IP: 83.238.13.* 18.05.05, 16:35
w tym roku postanowiłam zrobić jakieś przetwory i niestety nie mam żadnego
przepisu. Moze ktoś wie jak sie robi: dynię marynowaną, sok z malin i jakiś
dzem, może byc truskawkowy. Ewentualnie coś innego, co robicie.
Dziękuję
Obserwuj wątek
    • cucciolo Re: przetwory 18.05.05, 16:49
      gruszki w occie, papryke w occie, dynie (ale nie pamietam z glowy przpisow a
      tutaj sekret tkwi w dobrej zalewie)

dzemiki z cukrem zelujacym - polecam zestaawienia owocow kwasnych i slodkich
      np. maliny + rabarbar, truskawki + kiwi, gruszka z morela itd - co wyobraznia
      podpowie
    • jagoda85 Re: przetwory 18.05.05, 20:39
      dżemiki możesz zrobić z żelfxsem praktycznie z każdego owocu, nie trzeba ci
      przepisu, bo na opakowaniu żelfixsu. Ja robię z wiśni, czarnych jagód,
      truskawek, brzoskwiń, wiśni, moreli, czarnej i czerwonej porzeczki, malin,
      aronii. tylko z porzeczek robię bze cukeu zelującego, ponieważ porzeczki same
      mają dużo pektyny, więc tylko mieszam je z cukrem w miskerze, wkładam do
      słoików i pasteryzuję. Te z żelfixsem nie trzeba pasteryzować. Robię też
      galaretki na surowo z czarnej i czerwonej porzeczki i agrestu. Poprostu miksuję
      owoce, przecieram przez sito i dodaję tyle cukru ile mam masy z owoców. zimą
      cud witaminy.Pycha.
    • jarek_zielona_pietruszka Re: przetwory 18.05.05, 21:34
      dynię należy obrać z zewnętrznej twardej skóry i wewnętrznego miękkiego miąższu
      zostawiając tylko ten twardy . na 1 kg dyni:
      ok 30 dkg cukru, 2 szkl.wody, ok 75 ml octu 10% spirytusowego lub ok 100ml
      własnego jabłkowego. pokruszone kawałki cynamonu kilka gożdzików odrobina kardamonu.
      dynię pokrój w kostkę ok 3-4 cm
      z wody cukru octu i przypraw trzeba ugotować wywar.sprawdzić jego smak i
      ewentualnie doprawić lub dokwasić, gdy dobry - wrzucić dynię i gotować ok 15-20 min.
      na gorąco wrzucam do słoików takich ok 0.3l do 0.5l i pasteryzuję ok 15 - 20 min
      smacznego
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka