Dodaj do ulubionych

Apel do "Zrzędów Forumowych"

18.12.06, 10:32
Z doświadczenia wiem, że nie wszystko co napisane w przepisach
ogólnodostępnych jest dla laika zrozumiałe.
Ja np. jestem wyjątkowym gamoniem ciastowym i potrzebuję Baaardzo dokładnych
informacji, co-kiedy-jakdługo-w jakiej temperaturze - jak studzić itd.
Dlatego rozumiem, że to co dla mnie jest banalne - np. zrobienie bitek
wołowych - dla kogoś kto robi to po raz pierwszy jest czarną magią.
Dlatego proszę - zwłaszcza przed świętami - dajmy spokój pouczaniu innych że
można znaleźć, że było itd. Podrzućmy linka do dyskusji albo nie wpisujmy się
do wątku, jeśli nie mamy cierpliwości.

I zrozumcie duszę młodej mężatki, która po raz pierwszy ma gościć na Wigilii
teściową..

--
W kostnicy powiedzieli że jeszcze leżysz w szpitalu
Obserwuj wątek
    • mantha Re: Apel do "Zrzędów Forumowych" 18.12.06, 12:12
      Niestety, tutaj pouczanie, odsylanie i madrzenie sie jest na porzadku dziennym,
      ale co tam! najlepszym sposobem jest po prostu omijanie odpowiedzi pewnych osob
      i swiat staje sie piekny. Ja mam tak samo - musze wiedziec wszystko od a do
      zet, i zadaje miliony pytan glupich i glupszych dla co poniektorych medrców
      zanim zabiore sie za cokolwiek, malo tego, uzywam polproduktow i co najgorsze -
      nie pieka sama w domu chleba!!! zgroza
      i teraz wyznam jeszcze jedna rzecz - straszna i w ogole prawdopodobnie zostane
      wyrzucona na amen z tego forum: na swieta kupuje pierogi, ani mi sie sni robic
      samej w domu !
      a wiec czytaj tylko te odpowiedz ktore sa na temat a reszte omijaj.
      • ampolion Re: Apel do "Rządających" 18.12.06, 14:11
        Proscie, a nie wymagajcie. Nie oburzajcie się, że odpowiedź nie jest dokładnie
        taka jakiej się spodziewacie. Zadawajcie pytania jasne i do rzeczy, a nie
        jakies ogólniki.
        My wszyscy naprawdę chcemy pomóc w miarę naszych możliwosci, ale cudotwórcami
        ani jasnowidzami nie jestesmy.
        --
        "Mądrej głowie dość dwie słowie".
        Przepisy kulinarne są dłuższe.
        • mantha Re: Apel do "Rządających" 18.12.06, 14:18
          Rany boskie, a kto to sa MY ????
          kogo mamy PROSIĆ ????
          jak sie zwracac, jak tytułować??
          uprzejmie prosze o odpowiedz i od razu z wdziecznoscia nieograniczoną niczym
          dzieki wielkie składam WAM.
          ;-)
      • nisar linn_linn 18.12.06, 12:45
        natchnęła mnie pewna odpowiedź w wątku o śledziach - autor prosi o dokładny
        przepis jak je zrobić, bractwo odsyła go do wyszukiwarki.

A chodzi mi o to, że święta idą, ma być miło i cieplutko i serdecznie i z
        poczuciem bezpieczeństwa.
        I chciałabym żeby było tak również tu - żeby nikt nie bał się zadać pytania.

Bo w sumie o to w tym wszystkim chodzi, nie?

:)

--
        W kostnicy powiedzieli że jeszcze leżysz w szpitalu
        • linn_linn Re: linn_linn 18.12.06, 14:14
          Forum dziala przez caly rok, a nie tylko teraz. Nie wiem, czy jest tak milo,
          kiedy ciekawa dyskusja zostaje zamknieta i przesunieta do archiwum tylko
          dlatego, ze ktos nie wie, czy ma polukrowac pierniczki dzis czy na dzien przed
          Wigilia. A takich watkow bywa sporo...
        • ampolion Re: Ile razy? 18.12.06, 14:18
          "I chciałabym żeby było tak również tu - żeby nikt nie bał się zadać pytania."
          Po raz tysięczny?...
          Odpowiedzi już są, dane zanim jeszcze pytanie zostało (ponownie) zadane.
          --
        • yatsec Re: linn_linn 18.12.06, 14:58
          nisar napisała:

> A chodzi mi o to, że święta idą, ma być miło i cieplutko i serdecznie i z
          > poczuciem bezpieczeństwa.
          > I chciałabym żeby było tak również tu - żeby nikt nie bał się zadać pytania.
          >
          > Bo w sumie o to w tym wszystkim chodzi, nie?

I ja sie z Nisar zgadzam. Różni ludzie tu bywają. Są tez tacy co stawiają swoje
          pierwsze kroki w świecie internetu i nie wiedzą co to wyszukiwarka i jak z niej
          korzystać. Pytają o banalne sprawy i zamiast wklejonego linka do przepisu
          dostają link do wyszukiwarki. To bez celowe, bo ludzi zniecheca a
          wiekszość "banalnych" czy "głupich" pytań pochodzi od ludzi którzy są tutaj
          pierwszy raz.
          Rozumiem stałych forumowiczów i ich irytacje gdy po raz tysięczny pada pytanie
          o panierkę z KFC ale takm raczej trzeba pomoc i poklazać ze są leprze rzeczy
          niz to co je w KFC.
          Równie dobrze mozna przykleić temat, jak to na wielu forach jest, pod
          tytułem "ZANIM ZADASZ PYTANIE NA FORUM, PRZECZYTAJ!" gdzie wytłumaczy sie co to
          przeglądarka i jak z niej sie korzysta oraz wszelkiego rodzaju inne techniczne
          sprawy. To rozwiąze problem jeśli nie całkowicie to przynajmniej cześciowo.
          Jednak jak narazie nikt tego nie zaproponował...

Pozdrawiam
          • yavorius Re: linn_linn 18.12.06, 15:04
            W nagłówku forum jest napisane: przepisy znajdziesz dzięki wyszukiwarce.

Poza tym, najpierw człowiek uczy się, co to wyszukiwarka, a później dopiero
            uczy się obsługi forum, która jest nieporównywalnie trudniejsza (wejść tu,
            kliknąć "załóż nowy wątek", wpisz temat i treść) :)
            --
            Niektórzy mówią, że zieje jadem, a po rozmowie z nim poczujesz się
            intelektualnym bankrutem. My jednak wiemy, że zwą go Yavorius.
            • yatsec Re: linn_linn 18.12.06, 15:21
              Ale niektórzy iteligencji nie wypili z mlekiem matki, a to człowieka
              inteligentnego cechuje "rozglądanie" się po forum, nauka jak to wszystko
              funkcjonuje czy co zrobić by nie popełnić "faux pas". Nie oczekujcie
              niemozliwego. Tu zaglądają wszyscy a nie tylko ludzie używający swojego rozumu
              zgodnie z przeznaceniem. Ignorancja juz jest lepszym pomysłem niz niemiły
              post...
              • diaboliada23 Re: linn_linn 18.12.06, 15:32
                Dokładnie! Gdyby wszystko miało się opierać na toku myślenia yavoriusa forum
                trzeba by zamknąć w końcu większość tematów była już poruszana, każdy
                inteligent może użyć wyszukiwarki.
          • linn_linn Re: linn_linn 18.12.06, 15:05
            W nowym i nieznanym miejscu dobrze jest najpierw sie rozejrzec. Nie tylko na
            forum, ale wszedzie: moze to zaoszczedzic np. przykrych niespodzianek,
            klopotliwych sytuacji. Zreszta nie sadze, aby nieznajomosc dzialania forum byla
            powodem.
            • Gość: veterinario Re: linn_linn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.06, 15:14
              Proponuję dać bana na 2 tygodnie dla banity i yavoriusa i Twoja prośba będzie
              spełniona.
              Skoro tym panom nie podoba się wiele rzeczy nie rozumiem co tak długo tu robią!
              Yaviorius cały czas linkuje, bezczelnie odpowiada nigdy nie podał przepisu!
              Co najśmieszniejsze niecierpią go też na innych forach :) Typowy przykład trolla
          • ampolion Re: yatsec 18.12.06, 18:46
            "Pytają o banalne sprawy i zamiast wklejonego linka do przepisu..."
            Oj, ileż to razy mi się dostało za wklejanie linków!...
            --
            • illiterate Re: yatsec 18.12.06, 18:48
              Alez dostalo Ci sie nie raz, prawda. Ale w tej chwili jestes linkowa wyrocznia
              i linkowym autorytetem :)
              --
              oprócz codziennego brudu jest jeszcze prawdziwa czystość
              • yatsec Re: yatsec 19.12.06, 10:34
                illiterate napisała:

> Alez dostalo Ci sie nie raz, prawda. Ale w tej chwili jestes linkowa
                wyrocznia
                > i linkowym autorytetem :)

Zgadzam sie! Jesteś linkowym autorytetem. A jak ktoś nie docenia pomocy to już
                trudno. Z tym nie mozna juz nic zrobic.

Pozdrawiam
    • yatsec Re:wiec czemu nie nik sie nie zainteresował? 18.12.06, 15:54
      Może przygotować odpowiedni post który moderator mogłby przykleić lub napisać
      boldem i drukowanymi literami tak by nie mozna go było przeoczyć "Co robić
      zanim rozpocznie sie nowy wątek". Prawde mówiąc tekst "Przepisy znajdziesz
      dzięki wyszukiwarce" jest mało widoczny i nie uchroni przed pytaniem o ubijanie
      białka czy jak długo mozna trzymać przetwory w lodówce.
      A niektorzy jako bardziej doświadczeni forumowicze na pewno wiedzą co w takim
      poście powinno sie znajdować. Zasada 3D - debata, decyzja, dyscyplina. Proste.

Pozdrawiam!
    • nessie-jp Re: Apel do "Zrzędów Forumowych" 18.12.06, 16:22
      Ja chciałam jeszcze zaapelować, żebyście nie pożerali "nowych" z kosteczkami. Bo
      jeśli ktoś wpada tu po raz pierwszy i prosi o konkretną poradę, to nie zawsze
      potrafi zorientować wśród multum wątków w wyszukiwarce i znaleźć właśnie ten
      właściwy, najlepszy, polecany i sprawdzony przepis :) Tubylcy wiedzą, turyści
      czują się zagubieni.

Akurat mnie potraktowaliście, WY, braci kuchenna, bardzo miło, za co serdecznie
      dziękuję.

--
      Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!
    • illiterate Re: Apel do "Zrzędów Forumowych" 18.12.06, 16:30
      Mysle, ze najlepszym i w miare kulturalnym rozwiazaniem byloby przyszpilenie
      watku do debiutantow z opisem jak szukac przepisow przy pomocy przegladarki i
      innych do's and dont's. Oczywiscie - nikt sam z siebie by takiego watku nie
      czytal, co do tego nie mam zludzen, ale moznaby - na tysieczne przedwielkanocne
      pytanie 'co zrobic z pietnastoma bialkami' - odsylac go wlasnie do tego watku.

--
      oprócz codziennego brudu jest jeszcze prawdziwa czystość
      • illiterate A moze cos takiego: 18.12.06, 18:22
        Chodzi o taki tekst, ktory mozna by bylo linkowac swiezakom:

Szanowny Przybyszu/Szanowna Debiutantko,

bardzo się cieszymy, ze tu jesteś.
        To miejsce specyficzne, i jako takie ma swoje wlasne normy, których zadaniem
        jest ułatwić wszystkim zycie – zarówno Tobie, jak i nam.

Wiele watkow i tematow przez lata istnienia forum zostalo omówionych bardziej
        niż gruntownie. Aby skorzystac z tej skarbnicy wiedzy, uzyj forumowej
        przeszukiwarki, która znajduje się nad nazwa forum. Przed każdymi swietami
        Bozego Narodzenia powstaje co najmniej kilka watkow o bigosie, przed
        Wielkanoca – o mazurkach. Pisaliśmy już o sumaku, karamboli, tanich i latwych
        potrawach dla studentow, czy bezy można zrobic z zamrozonych bialek i jak
        barwic lukier na zolto, zielono i czerowno. To wszystko – i milion razy wiecej -
        tu jest i calkiem możliwe, ze jeśli zadasz pytanie na forum przed
        poszukiwaniami w przeglądarce, nie odpowie Ci pies z kulawa noga, albo życzliwy
        odesle do przeglądarki wlasnie.

Wiele przepisow, ktorych być może szukasz, znajduje się w Internecie – aby je
        znaleźć, wystarczy wpisac nazwe przepisu na stronie www.google.pl. Jeśli
        odpowiedzi jest za duzo lub są niekonkretnie, wpisz np.: nazwę
        +slowo 'przepis'. Oczywiście, można to samo zrobic w innym niż polski jezyku.

Mnostwo wyprobowanych przepisow z uwagami ich użytkowników i zdjęciami znajduje
        się na siostrzanym forum – Galerii Potraw. Żeby je odwiedzic, kliknij w nazwe
        forum albo w logo z dziewięcioma wisienkami w prawym gornym rogu. Znowu -
        chodzi o to, żeby nie mnożyć topikow ponad potrzebe.

Prosimy Cie wiec jeszcze raz, abys przed zadaniem pytania, upewnil/a się, czy
        ktos nie zadal dokladnie takiego samego tydzień/miesiąc czy pare miesięcy temu
        albo czy odpowiedz na dręczące Cie pytania nie tkwi w przegladarce.
        Mamy tez nadzieje, ze poszukiwania na wlasna reke wciągna Cie w fascynujący
        swiat tego forum i ze staniesz się jednym z nas <zachęcające wymachiwanie
        widelcem>

W ogole to milo będzie Cie poczytac :)

Czuleczko,
        Bywalcy

--
        bardzofajny.net/stncl/wesolego_karpia.gif
    • e._ Re: Apel do "Zrzędów Forumowych" 19.12.06, 08:53
      Jestem na tym forum od dość dawna.

Mie mam absolutnie nic przeciw nawet najbardziej banalnym, prostym i nudnym
      pytaniom.
      Mam wiele przeciw zadzieraniu nocha i mądrzeniu się oraz pouczaniu innych z
      wyżyn własnej nieomylności.

Jaki macie problem?

Czy ktoś z Was ma wewnętrzny, niepohamowany przymus czytania absolutnie każdego
      wątku i dlatego z trudem toleruje pytanie wciąż o to samo?

Czy może jednak potraficie otwierać tylko to, co Was zainteresuje, wówczas z
      pewnością ominie Was przykrość czytania banalnych wpisów.

Chyba to lepsze, niż nieustanne krytykowanie i wypłaszanie zainteresowanych tak
      ciekawym dla wielu forum.

Ani obecnosć tu nie jest obowiązkowa, ani nikt od nikogo pod groźbą kary nie
      wymaga pilnego czytania absolutnie wszystkich wpisów, więc w czym problem, bo
      chyba nie rozumiem...

Wesołych Świąt zadowolonym i malkontentom!
      --
      Wielki apetyt na życie! Dzień po dniu!
      • ampolion Otwierać - nie otwierać 19.12.06, 18:52
        Gdyby tytuły wątków były jasne i jednoaznaczne mówiące od razy w tytule o co
        chodzi to można by je pomijać. Większośc ich jest jednak bardzo nieoczywista
        ("Pomocy!!!!!!!") więc dopiero po otwarciu wiadomo (czasami) o co chodzi.
        Argument o nieotwieraniu to kompletna bzdura.
        Do tego dochodzi zaśmiecanie, spamowanie forum takimi dookoła wojtkami.
        --
    • klara551 Re: Apel do "Zrzędów Forumowych" 19.12.06, 15:29
      Hej!Jak poczytasz inne fora, to zauważysz,ze nie umiemy dyskutowac i czytać
      pytania,więc i odpowiedzi są nie na temat. mnie irytują cytaty,które może i są
      zabawne dla piszącego,ale czytanie ich kolejny raz ,nudzi. Jeżęli chcecie
      pochwalić sie erudycją,wpisujcie za każdym razem inny cytat,czy dykteryjkę,ale
      na Boga nie w stylu'kostnica',czy jeżeli Cie oślepiło
          • linn_linn Re: Apel do "Zrzędów Forumowych" 20.12.06, 11:25
            100 stron, ktore nie maja zwiazku z tematem? Raczej trudno mi w to uwierzyc.
            To, co wyskakuje moze okazac sie niewystarczajace, ale nie na temat raczej nie.
            Szukajac przepisow polecam zaczynanie od galerii: bylo ich tam juz sporo i
            wiele tematow, o kotre wciaz ktos pyta, mozna tam znalezc.
            • jagoda85 Re: Apel do "Zrzędów Forumowych" 20.12.06, 12:19
              Niestety tak jest. Większość stron nie ma nic wspólnego z tematem. Szukając
              czegoś staram się dokładnie wpisywać w wyszukiwarkę czego potrzebuję, i
              szczerze mówiąc rzadko coś znajduję, a jeśli już to tylko parę stron. Stąd
              wierzę, że nowi forumowicze mają z tym trudności. Jakoś sobie radzę, bo bywam
              częstym gościem, nie tylko na tym forum, na galerii również, jak też i na
              innych forach kulinarnych.
              • linn_linn Re: Apel do "Zrzędów Forumowych" 20.12.06, 18:02
                Cos wspolnego miec musi. Nie wyskoczyloby, gdyby tak nie bylo. Mnozenie watkow
                wbrew pozorom pogarsza jeszcze wyszukiwanie: wiecej watkow na ten sam temat, to
                wiecej postow / czesto nie wnoszacych nic nowego /. Prawdopodobnie nie jestes
                precyzyjna: ja zwykle znajduje to, czego szukam. Wyjatek stanowi zle dzialanie
                wyszukiwarki / czasem nie znajduje watkow, ktore na pewno tu sa /. Zdarza sie
                to naprawde rzadko.
                • jagoda85 Re: Apel do "Zrzędów Forumowych" 20.12.06, 20:02
                  Co do precyzji, to naprawdę nic mi nie można zarzucić. Wrzucam hasło i
                  wyskakuje mi multum postów, w tym większość mających w treści tylko wyraz, a
                  nie np. przepis jakiego poszukuję, i nie ma to znaczenia, czy szukam w treści,
                  czy w temacie. Nie ma też znaczenia czy dodam do słowa "przepis", i tak w
                  większości przpadków wychodzą mi bzdury. Nie dotyczy to tylko forum
                  kulinarnego, bo np. szukając innych tematów mam to samo.
                  • linn_linn Re: Apel do "Zrzędów Forumowych" 20.12.06, 20:47
                    Dopoki wyszukiwarki nie dostana sztucznej inteligencji, tak bedzie. Ani
                    wyszukiwarka tego forum, ani google, za reke nas nie poprowadzi. Trzeba sie
                    nauczyc oceniac linki: klikac tylko te, ktore daja nadzieje na to, czego
                    szukamy.
                    Na forum zaczynaj od Galerii potraw i forum "Przepisy".
                    Inna sprawa, ze byloby dobrze wstawiajac przepis zaznaczac w temacie, ze o
                    przepis chodzi. Rzadko kto to robi.
      • anatola_k Re: odkad grasuja tacy tutaj... 19.12.06, 16:48
        Tak bardzo nie lubię gotować, że dla siebie ugotowałabym jajecznicę na
        śniadanie,obiad i kolację. Ale moi domownicy to łasuchy i po latach praktyki
        podobno gotuję całkiem smakowicie.Lecz aby się tego nauczyć musiałam dokładnie
        wiedzieć,czy np. trzy cebule do potrawy to duże cebule czy małe, a jak duże to
        jak duże.A zasmażka ? Mąka, że pszenna to wiedziałam,ale czy wrocławska czy
        tortowa czy luksusowa tego nie i znów dylemat. Wiem,że to śmieszne dla mistrzów
        kuchni ale dla początkującego w tej dziedzinie problem! Proponuję założyć forum
        dla kuchennych przedszkolaków, gdzie stare wygi kulinarne będą nam dokładnie,
        cierpliwie i łopatologicznie po sto razy to samo tłumaczyć,aż pojmiemy o co
        chodzi w tym gotowaniu. A jak nie chcą życzliwie rozwiązywać naszych rozterek to
        niech sobie założą swoje forum i tam odsyłają się nawzajem do przepisów.
    • nimeska Re: Apel do "Zrzędów Forumowych" 19.12.06, 21:01
      Nisar, jestes tu dopiero od pol roku ( tak aktywnie ze sa twoje posty od
      kwietnia tego roku) jak spdziesz tu dwa lata a jak niektorzy po kilka to sama
      dolaczysz do tej grupy na ktora teraz gadasz:)
      takie jak twoje posty byly juz, pojawialy sie i spadaly po jakims czasie na dol
      bo ine mozna to samo powtarzac :(
      zycze ci tyle' cierpliwosci co maja tu "starzy" stazem ;) forumowicze :)
      i sobie tez

--
      zimo ? gdzie jesteś ? tęsknie za tobą ....
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka