• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

przepisy dla karmiacej Dodaj do ulubionych

• 05.11.06, 20:07
    witam,
    czy ktoras z Was ma i moglaby podeslac jakies przepisy na dania obiadowe dla
    matki karmiacej piersia? Moje pomysly juz sie wyczerpuja i powoli trace
    apetyt - moj maluszek ma problemy z brzuszkiem wiec musze bardzo uwazac na to
    co jem:(
    Zaawansowany formularz
    • 05.11.06, 22:08
      a. zerknij na Jedzenie na eDziecku, tam z pewnością Ci pomogą.
      b. czego nie możesz jeść?
      --
      Literówki to moja specjalność :)
      • 06.11.06, 10:49
        na pewno nie wolno mi jesc nic wydymajacego, ciezkostrawnego,
        smazonego...cytrusow, pestkowych owocow, silnych alergenow jak np kakao,
        orzechy, truskawki...
    • Gość: Magda G. IP: *.crowley.pl 06.11.06, 11:02
      Oj wspólczuję Ci, przeszłam przez to samo - nasz maluch potrafił płakać kilka
      godzin dziennie...
      Ja głównie jadałam kurczaka i indyka - gotowany, pieczony + marchewka, buraczki,
      ziemniaki; pieczony schab - tylko ostrożnie z przyprawami, mozesz go podrasować
      majerankiem...ot i tyle...
      Ale życie uratował nam lek polecany przez lekarza ze szpitala św.Zofii w W-wie,
      oczywiście niedostępny w Polsce, ale bez problemu do załatwienia. Jak będziesz
      chciała to podam Ci szczegóły.
      • 06.11.06, 14:40
        Gość portalu: Magda G. napisał(a):

> Oj wspólczuję Ci, przeszłam przez to samo - nasz maluch potrafił płakać kilka
        > godzin dziennie...
        > Ja głównie jadałam kurczaka i indyka - gotowany, pieczony + marchewka,
        buraczki
        > ,
        > ziemniaki; pieczony schab - tylko ostrożnie z przyprawami, mozesz go
        podrasować
        > majerankiem...ot i tyle...
        > Ale życie uratował nam lek polecany przez lekarza ze szpitala św.Zofii w W-
        wie,
        > oczywiście niedostępny w Polsce, ale bez problemu do załatwienia. Jak będziesz
        > chciała to podam Ci szczegóły.

na co ten lek pomaga? Moj pieciotygodniowy synek wlasnie po ponad czterech
        dobach wyproznil sie - bylam taka szczesliwa ze chcialam obdzwonic wszystkich
        znajomych:) teraz po kolejnym karmieniu znowu sie meczy - na sniadanie zjadlam
        kanapke z wedlina (szuszona), na obiad gotowanego pulpeta (bez zadnych
        przecierow). Znalazlam juz nawet informacje ze dzidzius moze miec problemy z
        brzuszkiem bo moze uczulac go najzwyklejszy rosol.... Jak mozesz to napisz na
        co konkretnie pomaga ten lek, jak i za ile go mozna kupic.
        • 06.11.06, 14:49
          mamaby napisała:

>
          > na co ten lek pomaga? Moj pieciotygodniowy synek wlasnie po ponad czterech
          > dobach wyproznil sie -

Dziecko karmione piersią może sie nie wyprózniac nawet 10 dni.
          O ile sie nie męczy to nie ma sie czym denerwować.

Nie pamiętam w jakim wieku mozna zacząc maluchowi podawać Gripe Water, zapytaj
          w aptece

Co do przepisów spróbuj zajrzeć do galerii potraw, myślę, że znajdziesz tam
          sporo pomysłów
          --
          Literówki to moja specjalność :)
        • Gość: Madzia G. IP: *.crowley.pl 06.11.06, 22:25
          Nazwa leku SAB Simplex, polski odpowiednik tego leku to Infacol, z tymże nie
          wiedzieć czemu Sab jest zdecydowanie skuteczniejszy. Układ trawienny takich
          maluszków często nie jest jeszcze dobrze "rozwinięty" i nie radzi sobie nawet z
          mlekiem mamy, co powoduje bóle brzuszka, zaparcia itd. Kontakt gdzie możesz to
          załatwić tomka@op.pl
          • Gość: keti IP: *.ghnet.pl 07.11.06, 12:08
            Sab Simplex mozna kupic w Czechach bez recepty, kosztuje ok. 10zl za 30ml.
    • Gość: hanna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.06, 14:05
      Popijaj herbatkę z koperku włoskiego,
    • 07.11.06, 02:00
      Mama, jedz sporo warzyw takich, które możesz, unikaj natomiast rzeczy z
      glutenem (z glutenem to trzeba uważać na dietę malutkiego dziecka ale może mama
      też powinna - tego nie wiem). I koniecznie nie mieszaj wędliny z węglowodanami.
      Zamiast szynki lepiej normalne mięso. Ma zdecydowanie mniej ulepszaczy i
      poprawiaczy. Zamiast pieczywa lepiej kasze. I - dużo się ruszaj. To
      zdecydowanie dobrze robi na apetyt. Dzieci wspaniale zasypiają kołysane ruchem
      jadącego wózka. Jeśli Ty dobrze będziesz się (po intensywnym spacerze)
      wypróżniać to i maluch też. Aaaa, dobrze dziecku robi leżenie na brzuszku (na
      wszystko) - byle nie zaraz po jedzeniu, bo uleje.
      Słodkie mleko dobre jest dla dziecka (małego!!!) ale nie dla Ciebie.
      Żyra
      --
      Najgorszym nieszczęściem w kuchni jestem ja sama.
    • 07.11.06, 16:36
      Duza wiekszosc dzieci przechodzi przez problemy brzuszkowe w tym wieku i
      najczesciej nie maja one kompletnie nic wspolnego z dieta mamy. Maluchy
      poprostu tak maja. Polska jest jedynym miejscem gdzie kobiety karmiace piersia
      maja glodowa diete , zamiast sie dobrze odzywiac ( a wiecej z tego moze byc
      szkody niz pozytku). Nie mowie o jedzeniu pizzy i popijaniu cola , bo od tego
      to i doroslego morze brzuch bolec, ale o urozmaiconej zdrowej diecie. Moja
      dwujka tez przechodzila przez kolki i bez wzgledu czy ograniczalam co jadlam
      czy tez jadlam normalnie to wszystko mialo identyczne nasilenie. Wiec
      katowanie sie prawie bezwartosciowa i bardzo monotematyczna doeta byloby bez
      celu.

Kupki u malucha na piersi moga byc raz na 10 dni i to bedzie nadal norma.

Podsumowujac kobieta karmiaca moze jesc prawie wszystko.

Pozdr
      Kinga
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.