Dodaj do ulubionych

masło z orzechów laskowych, do czego?

31.10.18, 20:09
W ramach wypróbowania blendera zrobiłam masło z orzechów laskowych. Jest bardzo gęste i faktuę ma trochę drobniejszą od kaszki mannej. Bardziej sie juz chyba nie zmiksuje.
Do czego mozna go użyć z takich bardziej klasycznych przepisów, czyli nie hummus i nie pasta do chleba?
Edytor zaawansowany
  • aqua48 31.10.18, 21:14
    Do ciasteczek, tart, i tortów, bułeczek i rolad drożdżowych. Z cukrem jako omasta do knedli ze śliwkami. Jako nadzienie do pieczonego indyka, lub schabu. Jako dodatek do domowego musli.
  • roseanne 31.10.18, 21:38
    do schabu / indyka - prosze rozwin mysl

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • tmk123 31.10.18, 23:11
    No właśnie, interesują mnie mięsne dania
  • aqua48 01.11.18, 21:24
    roseanne napisała:

> do schabu / indyka - prosze rozwin mysl

Robię w schabie szeroką dziurkę nożem, a w piersi z indyka kieszonkę z polędwiczki i wpycham do środka mielone bakalie, (same orzechy, orzechy z suszonymi morelami lub rodzynkami) zaszywam lub zapinam metalowymi wykałaczkami polewam mięso oliwą, posypuję solą i pieprzem, po czym piekę w piekarniku. Rozbite płaty mięsa można też obłożyć taką masą owocową, zwinąć w rulony, obsmażyć krótko i zapiec w brytfance.
    >
  • aqua48 01.11.18, 21:26
    P.S. Można do masy orzechowej do indyka dodać 1 białko ubite na sztywno lub/i łyżkę koniaku.
  • roseanne 01.11.18, 22:00
    dziekuje za wyjasnienie
    schab i piers z indyka nadziewalam juz suszonymi sliwkami lub morelami, ale bez orzechow
    wyprobuje patent przy okazji

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • autumna 01.11.18, 08:57
    Domowa nutella i różnego rodzaju pralinki czy batony. Ostatnio na podstawie składu z opakowania zrobiłam podróbę batoników kupionych w niemieckim sklepie bio: migdały, namoczone daktyle, rodzynki i kakao razem zmiksowane na gęstą masę. W mojej wersji mają smak lekko marcepanowy, z orzechami laskowymi będzie nutellowy.

--
    Robótkowe ADHD

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.