nie sa to opcje dla mnie.
        pyry to moi studenci maja codziennie w stolowce, na kalafiora nie pora teraz a krem z burakow dla 30 osob jako jedyne sycace danie to raczej malo. zreszta tu w niemczech buraki wsrod normalnej mlodziezy raczej nie przejda. no moze nie dla wszystkich, ale wiekszosc pewnie nie sprobuje nawet.
        po boczniakach ja osobiscie mialabym szpital murowany, bo jestem na nie bardzo uczulona.
        kotlety z kaszy gryczanej i golabki? pomijajac smrodek kapusty w klubie na kilkaset osob ktory bedzie jak co roku pelen gosci ktorzy zaplacili za wstep, takie rzeczy tu w niemczech raczej nie przejda. zreszta za jakie grzechy mialabym smazyc z 60-80 "kotletow" lub zawijac tyle samo golabkow? czego szczerze mowiac nawet nie bardzo potrafie. kasza gryczana tez tu nie przejdzie raczej.
        tarty i tartaletki dla 30 glodnych mlodych osob? chyba bardzo zle mi zyczysz ;) poza tym tu tarty zdecydowanie nie sa na topie gastronomicznych list przebojow.
        nie jestem masochistka, zeby na 30 osob piec pieczywo. przyjedzie pyszny chleb turecki ze sklepu :)

danie na takie imprezy musi byc pewniakiem ktory wszystkim smakuje. zupki i kartofelki maja ludzie w domu na ogol.

P.S. mlodzi ludzie dla ktorych za 2 tygodnie gotuje wlasnie wybrali poprzez glosowanie na FB.
        miazdzaco ( 80%) zwyciezyla opcja tex mex, czyli bedzie chili sin carne, white chicken chili dla reszty, troche chleba kukurydzianego, kupne nachosy, guacamole, salsa, sour cream, cheddar i jalapenos. a oprocz tego hummus (bo musi byc i koniec!), arabski chleb i warzywa do dipowania. niestety robie b. dobry hummus i zawsze wszyscy zbiorowo jecza zebym zrobila.
        wszelkie proby przeszmuglowania innych, pysznych vege past jak np smalcu weganskiego, muhammary, czy smarowidla z soczewicy koncza sie stwierdzieniami "no, dobre to, ale nastepnym razem zrob hummus, co?"

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka