Dodaj do ulubionych

Brownie z czarnej fasoli?

22.01.19, 21:34

Robił ktoś i może coś o tym powiedzieć w sensie - czy warto?

--
Moja mama ma Nobla z fizyki, mój tata pracuje w przedszkolu.
Edytor zaawansowany
  • Gość: jaś fasola IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 23.01.19, 05:55
    nie warto
  • autumna 23.01.19, 09:54
    Kakao każdą masę z czegokolwiek zamienia w brownie... Celem zużycia okrutnie rozgotowanej kaszy zobiłam kiedyś jaglane, dobre było, więc fasola też pewnie ma szansę się sprawdzić jako baza.
    Swoją drogą, kupiłam kiedyś batonik wege/raw, smakował jak marcepan w czekoladzie - ku mojemu zdziwieniu okazał się na bazie daktyli, które nie bardzo lubię, kakao skutecznie zabiło ich mdławy smak.

--
    Robótkowe ADHD
  • ania_m66 23.01.19, 10:52
    o czarnej fasoli sie nie wypowiem, bo nie robilam. robilam za to weganskie na bazie ciecierzycy. w pracy powiedzieli, ze spoko, ja uwazalam je za obrzydliwe, jak niestety wszystkie ciasta weganskie ktore pieklam i jadlam upieczone przez innych. lacznie z tymi czaderskimi z piala z "bialek" z wody po ciecierzycy i nie skladajace sie z ton proszku.
    z moja obecna stricte naukowa wiedza na temat wplywu tego co jemy na insuline, czyli na otylosc i zwiazane z nia choroby metaboliczne, osobiscie nie doknelabym brownie na czarnej fasoli kijem od szczotki i nie zaserwowalabym swojemu srednio wrogiemu wrogowi. wege przepis ktory wyplul wujek gugiel jako najpopularniejszy i najwyzej oceniany ma ladunek glikemiczny starczajacy spokojnie na tydzien dwa. czyli zestaw startowy do otylosci brzusznej i cukrzycy typu 2. a co za tym idzie w dalszej, odleglej kolejnosci do alzheimera.
    a swoja droga, zrobilam wczoraj w myslach przeglad znanych mi osob ktore sa weganinami. jedna parka zmarla na raka. ona na raka piersi, on na raka przepony. oboje ponad 30 lat na diecie wegetarianskiej, ostatnie 20 na weganskiej. z zywych jedna bardzo, naprawde bardzo otyla z cala plejada alergii. jedna mloda i ladna i w sumie szczupla oprocz bardzo okraglutkiego brzuszka. przestalm jej juz gratulowac ciazy po drugim razie. kolega z pracy, ktory rok temu w sylwestra przeszedl na weganizm. byl okragly, zrobil sie gruby i na dodatek dostal cyckow i tluscuowych "bryczesow" na udach i siedzeniu, czyli cos mu rozwalilo rownowage hormonalna. tudziez eks kolezanka z poczatku mojej pracy. wtedy dobra dyche ode mnie mlodsza, teraz mowiac szczerze wyglada na odwrotnie, chociaz nie moge o sobie powiedziec, ze wygladam na 20 lat mlodziej niz jestem.
    a wracajac do tematu, chcesz zrobic z czystej ciekawosci, czy uszczesliwic kogos uposledzonego jedzeniowo?
    bo moze moge pomoc innym przepisem na brownie?

--
    ekspert d.s. zamachow panstwa islamskiego i uchodzcow
  • autumna 23.01.19, 11:29
    Bo niektórym się wydaje, że sam fakt wyłączenia produktów zwierzęcych z diety automatycznie czyni ją zdrową i prawdopodobnie o resztę już nie dbają. Jak ktoś je tłusto, słodko, ze znacznym udziałem dań smażonych (falafel, pakora, samosy i inne sztandarowe dania wege itp.), to trudno mówić o dobrze skomponowanej diecie.

--
    Mam poprzestawiane w piramidzie Masłowa.
  • reniam_123 23.01.19, 11:30
    ania_m66 napisała:

> o czarnej fasoli sie ...bo moze moge pomoc innym przepisem na brownie?
    >

Aniu stawiam trzy like pod twoim postem (szkoda, że nie mamy tu takiej opcji)

Pozdrawiam.
  • ania_m66 23.01.19, 11:39
    znaczy chcialabys jakis?
    a masz jakies obostrzenia jezeniowe? bez glutenu? nabialu?
    napisz jakie, to wieczorem sie odezwe. bo jesli chodzi o "normalne", to np przepisom z kwestii smaku, czy moich wypiekow bym zaufala. i ciastu czekoladowemu ze sliwka z white plate

reniam_123 napisała:

> ania_m66 napisała:
    >
    > > o czarnej fasoli sie ...bo moze moge pomoc innym przepisem na brownie?
    > >
    >
    > Aniu stawiam trzy like pod twoim postem (szkoda, że nie mamy tu takiej opcji)
    >
    > Pozdrawiam.

--
    ekspert d.s. zamachow panstwa islamskiego i uchodzcow
  • reniam_123 23.01.19, 11:49
    chciałam napisać, że podoba mi się to co napisałaś wyżej.

Nie mam żadnych fanaberii jedzeniowych, jem wszystko, prawie ;)
  • nchyb 23.01.19, 12:34
    Ania_m66, nie cierpię wegeterroryzmu, ale nawracanie na mięso jest równie paskudne. Upośledzenie jedzeniowe można wybaczyć, umysłowe trudniej...
  • znana.jako.ggigus 23.01.19, 14:18
    Ja nie wiem, wszysxy dookola znaja wegan.
    Sama jestem 10 lat weganka i mam kolezanke (mloda, ladna i szczupla), od dziwecka weganka, jak tiwerdzi nie toleruje produktow zwierzecych i pewna otyla kolezanka, tak piec lat temu wstecz z nia pracowalam. Onaz pwodow zdrowotnych. Wegqan jest 1%, a tu kazdy ma kogos.
    I wlascicielka weganskiego sklepu w Monachium zmarla na raka.
    A rozwalic gospodarke hormonalna jedzeniem czyli slynne fitohormony. Wiadomo, zjesz tofu i stajesz sie kastratem.

--
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • krysia20000 23.01.19, 15:33
    >>Wiadomo, zjesz tofu i stajesz sie kastratem.

'Soyboy' się na takich mówi. ;)
  • Gość: św.marek IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 23.01.19, 19:03
    Droga A., ja Ciebie znam tylko ze zdjęć i mogę stwierdzić, że też jesteś ładna i szczupła. Tylko nie goń mnie wiekowo ;)
  • bene_gesserit 24.01.19, 20:19
    Po prostu szukam czegoś nowego - ale interesuje mnie tylko wtedy, kiedy jest potencjalnie bardzo dobre, a nie 'znośne'. Japończycy robią dużą część swoich tradycyjnych słodyczy z fasoli - pomyślałam, że może to ma jakiś sens. Ale skoro nie ma, to dzięki wszystkim za opinie, pomysł zarzucam.

--
    cute but psycho. things even out
  • kocia_noga 26.01.19, 19:04
    Jadłam ciasto z czarnej fasoli, znajoma lekarka robiła, dała przepis. Dobre, bez dupy urywania. Dla ciebie poszukam i wkleję jak znajdę.
    Oto on: puszka czarnej fasoli
    1 banan
    3 jajka
    3-4 łyżki kakao
    2 łyżki oleju
    8-10 dkg cukru
    1 łyżeczka sody

Piec w temperaturze 180 stopni 25-35 minut

--
    Myśli moja najlepsza!
  • nchyb 23.01.19, 12:36
    BEne, jadłam m.in. w wersji z czerwonej i z czarnej fasoli. Blondie z białej też jadłam. Mnie nie zachwyciły te ciasta, zjadłam z grzeczności jak mnie częstowano, ale poza gniotem, smakowo to już IMO nie to.
  • roseanne 23.01.19, 13:41
    Robilam na bazie ciecierzycy, znosne,

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • agamrok 07.02.19, 09:35
    Nie smakuje tak jak zwykłe brownie :) Czasami robię. Można też zrobić na bananach bez cukru, tylko że będzie miało mniej białeczka.
  • flameey 29.05.19, 15:30
    Mi nie smakuje, podchodzi mocno fasolą. Jakbym miała eksperymentować to próbowałam z ciecierzycą, jest bardziej orzechowa w smaku, mniej wyraźna.
  • an.16 11.07.19, 08:57
    A po co robić brownie z fasoli? Brownie powinno być CZEKOLADOWE. I to mocno. Słodycze z fasoli tez są świetne, ale po co mają naśladować brownie? Można kupić doskonały letni wietnamski deser z żółtej i czarnej fasoli z dodatkiem mleka kokosowego i lodu. Albo kulki ryżowe nadziane słodka fasolowa pastą. Są pyszne i nie muszą niczego udawać. Albo gotowe ciastka fasolowe, coś pomiędzy krówka a chałwą. Uważam, ze to zdrowa słodyczowa opcja, ale brownie nie zastąpi, bo to cos innego.
  • bene_gesserit 11.07.19, 19:37
    Po to, żeby było inaczej. Ale mi się po recenzjach odechciało.

--
    - Kiedy zorientowałaś się, Pani, że jesteś Boginią?
    - Cóż, pewnego dnia modliłam się i nagle zrozumiałam, że mówię do siebie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka