Dodaj do ulubionych

Pieczone ziemniaki

17.11.04, 16:27
Albo podpiekane..
Jak się je robi?
Bardzo proszę o dokładne instrukcje:)
Dagmara

Obserwuj wątek
    • Gość: kohol Re: Pieczone ziemniaki IP: *.crowley.pl 17.11.04, 17:03
      Ja robię tak:
      1. Nastawiam piekarnik
      2. Obieram ziemniaki
      3. Kroję je w kostkę tak 1,5-2 cm
      4. Wrzucam do miski
      5. Posypuję solą, ziołami, odrobiną mąki, polewam oliwą
      6. Wkładam do michy czyste łapki (własne) i mieszam to wszystko, mieszam :)
      7. Wywalam wszystko na blachę
      8. Wsadzam do piekarnika
      9. Wyciągam jak są miękkie (po jakichś 40 minutach)
      :)
    • myszka888 Re: Pieczone ziemniaki 17.11.04, 17:53
      A ja robie tak- wybieram te mniejsze, myje dokladnie, zawijam w folie
      aluminiowa i pieke, zabiera mi to jakies 50 minut, ale to tez zalezy od
      wielkosci ziemniaka.
      Pycha.
      Potem podaje do tego sol, maselko, smietane- i kazdy je jak woli:)
      --
      @--->-------
    • dafni Re: Pieczone ziemniaki 17.11.04, 19:17
      ja najpierw gotuję w mundurkach, później obieram i kroję na ćwiartki, posypuję
      solą i pieprzem, piekę aż sie zabrązowią. Podaję z masłem czosnkowo-tymiankowym.
    • dagg Re: Pieczone ziemniaki 17.11.04, 20:18
      Zrobiłam tak jak w pierwszym podanym przepisie :) W sumie nieźle, ale:
      Chyba za dużo oleju dałam, bo trochę nasiąknęły, no i niestety przywarły do
      blachy, Wam też tak wychodzi?
      Mąki odrobina, wcale jej nie czuć :)
      Następnym razem wypróbuję kolejne przepisy.
      Proszę o jeszcze!

Dagmara

Jeszcze się taaam żagiel bieli...
      • Gość: birke uwielbiam pieczone ziemniaczki:) IP: 217.78.10.* 18.11.04, 02:20
        robie je bardzo podobnie, jak juz to opisano, ale eksperymentuje z przyprawami i
        dodatkami
        przyprawy w roznych wariantach: ziola prowansalskie, oregano, bazylia, czaber,
        papryka ostra, sol limonkowa, roznoraki pieprz
        dodatki w roznych wariantach rowniez: czosnek (blacha natarta zabkiem czosnku +
        pieczonych kilka zabkow), drobno pokrojony baklazan (yummy:), cukinia; parowki
        (najlepsze sa takie suchutkie i upieczone), boczek
        serwowac najlepiej z kefirem, maslanka lub sosem jogurtowo-czosnkowym

smacznego:)
    • Gość: landsbergk Re: Pieczone ziemniaki IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 18.11.04, 08:55
      Ja mam kilka sposobów na pieczone ziemniaki:

1. Obieram, większe przekrawam na połówki lub ćwiartki, obtaczam w oleju /
      oliwie i przyprawach (tu dowolność, ale bardzo smakują mi z papryką, bazylią i
      tymiankiem), piekę w 200 stopniach z termoobiegiem, nie wiem jak długo,
      sprawdzam widelcem czy są miękkie. Podaję z sosem jogurtowo-czosnkowym: duży
      kubek jogurtu, 1-2 ząbki czosnku, sól, ew. trochę śmietany i cukru. Jogurt
      można też zastąpić naturalnym serkiem homo.

2. Obieram, przekrawam jak wyżej, obtaczam w mące, posypuję kminkiem, podaję
      solo. Pieczenie jak wyżej.

3. Nie obieram, wkładam w całości do piekarnika zawinięte w folię aluminiową.
      Trzeba długo piec i bez termoobiegu (myślę że około godziny w 200 stopniach).
      Podaję z masłem czosnkowym lub ziołowym i kefir / kwaśne mleko do popicia.
      Można też do przeciętego ziemniaka włożyć kawałki pieczonego kurczaka, ser
      żółty i kukurydzę i jeszcze chwilę zapiec (do rozpuszczenia i zrumienienia
      sera).

Bardzo przydatny w dwóch pierwszych przypadkach jest pergamin do pieczenia, w
      innym wypadku bywa że przy przewracaniu ziemniaków przypieczona skórka zostaje
      na blasze.

A do pieczonego kurczaka ziemniaki piekę wraz z kawałkami jabłek i cebulką, w
      brytfance, w której piecze się kurczak.

Kiedyś upiekłam podobnie kawałki warzyw: marchewki, selera i pietruszki. Trochę
      wyszły za suche. Ale spróbuję jeszcze raz bez termoobiegu, jak będą dobre, to
      zareklamuję na forum :)
      • giezik Re: Pieczone ziemniaki 18.11.04, 08:58
        do ziemniakow dorzucic
        a) zabki czosnku (nie obrane)
        b) kawaleczki selera naciowego
        c) poszukiwac innych rozwiazan

--
        Z ciasta francuskiego zrobię tort śpinakowy, na który tak śpinak nagotuję. Uwarz śpinak usiekay bardzo drobno, włóż w rynkę mąke i śpinak, rożenków drobnych, cukru, cynamonu przysmać, a nałóż tort. Day piekną kopertę z tegoż ciasta a piecz.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka