Dodaj do ulubionych

Czy lubicie i stosujecie kuchenne "hacks"?

12.05.18, 00:41
Bo ja tak, np mlode warzywa skrobie metalowym drapakiem wylacznie do tego celu przeznaczonym, wykorzystuje opakowania po jajkach w lodowce na pojemniki np keczup, sosy itp, uzywam lyzke do obierania pomaranczy, itp - ale do luskania granatow kupilam sobie stosowny gadzet :)
Parowki nanizane na makaron to pewnie dzieci by uwielbialy, a i rozyczki z ziemniakow sa niezle : )
35 sprytnych pomyslow w kuchni

Minnie
--
Bob Hope:
Bank to miejsce, które pożyczy ci pieniądze, jeśli możesz udowodnić, że ich nie potrzebujesz.
Savoir Vivre - forum z klasa
Edytor zaawansowany
  • kobalt_x 12.05.18, 22:33
    Fajne. Przyda się. Co robisz z pojemnikami po jajkach, bo tego nie rozumiem?
  • minniemouse 12.05.18, 22:50
    wstawiam uciete na taki kawalek jak mi pasuje na drzwi lodowki i to dobrze trzyma pojemniki po musztardzie, keczupie dressingu do gory nogami :)

M

--
    Bob Hope:
    Bank to miejsce, które pożyczy ci pieniądze, jeśli możesz udowodnić, że ich nie potrzebujesz.
  • kobalt_x 13.05.18, 00:59
    Czyli to są przytrzymywacze czegoś do góry nogami?
  • minniemouse 13.05.18, 01:02
    tak, bardzo praktyczne jak cos sie konczy

M

--
    Bob Hope:
  • Gość: Endy IP: *.dynamic.mm.pl 13.05.18, 22:53
    Dosyć ryzykowne posunięcie, jeszcze plastik, który można wymyć, ok, ale te foremki papierowe...
  • minniemouse 13.05.18, 23:03
    no ale chyba nie zamierzasz myc papierowych foremek hahahahahaha :D
    to sie latwo tnie, i jak kupujesz swieze jajka to po prostu co jakis czas wymieniasz na nowe lol

Minnie

--
    Bob Hope:
  • Gość: x IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 14.05.18, 09:52
    do lodówki?
    Myślisz, że jak przetniesz pudełko, to przetniesz też samonelle na pół i unieszkodliwisz? hahahahahahahahahaha :D
  • selica 14.05.18, 09:56
    Rozumiem, że potencjalnie występujące na pojemniku mającym kontakt ze skorupką jajka, pałeczki salmonelli nie są Ci straszne. Przyznam, że nigdy w życiu nie wsadziłabym dziubka butelki od ketchupu w papierową wytłaczankę do jajek, w której mogą być resztki kurzego kału ze skorupki oraz wspomniane wyżej bakterie. To zwyczajnie niehigieniczne...

--
    You can lead a shoe to water, but you can't make it drink.
  • minniemouse 14.05.18, 11:19
    Po pierwsze, u nas nie ma na calych jajkach salmonelli bo nie wiem czy wiecie ale jajka w USA i Canada zanim trafia do sprzedazy musza byc wymyte i zdezynfekowane w roztworze chloru, i nigdy przenigdy nie widzialam na nich jezu :O kalu :O.
    to po pierwsze a po drugie nie biore pudełek w ktorych sa rozbite jajka. zawsze biore czysciutke suche kartony,
    i z powodzeniem stosuje ten wynalazek do moich pojemnikow od lat i jeszcze mi sie nie zdarzylo dostac salmonelli. malo tego, nie widze sensu aby bac sie kartonu do przytrzymywania zamknietych pojemnikow w lodowce skoro poza tym jem kogel mogel :/

M

--
    Bob Hope:
  • minniemouse 14.05.18, 11:24
    ps
    tak wygladaja JAJKA ktore ja kupuje.

M
    --
    Bob Hope:
  • selica 14.05.18, 13:51
    To, że nie piszesz z Polski, całkowicie zmienia postać rzeczy :D tutaj tragedia pod tym względem... jajka zdarza się kupić w obrzydliwym stanie. Tak, że Twój kitchen hack nie wchodzi u nas w grę ;)

--
    You can lead a shoe to water, but you can't make it drink.
  • minniemouse 14.05.18, 23:43
    przepraszam - nie przyszlo mi do glowy ze w PL w przynajmniej supermarkecie jajka dalej moga byc niedomyte.
    no ale to chociaz te styropianowe da sie tak wykorzystac?

M

--
    Bob Hope:
  • kobalt_x 15.05.18, 00:38
    Jak byłam dzieckiem i chciałam na coś zużyć opakowanie po jajkach to moja mama krzyczała "opakowanie po jajkach zawsze się wyrzuca!". Też się zdziwiłam, że coś z tym robisz. Można powiedzieć, że u nas są jeszcze te "prawdziwe" jajka a u was sztuczne i sterylizowane. Tylko kiedyś jajko mi starczało na większą powierzchnie kanapek a teraz nawet jak XL to tych kanapek jakby mniej.
  • minniemouse 15.05.18, 03:05
    lol u nas sa i takie i takie, ekologiczne tez mozna kupic te chyba sa poplukane woda, czasem woda z octem, alkoholem tyle ze bardziej dezynfekowane juz swiatlem.
    a nawet mozna wlasne hodowac jak sie ma wystarczajaco duzy "backyard" i sie chce w to bawic.
    poza tym ostatecznie to mozna po prostu kupic takie kartonowe opakowanie za za grosze w "dollar store" - jak sie bardzo chce.

--
    Bob Hope:
  • olivkah 26.05.18, 10:15
    Tu jest treściwy artykuł na temat różnic między postępowaniem z jajkami w Ameryce i w Europie:
    www.pocztazdrowia.pl/artykuly/czy-popelniasz-ten-blad-przechowujac-jajka

• kobalt_x 26.05.18, 17:18
    Po zakupie jajka lądują w lodówce. Myje jajko dopiero przed obróbką. Z artykuły wynika, że w kwestii przechowywania i tak źle tak nie dobrze.
  • minniemouse 27.05.18, 01:32
    olivkah napisała:

> Tu jest treściwy artykuł na temat różnic między postępowaniem z jajkami w Ameryce i w Europie:
    > www.pocztazdrowia.pl/artykuly/czy-popelniasz-ten-blad-przechowujac-jajka

w USA i Kanadzie zakazenie salmonela zdarza sie czesciej od zjedzenia niedogotowanego/ niedopieczonego miesa niz z jajek. salmonella mozna sie tez zarazic od picia surowego mleka, niepasteryzowanych serow, a nawet zakazonych owocow i warzyw i wody.
    mozna sie nawet zarazic od chorego czlowieka jesli ten nie umyje rak po wyjsciu z toalety na nr 2..
    po prostu myj rece i gotuj w temperaturze co najmniej 70C (mieso jak kurczak, indyk)
    co i jak dlugo
    kutikula jak jest chlorowana to raczej juz nie ma salmonelli, w USA jesli sa zakazenia to predzej z miesa.

Minnie

--
    Bob Hope:
    Tea party i tradycyjne role...
    Nieodpowiednia sukienka do przedszkola?
  • olivkah 27.05.18, 12:08
    Według tej strony jest 80 tysięcy (zgłoszonych) przypadków zarażenia od jajek rocznie www.fda.gov/Food/ResourcesForYou/Consumers/ucm077342.htm
  • kobalt_x 27.05.18, 21:14
    Zjadłam dzisiaj jajecznicę. Dobra była.
  • minniemouse 27.05.18, 21:41
    olivkah napisała:

> Według tej strony jest 80 tysięcy (zgłoszonych) przypadków zarażenia od jajek rocznie www.fda.gov/Food/ResourcesForYou/Consumers/ucm077342.htm,

no, ale w w ogole to w USA milion ludzi rocznie zachorowuje na salmoneloze z innych przyczynb. wiec nie jest tak zle z tymi jajkami.
    jak sie tak bardzo boisz jajek to ich po prostu nie jedz.

Minnie

--
    Bob Hope:
    Tea party i tradycyjne role...
    Nieodpowiednia sukienka do przedszkola?
  • positronium 31.05.18, 14:56
    Salmonella jest w USA na szpinaku, to nic dziwnego, że jajka są sterylizowane.

A ja wczoraj miałam na jajku piórko. :) trochę jak z natką na marchewce - niby niepotrzebne, ale jednak jakoś przyjemniej się gotuje takie "żywe" produkty.

Z kuchennych "haków" to mnie zainteresował Twój przyrząd do obierania granatów - jak to działa?

--
    Dobre obyczaje - kulturalne forum dyskusyjne o tym, jak się zachować
  • minniemouse 31.05.18, 21:44
    pamietam ze zaskakujaco dobrze, naprawde blisko 100% wydajnosc soku.
    tylko nie uzywalam przez dwa lata. sugeruje sprawdzic na YT jak.

M.

--
    Można mieć wszystko. Po prostu nie można mieć wszystkiego jednocześnie. Oprah Winfrey
    Letnie trendy ponizej
    Obowiazkowa nauka SV w szkolnictwie?...
  • positronium 01.06.18, 14:31
    Pytałam raczej o zasadę działania, bo są zazwycza różne wersje do tej samej rzeczy. No, nieistotne, skoro jest do wyciskania soku to nie jest to typ o jakim myślałam.

--
  • minniemouse 01.06.18, 21:34
    ale to nie jest soko- wirowka, jesli o to chodzi. to wyciska sok z ziarenek, ktore tak czy siak wypluwasz.

Minnie

--
    Można mieć wszystko. Po prostu nie można mieć wszystkiego jednocześnie. Oprah Winfrey
    Letnie trendy ponizej
  • minniemouse 01.06.18, 21:41
    a nieeee, przepraszam, kompletnie zapomnialam jak to dziala. ziarenka mi zaswitaly.
    to jest to co ja mam, dokladnie
    i to wyciska wlasnie zarienka z ktorych wysysasz sok i po wyssaniu wypluwasz. zaleta tego urzadzenia jest to, ze nie musisz meczyc sie wysysaniem z pojedynczych ziarenek a z calej garsci. no i szybko obrabiasz owoc z ziarenek. naprawde polecam.
    a czy w miedzyczasie wymyslono lepsze urzadzenia, to nie wiem.
    narobilas mi ochoty na pomegranata :)

Minnie

--
    Letnie trendy ponizej
  • minniemouse 01.06.18, 21:42
    ps po wyssaniu wypluwasz pestki, oczywscie, nie sok.
    boszszsz, wstalam dopiero, z potezna migrena, jeszcze jestem "nieposkladana". wybacz.

Minnie

--
    Letnie trendy ponizej
  • positronium 02.06.18, 00:11
    O, a to ciekawe, bo ja nie wypluwam pestek, kiedy jem granaty. :) ale też wolę, jak segmenty są w całości, bo pięknie wyglądają.

--
  • minniemouse 02.06.18, 01:16
    mozliwe, tak jak mowilam, lata nie jadlam. moze myla mi sie z winogronami.
    pamietam ze pojedynczo wydlubywac po ziarenku byla meka, mess, rozgniatanie ziarenek,
    a lyzka to tez wzdluz brzegu lyzki ziarenka pekaja, sok pryska i sporo sie marnuje. tak ze to urzadzenie jest imo genialne. latwe tez do mycia.

a ladne sa, to prawda :)
    penandfork.com/wp-content/uploads/2016/01/Pomegranate-Seeds.jpg
    queenmobs.com/wp-content/uploads/2016/09/Half_Peeled_Pomegranate_BNC.jpg

ja mam dokladnie to, z biala miska, przed waleniem czymkolwiek nieco rozdzieram polowke granata
    www.youtube.com/watch?v=EXl1-fg97BU

Minnie

--
    Letnie trendy ponizej
  • minniemouse 02.06.18, 01:18
    moge ci tez pokazac jak otworzyc bez gadzeta
    www.youtube.com/watch?v=WF7Yg3jXW1o

--
    Letnie trendy ponizej
  • minniemouse 02.06.18, 01:21
    a to jest gadzet do robienia jajecznicy w skorupkach - jakby ktos chcial oryginalnie zablysnac na party :)

Minnie
    --
    Letnie trendy ponizej
  • minniemouse 02.06.18, 01:48

JAJKA SADZONE w nowej szacie

--
    Letnie trendy ponizej
  • positronium 02.06.18, 08:42
    Tak właśnie obieramy granaty u mnie w domu. :) ale dzięki za tyle podpowiedzi.

--
  • minniemouse 02.06.18, 22:24
    alez prosze :)

jeszcze ciekawa jestem, kupisz ten ekstraktor nasionek granatow czy zostajesz przy recznym obieraniu?

M

--
    Letnie trendy ponizej
  • positronium 02.06.18, 23:25
    Wolę ręcznie, szybciej i ładniej.
    :) Byłam po prostu ciekawa, jak działa takie urządzenie (szczególnie z punktu widzenia zwykłego użytkownika).
    Poza tym, łuskanie granatów mnie uspokaja.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.