MEnu na Komunię!? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Proszę o pomoc na forum ...Mieliśmy robić komunię syna w centrum
    bankietowym,ale doszliśmy do wniosku,że jeśli to ma być na kilka godzin ,tam
    robią zbyt dużo do jedzenia(polowa by została)chcemy zrobić małe przyjęcie na
    ok 12-15 osób w domu.
    W rodzinie było już kilka komunii ,stół wyglądał mniej więcej tak:
    1 danie: kotlety mielone,schabowe,zrazy,bigos
    2 na zimno:wędliny ,wszystko co jest w
    słoikach-korniszony,kiszone,buraczki,pieczarki,grzyby,papryka itp;
    3 jakas zupa ,najczesciej flaki,pozniej kurczak i nowalijki:sałata,ogórki
    ,pomidory itp.

wszystko jedno po drugim.

my chcemy żeby to byl lekkostrawny obiad, pozniej tort (bez ciast) i przystawki

pomózcie w spisie...co moge zrobić ladnego i smacznego.
    • forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=41402458&v=2&s=0
      jest tego więcej, trzeba tylko pobawić się wyszukiwarką forumową. No i jeszcze
      Galeria Potraw. Po za tym komunia to chyba nie wymaga jakiś specjalnych,
      uświęconych "tradycją" potraw...
      --
      Discussion: a method of confirming others in their errors.
    • Gość: łasuch IP: *.adsl.inetia.pl 17.04.07, 22:31
      co tak skromnie - bez deseru?
      • Gość: Kinga IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.07, 09:24
        Na deser ma być tort.Ciast nie będzie(chyba że w cukierni od razu na talerz mi
        pokroi i tak zawsze wszystko wyrzucam) do tego lody i wystarczy.nie chce
        zawalać stołu, i chociaż nie jestem skąpa,lubię dawać i dostawać to nie nawidzę
        marnotrawstwa.Myślę że dość syty obiad z 1 dania,zupa i małe przystawki które
        dopełnią żołądek wystarczą w sam raz.to pierwsze przyjęcie w domu, nie chcę
        tradycji.Nie wiem ile mam tego robić,jak udekorować żeby było na czym oko zawiesić.
        • Gość: evro44 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.07, 09:49
          mielone? schabowe? Na przyjęcie?Wyślil trochę wyobrażnię.Takie menu jakie
          zaproponowałaś to na codzień w 90% domach się jada a przecież to szczególna
          okazja
    • Ja bym zrobiła potrawy lekkie, wiosenne. Na zupę - może krem z groszku, albo z
      cukinii z groszkiem ptysiowym albo grzankami. Drugie - np. piersi z kury
      zawijane w cieście francuskim, przepis jest w Galerii, nadziane pomidorami
      suszonymi i serem pleśniowym (ja używam do wielu potraw polskiego lazura i jest
      ok). Do tego sałata ze świeżych, młodych liści szpinaku, polanych dobra oliwą z
      dużą ilością czosnku, pieczone ziemniaki i jeszcze jedna z moich ulubionych
      sałat wiosenno-letnich - na dużym półmisku ułożone liście sałaty, ugotowane
      szparagi, pomidory w ćwiartki, ogórki w słupki, jajka w ósemki, polane sosem
      jogurtowo majonezowym. A oprócz tortu proponuję sernik londyński wg przepisu
      Nigelli - też jest w galerii, polecam.
    • powinnas zrobic cos bardziej wymyslnego ,szczerze mowiac gdybym gosciom
      postawila to co ty proponujesz to by mnie chyba wysmialinikogo nie
      obrazajac,tak to juz jest na wsi ze stol musi byc suto zastawiony a na drugi
      dzien poprawiny i wszystko zjedzone ,ja tez mam komunie w tym roku i mam w
      planach conajmniej 10 ciast [na 20 osob] i niewiem czy to nie za malo na obiad
      rosol w bulionowkach ,ryz w sosie bialym z miesem i rodzynkami ,potem ze 4
      surowki ,a teraz miesa ;devolaje,udka nadziewane ,jakies kieszonki z
      serem ,napewno zrazy,miesko duszone moze ze sliwka lub schab z rodzynkami
      oczywiscie do tego ziemniaki.Na kolacje;3-4 salatki;krabowa,gyros
      [polecam],warstwowa z ananasem i moze chinska ,mieso po raz drugi ,moze
      flaki ,bigos napewno szwedzki polmisek a i jeszcze deser tylko niewiem lody
      albo galaretka z owocami musze sie jeszcze zastanowic .Wiesz ludzie przynosza
      prezenty wiec chca chociaz zjesc cos innego niz w codzien .POZDRAWIAM
    • Gość portalu: kinga napisał(a):

Mieliśmy robić komunię syna w centrum
      > bankietowym,ale doszliśmy do wniosku,że jeśli to ma być na kilka godzin ,tam
      > robią zbyt dużo do jedzenia(polowa by została)

nie rozumiem... w restauracjach gdzie znajomi robii komunie uzgadniali menu, ilość gosci ... to jak u ciebie robią wegług ich uważania?
      • to nie jest żart ,w naszej rodzinie nic sie nie zmarnuje to jest calkiem
        normalne a swietujemy jeszcze pare dni i ciasto dajemy jeszcze na wynos do
        domu tak juz jest przyjete i dla mnie nie sa to raczej dania codzienne poniewaz
        robie je od swieta i moi goscie bardzo lubia takie dania i staram sie zrobic
        zawsze cos nowego ,a goscie zawsze sa mile zaskoczeni dziekuje
        • U mnie podobnie. Co prawda Komunia czeka mnie za 6 lat, ale na chrzest
          zaprosiliśmy gości do knajpki (nie mieliśmy warunków lokalowych). Jednak
          kolacja w domu. Też miałam około 8 ciast + tort na naście osób . U mnie na
          Kaszubach to normalne, że po takiej uroczystości goście dostają ciasto na
          wynos. Eliza, czy Ty też z Kaszub (kura w białym sosie z rodzynkami:) )?
          • a ja mam za dwa tygodnie komunię i robię w lokalu, mogę podać menu jakie
            będzie.1.Rosołek (standardowo)2.trzy rodzaje mięs do wyboru (schabowy, stek
            dewolaj), młode ziemniaczki i kluski śląskie, paleta sałatek,3.deser
            lodowy4.patera wędlin,5.patera serów,6.tort7.ciasta -3 rodzaje8.sałatka
            grecka,9.sałatka z kurczaka i na zakończenie 10.grzanki z pieczarkami z
            barszczykiem no i do woli oczywiście kawa, herbata i takie tam inne płyny
            bezalkoholowe, koszt to 80 zł od osoby
            • Gość: miammiam IP: *.infinity.net.pl 25.04.07, 18:39
              lepiej poprzestać na takich daniach jakie się umie najlepiej , eksperynentować
              mozna przy innej okazji np. imieniny,.
              • tak trudy 77 jestem z kaszub kolo zukowa dlatego dziwie sie reszcie osob
                widocznie w miastach takie huczne przyjecia nie sa popularne a do nie dawna
                Polska slynela z goscinnosci
                • Eliza, ja tez z gminy Żukowo:)...
                • Gość: Maarry IP: *.66.pxs.pl 26.04.07, 11:55
                  eliza332 napisała:

> tak trudy 77 jestem z kaszub kolo zukowa dlatego dziwie sie reszcie osob
                  > widocznie w miastach takie huczne przyjecia nie sa popularne a do nie dawna
                  > Polska slynela z goscinnosci

A ja się dziwię jak ludzie potrafią piekne wydarzenie jakim jest pierwsze w
                  zyciu pełne uczestnictwo we Mszy sprowadzić do imprezy polegającej na obżeraniu
                  się. Żałosne :(

• do maarry;no tak niestety jest na wsi ,moim zdaniem jest to bardzo uroczyste
                    ale wiem ze nie powinno tak byc ,dziecko powinno zapamietac ze przyjmuje Pana
                    Jezusa do swego serca ale tak juz sie przyjelo ze robi sie imprezy a jak sie
                    nie ma za co to nie zaprasza sie tylu gosci ,dlatego ja zapraszam tyle na ile
                    mnie stac choc moglabym wiecej ,a w szkole jest rywalizacja kto dostal ile i
                    czego ,ile gosci itp. jak corka powiedziala ile gosci bedzie miala to
                    powiedzieli ;tak malo ,a przeciez nie o to chodzi w kazdym regionie tez robi
                    sie inaczej wiec niech kazdy robi jak chce ja tylko napisalam jak robi sie
                    obecnie na wsiachi to tyle.
                    • Do Elizy: Chwaszczyno
                      • Gość: Karolina IP: *.chello.pl 26.04.07, 19:33
                        Ja w zeszłym roku byłam gościem na przyjeciu komunijnym organizowanym w
                        restauracji...... jakiś koszmar chyba. Było ok 30 osób a mieso jak podali to
                        niestety nie każdy zdązył sobie nałożyć...... dali 5 szt. schabowych, 5 szt
                        rolad, 5 szt devojai, 5 filetów z kurczaka z serem i ananasem, 5 schabów ze
                        sliwką i 5 jakieś inne pieczone mieso........ Tak wiec nie trudno sobie
                        wyobrazić min gości jeśli np. wujek z chrzanowa nałożył sobie trzy kawałki!!!!
                        Uważam ze przyjęcie w domu ewentualnie w wynajetej sali, kucharce i swojej
                        pomocy będzie dużo lepsze niż restauracja....... A menu w Galerii jest tyle
                        pięknych, smacznych i ciekawych potraw że nie miałabym żadnego problemu......
    • Ludzie wy chyba poszaleliście,10 ciast na komunię dla 20 osób???Tyle to było na
      weselu mojej siostry (100-przybyłych gości)i też każdy kto chciał dostał do
      domu.Ja też mam komunię,piekę 3 placki i tort,wydaje mi się że i tak za dużo.Co
      to za podejście?Goście płacą i muszą to zjeść?Przecież przychodzą na komunię i
      to dziecku dają prezenty?Ja robię skromnie ale nikt nie wyjdzie głodny,a
      prezenty są skromne i nikt nie będzie wypominał że się wykosztował a nie pojadł
      • Gość: brzoza IP: *.cnb.com.pl 02.05.07, 08:08
        Komunie dzieci mam już bardzo dawno za sobą . Piszecie o róznych daniach
        prostych i wyszukanych dla dorosłych , a ja myślę , że trzeba pomyśleć co
        najchętniej jedzą dzieci bo to chyba jest przyjęcie dla nich
    • Gość: gość IP: *.zgora.dialog.net.pl 02.05.07, 09:24
      Podawałam swoje menu na innej stronie, może się przyda.
      1. lodówka zaopatrzona w twarożki , sery żółte, pomidorka ogórka, dżemik - na
      śniadanie gdyby ktos przyjechał dzień wcześniej a miał ochote coś przekąsić,
      kiełbasę do grzania
      2. obiad:
      I danie: zupa w chlebie: żurek/flaki + rosół dla dzieci
      II danie
      ziemniaki, kopytka, ziemniaki pieczone: pieczeń z karkówki w sosie
      pieczeniowym, mini kebab (patyki do szaszłyków oblepione przyprawionym mielonym
      mięsem z łopatki na kształt keebaba i zapieczone w piekarniku - to szybka
      wersja mielonych - nie zamierzam robić nic, co będzie wymagało stania przy
      patelni (jak tradycyjne schabowe) i roladki z szynki nadziewane chrzanem i
      orzechami, suróweczki tradycyjne
      3. deser: jabłecznik na ciepło z lodami
      4. ponieważ mogę sobie na to pozwolić po deserze będzie grill: prócz
      tradycyjnych mięs podam: grzanki czosnkowe i bagietki zapieczone w folii oraz
      ułożone na pólmiskach: pokrojone w plastry pomidory, ogórki, wysypię kukurydzę
      i groszek z puszki, cebulkę posiekaną, ogórki ze słoika i paprykę ze słoika
      (domowe zapasy) oraz jakieś sosiki: czosnkowy, pomidorowy
      5.upiekę : sernik, bounty, snikersa pokrojone w dużą kostkę ustawię na paterze -
      kto chętny sie uraczy.
      W międzyczasie gdzies jeszcze muszę wcisnąć tort.
      Goście są przyjezdni więc niekoniecznie pojadą tego samego dnia. Dlatego musze
      więcej jedzenia przewidzieć.
      • Jest maj- i komunia to wydarzenie majowe.
        Zawsze byl taki zwyczaj,ze sie podawalo kurczki faszerowane mlode-Teraz to
        trudne ale kurczaka faszerowanego mozna zrobic,oczywiscie nie jednego tylko
        powiedzmy cztery. To nietrudne i mozna wczesniej przygotowac.Sa mlode szparagi
        wiec bym proponowala szparagi z maselkiem albo sosem holenderskim i zielona
        salate dla tych ktorzy nie gustuja w szparagach..
        Mozna oszukac i dac szparagi ze sloika.Uczciwie mowiac w wypadku gosci to forma
        bezpieczniejsza.Do tego ryz albo mlode kartofelki.
        Zupa tez powinna byc wiosenna wiec chlodnik bedzie dobrym wyborem i rosol np
        dla tych ktorzy chlodnika nie lubia. Ale np rosol argetynski z zielonym
        groszkiem i warzywami julienne czyli krojonymi w zapalkę. Malutki krazek cytryny
        do talerza czy miseczki.Moze byc tez botwinka.
        Przystawki ?
        Pieczony schabik cielecina, wedzona szynka.
        Saltka z kalafiora np. z szynka i kaparami.Do tego jogurt i 2 lyzkami majonezu.
        I cos jeszcze. Np krązki z ciasta fr, z kozim serem i jablkiem - na cieplo.
        Jedno ciasto lub tort i lody.
        Chyba nikt nie zganilby takiego menu.
        Skromne ...

--
        Wypiłem duszą duszę kałamarza.

Jan Nepomucen Kaminski
        • A! Młoda kapustka + schab karkowy pieczony i mlode kartofelki tez jest niezłym
          wyborem.
          --
          Wypiłem duszą duszę kałamarza.

Jan Nepomucen Kaminski
          • A może zamiast tradycyjnego panierowanego schabowego zrobić schab nadziewany
            sliwkami, albo morelami, albo pieczarkami, albo wiejską kiełbasą? Albo takie
            saszetki ze schabu z pieczarkami w środku? Albo może schab z ananasem, zurawiną
            i serem zółtym? Albo ostatnio jadłam pyszne schabowe z boczkiem, szynką i serem.
        • świetne menu!
          • Cześc. Ja podobnie jak Trudy i Eliza z Kaszub (okolice Kartuz) i u mnie tak
            samo. Zajrzałam tutaj bo też w tym roku mamy komunię córki menu podobne jak u
            dziewczyn, na 25 osób 12 ciast -u nas kochają to co słodkie. Powiem szczerze, że
            byłam kilka razy na imprezach z dala od Kaszub i też widziałam, że na 30 osób
            podali talerz ciast i oczywiście po zakończeniu imprezy została połowa. U nas są
            jeżeli coś zostanie to zjedzą na pewno w poniedziałek i ręczę wam, że nic nie
            wyrzucę. Rozmawiając z rodzicami dzieci doszłam jednak do wniosku, że większośc
            ludzi organizuje teraz komunię w restauracjach, tylko ja z klasy mojej córki (25
            osób) mam imprezę w domu. Ciekawa jestem tylko czy na 25 osób organizujecie
            wszystko sami ???
    • U mnie komunia będzie na około 15 osób, z czego jedno dziecię roczne, jedno
      dwuletnie i ciocia-wegetarianka. W planach jest tradycyjny obiad, ze 2-3
      rodzaje mięsa, kapusta młoda, jakaś surówka (dwie), tort, dla wegetarianki
      kotlety z soczewicy, te:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=77&w=20972831&a=20975387
      I teraz tak.
      Wymyśliłam sobie, że oprócz wszytskiego podam w misce rzodkiewki i kawałki
      ogórka pokrojonego w ćwiartki - tak żeby sobie chrupnąć zastanawiając się, czy
      się chce jeszcze cś zjeść, czy nie. Do tego jogurtowy sos koperowy. Czy to nie
      będzie głupio? Mnie czegos takiego brakuje na rodzinnych imp[rezach. Ale może
      nie powinnam?

I jeszcze myślę o ciasteczkach serowych jako alternatywie pieczywa:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=777&w=26720193&v=2&s=0
      Z myślą także o najmłodszych, diabli wiedzą, czy będą mieć fazę na normalne
      jedzenie, jak to dzieci, albo czy akurat nie będą musiały jeść "już", zanim
      wszytsko się podgrzeje.

--
      To jest losowo wybrana sygnaturka.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.