Dodaj do ulubionych

Czy można mrozić bazylię?

05.01.05, 12:41
Witam. Słyszałam kiedyś wypowiedź R. Makłowicza, że suszona bazylia to
nieporozumienie i należy używać jedynie świeżą. Marżą mi się długie i
szerokie zagony bazylii, jeśli lato dopisze. Czy można ją zamrozić jak
szpinak?
Pozdrawiam serdecznie
Obserwuj wątek
    • invicta1 Re: Czy można mrozić bazylię? 05.01.05, 12:45
      teoretycznie można, ale robi się z niej po rozmrozeniu to co ze szpinakiem-
      klapnięta kupa-miałam tak z miętą, jeśli zalałam ją zamrozoną wrzątkiem było ok-
      dobra herbatka i ładny wygląd, ale jeśli wkładałam do drinka i pozwalałM JEJ
      SIĘ ROZMRAŻAĆ-ZNOWUSZ EFEKT KUPY-REASUMUJĄC-YOUR CHOICE
      soory za capsa
            • kardamon1 Re: Czy można mrozić bazylię? 05.01.05, 13:48
              swieza jest dosyc droga teraz 3,5-4 zl za doniczke w gdansku i trzeba ja od
              razu zuzyc cala bo u mnie nie chce zyc dluzej niz dwa dni, chyba za malo
              swiatla teraz ma

no chyba, ze znacie sposoby utrzymania jej przy zyciu :)
              • dispell Re: dość droga ale.. 05.01.05, 14:01
                Owszem - jest dość droga, ale przecież nie używa jej się codziennie, natka
                pietruszki w tej chwili kosztuje 1,50 zł a jest jej tyle co kot napłakał. (Ceny
                gdyńskie więc blisko)Bazylii jest znacznie więcej. Spróbuj razem z doniczką
                wstawić na najniższą półkę (szufladę) do lodówki. Drugi sposób - sprawdza się u
                znajomych - pojemnik do przechowywania ziół Tupperware. I jeszcze parę słów na
                temat mrożenia. Nie można zamrażać w woreczku, w którym jest powietrze. Nie
                każdy wie, że produkty żywnościowe oddychają - i to dosłownie. Proponuję taki
                eksperyment: szczelny woreczek foliowy - do niego dać listki bazyli, pompką
                rowerową na przykład wyssać powietrze z woreczka a druga osoba zawiązuje
                sznureczkiem czy czymś. Brzmi to smiesznie ale ma sens. Taki woreczek do
                zamrażarki. Nie bedzie skraplać się i zamarzać para wodna - jedynie same listki
                z wodą w nich zawartą...)))
    • dispell Re: A po co mrozić? 05.01.05, 12:49
      A po co mrozić? Po pierwsze jest dostępna świerza w większości sklepów, po
      drugie doskonale rośnie w domu w doniczce - przynajmniej u mnie w towarzystwie
      mięty i rozmarynu...))) Pozdrawiam!!
        • invicta1 Re: A po co mrozić? 05.01.05, 13:35
          promyczek7 napisała:

> wiem że jest świeża ale chciałabym mieć latem duuuużo bazylii, a całej na raz
          > nie zjem :(( W doniczkach to co rośnie zużywam na bieżąco. Dziękuję za rady.
          ja tez mroziłam mietę,zeby się zwyczajnie nie zmarnowała, bo mrozy szły, a kępa
          była dorodna:)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka