Dodaj do ulubionych

z czym jecie kaszę?

IP: *.waw.cdp.pl / 172.30.1.* 19.03.03, 12:58
no i jeszcze drugie pytanie jaką kaszę,
żeby wyszło jakieś smaczne danko,
bardzo proszę o przepisy.
pozdr
Obserwuj wątek
    • Gość: Syrena Re: z czym jecie kaszę? IP: 217.153.45.* 19.03.03, 15:12
      Ja bardzo lubię kaszę gryczaną z wołowymi bitkami i do tego ogorek kiszony.
      Poza tym do każdego innego mięsa, ale obowiązkowo z sosem. Od czasu do czasu
      lubię sobie zjeść kaszę gryczaną z jajkiem sadzonym i na popitkę kefir lub
      zsiadłe mleko.
      Pozdrawiam
      Syrena
    • masia27 Re: z czym jecie kaszę? 19.03.03, 15:28
      Ja kaszy gryczanej nie lubię, bo jest dla mnie gorzka. Za to bardzo mi smakuje
      kasza perłowa (chyba jęczmienna?) a do tego jakieś mięsko z sosem.
      Może to być np. potrawka z żołądków drobiowych, albo zrazy z boczkiem wędzonym,
      ostatecznie gulasz.
      Jarzynka to np. sałatka z kiszonych ogórków, albo buraczki.
      • tralalumpek Re: z czym jecie kaszę? 19.03.03, 20:41
        Gość portalu: kiwi napisał(a):

> OMATKO!!! Jęczmnienna mazurska, z sosem ze świeżo zebranych grzybów leśnych
        w
        > prawdziwej śmietanie, do tego trocge natki siekanej..... A niechby nawet te
        > grzyby były sobie mrożone a nie prosto z lasa...

ale mi narobilas smaka, robie czesto w ten sposob bo tesciowa uwielbia
        zbieranie grzybow a skoro nazbiera to i musi to przerobic potem. Robi mi
        gotowe grzybki w wodzie ja tylko dodaje smietane i swieza pietruszke i jest
        boskie!!!
        • Gość: gogo Re: z czym jecie kaszę? IP: *.mtnet.com.pl 19.03.03, 18:56
          gryczana i jeczmienna np. z warzywami,ziolami i sosikiem pieczeniowym
          kukurydziana na mleku z rodzynkami,z cynamonem i cukier waniliowy
          jaglana i kuskus z jablkiem lub sliwkami i moze byc jeszcze serek bialy
          a i oczywiscie *kotlety z kaszy gryczanej i bialego serka:
          Składniki:
          20 dag kaszy gryczanej (nieprażonej), łyżka smalcu, cebula, 2 jajka, sól i
          pieprz do smaku, posiekany szczypiorek, łyżka masła, kostka białego sera, bułka
          tarta i tłuszcz do smażenia

Wykonanie:
          Cebulę pokrajać w drobną kostkę i usmażyć na jasnozłoty kolor. Kaszę ugotować
          na półsypko, dodać usmażoną cebulę. Odstawić do ostudzenia.
          Tłuszcz utrzeć, dodać zmielony wcześniej ser i posiekany szczypiorek.
          Wymieszać.
          Do kaszy dodać jajko, wymieszać, połączyć z serem i przyprawami. Z
          przygotowanej masy formować kotlety, panierować w mące, jajku i bułce tartej.
          Smażyć z obydwu stron (można wstawić także na kilka minut do piekarnika i
          zapiec).
          Podawać z sosem pomidorowym
        • jcebula Re: z czym jecie kaszę? 19.03.03, 19:23
          Gość portalu: Maria napisał(a):

> Kasza jaglana na sypko ze skwarkami plus kefir lub jogurt naturalny.

Jak Ci się udaje zrobić kaszę jaglaną na sypko? Bo mi zawsze wychodzi breja :(
    • Gość: al Re: z czym jecie kaszę? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.03, 08:26
      Gość portalu: puchatek napisał(a):

> no i jeszcze drugie pytanie jaką kaszę,
      > żeby wyszło jakieś smaczne danko,
      > bardzo proszę o przepisy.
      > pozdr

Ja bardzo lubię robić sobie kaszę z pszenicy (takiej najzwyklejszej, jaką
      podkrada się kurom). Można ją dostać w sklepach tzw. zdrowej żywności. Trza ją
      tylko długo gotować, żeby zmiękczyć. Po ugotowaniu, zrumieniam bułkę tarta na
      maśle maślanym, obficie polewam i jem na słono. Dużo utylizuję takowej kaszy bo
      mi najlepiej smakuje. Można ją robić ze sosem (pomidorowym, ze skwarkami i z
      czymkolwiek).

¡Nawet grochówkę uzupełniam pszenicą. Dostaje bogatszego "kolrytu" smakowego!

Kolega raz mnie zapytał, czy mi ozimina na głowie nie wyrasta. Po upewnieniu
      się w lustrze, zaprzeczyłem.
    • Gość: tamatka Re: z czym jecie kaszę? IP: *.proxy.aol.com 26.03.03, 09:10

Ja jestem otwarta na nowosci i lubie dania jarskie.Polecam cuscus z cukinia w
      sosie pomidorowym.Bardzo proste i szybkie danie.Cuscus nalezy ugotowac w wodzie
      z kostka rosolowa,trwa to kolo 3min.Cukinie usmazyc z zabkiem czosnku i kiedy
      bedzie miekka dodac koncectrat pomidorowy.Mozna wymieszac z kasza albo podawac
      osobno.Smacznego.
      • Gość: zagatka3 Re: z czym jecie kaszę? IP: 62.121.128.* 26.03.03, 11:50
        Ha ! A ja chyba wiem skąd pomysł na to danko miła Tamatko :) Ja w każdym razie
        robię taka kaszkę po lekturze "Córki Robrojka" - zainspirowana pomysłem
        Natalii Borejko na "Przysmak Parysady". Z małą różnicą - do sosu z przetartych
        pomidorów dodaje jeszcze śmietanę - bardzo to dobre wychodzi :)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka