Dodaj do ulubionych

Sposób na ogórkową

23.02.19, 22:13
Niby zupa jak zupa - banalna do bólu. Ale wiadomo, że wszystko można ulepszyć i podkręcić (pamiętacie wątek o zupie ziemniaczanej Pinkink?). To jak kto ma jakieś pomysły, to proszę.

--
Żona pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy i opiekuje się dziećmi, mąż wbija gwoździe, pilnuje domostwa przed niedźwiedziami i zombie oraz zdobywa żywność na polowaniu.
Edytor zaawansowany
  • roseanne 24.02.19, 14:58
    Z dziecinstwa pamietam na wywarze wolowym, z ryzem i farfoclami (kwasny ogorek byl scierany na duzych oczkach), czesto zabielana, marchewka w tej zupie
    Teraz nie robie czesto, wywar warzywny, woda spod ogorkow, do popijania, bez zabielania i dodatkow
    Solanka ogorkowa solo jest czesciej pita

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • Gość: evvkka IP: *.tor-network.net 25.02.19, 03:57
    U mnie się robiło na wieprzowinie, z ziemniakami, z "żywym" ogórkiem drobno startym, z koperkiem.
    U męża na rosole drobiowym albo rzadziej na żołądkach (i podawana z żołądkami), z ogórkami podsmażonymi na maśle (starte na grubszych oczkach), bez zieleniny ale za to z ryżem.
    Mnie najbardziej smakuje obecnie wersja łączona: na żołądkach, z podsmażonym ogórkiem, z ziemniakami i koprem.
  • Gość: hazo IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.19, 12:12
    Moja jest najprostsza. Ogórki starte na dużych oczkach lub obrane i pokrojone w bardzo drobną kostkę, podduszam chwilę na maśle. Osobno gotuję pokrojone w kostkę kartofle. Jeśli mam jakiś bulion to w nim, jeśli nie to w wodzie z dodatkiem listka i ziela. Łączę, dodaję śmietanę, sól i pieprz i sporo koperku. Zwykle w trakcie gotowania kartofli dodaję do nich startą na dużych oczkach marchewkę. To po to, żeby zupa ładniej wyglądała.
    Żadnych trufli. 😉
    Nigdy też ani nie gotowałam ani nie jadłam zupy ogórkowej z ryżem.
  • aqua48 25.02.19, 16:01
    A moja ogórkowa jest na rosole z kurzego udka lub żeberek wieprzowych i warzywach. Z ogórkami pokrojonymi w drobną kostkę i z ryżem. Zabielana.
  • damdalen 25.02.19, 18:50
    Do gotowania tej zupy wrzucam suszony baldach kopru.
  • Gość: x IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 25.02.19, 19:55
    jak do tej pory, to wszystkie pomysły banalne aż do bólu. Naprawdę nikt nie ma jakiegoś podkręcanego pomysłu?
  • aqua48 27.02.19, 09:40
    Gość portalu: x napisał(a):

> wszystkie pomysły banalne aż do bólu. Naprawdę nikt nie ma
    > jakiegoś podkręcanego pomysłu?

Po każdym skrojonym ogórku robisz piruet?
  • Gość: x IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 27.02.19, 10:39
    Nie kroję, ścieram lub biorę gotowy przecier.
    Nie podam jakiej firmy.
  • Gość: Rafał IP: *.96.229.61.tvksmp.pl 28.02.19, 15:50
    Ostatnio robiłem z pstrągiem. Rybę wyfiletowałem, na szkielecie, głowie i innych resztkach ugotowałem wywar z liściem laurowym, zielem angielskim, pieprzem, kawałkiem selera i pietruszki, przecedziłem, do wywaru trochę startej marchewki, kiedy się ugotowała dorzuciłem starte ogórki i trochę wody z ogórków, po kilku minutach dołożyłem pokrojone w kostkę mięso z pstrąga, kiedy się zagotowało przykryłem i odstawiłem na kilka minut, żeby ryba doszła, na koniec śmietana i koperek, podałem z bagietką.
  • bene_gesserit 28.02.19, 19:23
    Rafał, jesteś geniuszem :)
    Dzięki.

--
    Żona pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy i opiekuje się dziećmi, mąż wbija gwoździe, pilnuje domostwa przed niedźwiedziami i zombie oraz zdobywa żywność na polowaniu.
  • bene_gesserit 28.02.19, 20:18
    Kwestia formy zapewne. Do przemyślenia.
    Co do zup - wolę grzybową doprawioną sokiem spod kiszonych ewentualnie kwaśnym jabłkiem niż na odwrót.

--
    śpiewali kiepsko, ale bronili swego prawa do fałszowania
  • Gość: x IP: *.hsi03.unitymediagroup.de 02.03.19, 13:55
    www.google.com/search?client=ubuntu&channel=fs&q=zupa+og%C3%B3rkowa+z+grzybami&ie=utf-8&oe=utf-8

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.