Dodaj do ulubionych

Czeskie specjały

IP: *.static.chello.pl 19.03.18, 20:17
Moje dziecko ma za zadanie przynieść na szkolną imprezę przysmak kojarzący się z Czechami...
Wykonany własnoręcznie, z moją oczywiście pomocą.
Proszę Was, smakosze i miłośnicy gotowania o jakieś sugestie i ewent. przepis :)

Edytor zaawansowany
  • ania_m66 19.03.18, 21:20
    no to piwo kup. duzo piwa :))))
    a na powaznie to troche dziwne zadanie. masz gulasz z knedlikami dla calej szkoly robic, czy jak?
    bo poza tym przychodza mi na mysl utopence i i nakladany hermelin

z tym, ze obie sa swietnymi przekaskami pod piwo. pod cole chyba raczej nie.
    o, i jest jeszcze ciasto marlenka z czech nawet o dziwo pamietalam o tym przedpotopowym watku.

--
    ekspert d.s. zamachow panstwa islamskiego i uchodzcow
  • irisq 19.03.18, 21:28
    haha, piwo odpada - on nieletni, jak to dziesięciolatek ;)
    Ciasto Marlenka wygląda świetnie więc myślę, że mnie zbawi! (A że pracochłonne to JA z pewnością zasłuże na piwo po skończonej robocie :))
    dziękuję!
  • damdalen 19.03.18, 21:40
    W Czechach chyba dość popularne są bogato zdobione wycinane ciasteczka.
    Pamiętam też pieczywo kminkowe w kształcie rogali z serowymi pastami do chleba.
  • gimp77 20.03.18, 09:19
    Najprościej chyba Smazeny syr czyli panierowany ser żółty. Zrób jak kotleta.
  • ania_m66 20.03.18, 09:44
    tez o tym myslalam, ale on wg mnie najlepiej smakuje prosto z patelni.
    watpie czy w szkole bedzie mozliwosc smazenia na miejscu. a jeszcze goracy olej i banda dzieciakow...

gimp77 napisał:

> Najprościej chyba Smazeny syr czyli panierowany ser żółty. Zrób jak kotleta.

--
    ekspert d.s. zamachow panstwa islamskiego i uchodzcow
  • irisq 20.03.18, 11:47
    dziękuję. Niestety raczej odpada, muszę przynieść gotowca, nie mam możliwości wykonania na miejscu :(
  • Gość: Mw IP: *.centertel.pl 23.03.18, 08:46
    Bramborowa sałatka będzie idealna :) je się na zimno i dużo wychodzi, przepis znasz pewnie bo to niemal to samo co nasza tradycyjna sałatka jarzynowa, na śląsku zwana szalotem
  • krysia20000 23.03.18, 10:20
    Tak, sałatka jarzynowo-mięsna z majonezem znana w szerszym świecie jako rosyjska, albo Oliviera to będzie coś nieomylnie kojarzącego się z Czechami.

Žemlovkę proponuję.
  • autumna 23.03.18, 10:38
    Kanapeczki z serkiem ołumienieckim. Z klamerką do zatkania nosa w zestawie :-)

--
    Mam poprzestawiane w piramidzie Masłowa.
  • Gość: x IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 23.03.18, 11:07
    ovarové koleno, mniam :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.