Dodaj do ulubionych

Będzie wielkie odszkodowanie za nielegalną oper...

IP: 10.36.68.* 26.11.10, 10:08
1. Sprzedac szpital, jako nieruchomosc - kupiec sie znajdzie; 2. zajac pensje, takze przyszle, i wejsc na majatek prywatny konowalow, ktorzy dokonywali operacji (nie tylko tej jednej - bo, to nie lekarze do licha!!!) - bedzie na odszkodowanie!
Edytor zaawansowany
 • Gość: Andrzej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.10, 10:38
  A gdyby była to Polka, wypieli by się na kobietę. ilu ludzi cierpi za fuszerkę tych "specjalistów" i nikogo to nie obchodzi, bo są Polakami ludźmi drugiej kategorii.
 • terleo 26.11.10, 11:43
  Gość portalu: Andrzej napisał(a):

  > A gdyby była to Polka, wypieliby się na kobietę. ilu ludzi cierpi za fuszerkę ? /.../
  Andrzej trafił w 10-tkę! Największą "fuszerką" w ostatnich 20 latach była "ustawa" Braci Ka, pisu, elpeeru i sejmu w r. 2007. Ich niekonstytucyjna polityczna operacja kosztowała spółdzielnie mieszkaniowe ok. 20 mld zł! / Tak wyliczyła wysokość strat GP/. W tym przypadku odszkodowania w majestacie *prawa i sprawiedliwości* musi wypłacić Skarb Państwa; jeśli POLSKA jest krajem prawa, a nie bezprawia i niesprawiedliwości...
 • hit.and.run 26.11.10, 10:39
  Szpital zaplaci ? Czy po prostu zaplacimy my ze swoich podatkow i ZUSow ? A jak pojdziemy do szpitala to uslyszymy ze na tomografie nie ma pieniedzy ?


  Kiedy k... w tym Panstwie zaczna wsadzac na lata do pierdla za takie rzeczy ? Bo zwolnienie dyscyplinarne moga sobie w d... wsadzic.
 • Gość: tyson IP: *.bb.sky.com 26.11.10, 12:37
  Masz racjr!!!! Bezwzglednie powinna byc odpowiedzialnosc karna oso ktore zawinily Dosyc swietych Krow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Gość: vox IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.10, 21:53
  Nie tylko karna, ale również, a nawet przede wszystkim - finansowa. Bandyci, którzy organizują i przeprowadzają takie operacje, dorobili się milionów. Wystarczy im to odebrać, z tym, że akcja musi obejmować również ich najbliższych krewnych, na których przepisali majątek.
 • 11krzych 26.11.10, 10:45
  Odszkodowanie nie martwi jednak marszałka. - Szpital ma rocznie 136 mln zł budżetu

  Jestem wyborcą PO, ale jeżeli te słowa padły naprawdę z ust marszałka (on chyba jest z PO) żądam kategorycznie, nie dymisji, tylko wypad z roboty na bruk. Słyszycie co On powiedział? :
  "Nie ma sprawy, mam 136 mln waszej forsy z podatków, to trochę się odpali na odszkodowanie"

  GŁUPI C.H.U.J.
 • Gość: Ja IP: 89.77.241.* 26.11.10, 10:57
  Prokurator za niegospodarność i malwersacje finansami publicznymi.
 • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 26.11.10, 11:26
  szczery jest...
 • Gość: olo IP: *.bb.sky.com 26.11.10, 12:41
  Niech Dobrodziej Marszlek placi z wlasnej kieszeni a nie pieniedzy podatnikow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Cymbal jeden!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Gość: kkt IP: 213.192.73.* 26.11.10, 13:11
  Co dokładnie powiedział Czarnobaj wie tylko dziennikarz. Wystarczy wysłuchac dowolnego wywiadu a potem przeczytac ow wywiad w dowolnej gazecie by zobaczyc jakie skróty czy z pozoru drobne manipulacje wprowadzaja dziennikarze.
  Nie odnoszac sie do kwestii odpowiedzialności za wypadek, szczerze mowiac nei wierze by gosc tak sie wypowiedzial.
  A krytykom ktorzy rzucaja miesem na forum zycze wiecej wywazenia i nie forowania wyrokow po gazetowych relacjach.
 • Gość: drfea IP: unknown 26.11.10, 10:57
  Jak mógł zostać (v-ce) marszałkiem taki palant, który kompletnie nie ma wyczucia w kontaktach z ludźmi? Proponować najniżej zarabiającym zrzutkę na fundację, która będzie poprawiać ego marszałka!?!
 • Gość: wjw IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 26.11.10, 11:15
  Przecież mamy PRL bis.
 • Gość: yuras IP: 217.153.161.* 26.11.10, 11:15
  to super gość - dobrze ze się pochwalił obrotami szpitala - przynajmniej będzie wiadomo że trzeba wziąc najdroższych prawwników w Europie w celu uzyskania odszkodowania.
  A ten Janczarski grzecznie przyznaje ze nie posiada ubezpieczenia. Za to posiada pensję i gabinet. Specjalista od prądu elektrycznego - ubezpieczył szpital tylko od przerw w dostawie energii elektrycznej
  To jest cyrk i małpy i Strukanie wariata
 • aenyewed 26.11.10, 11:22
  Jedna sprawa, że oczywiście władze szpitala powinny z całą bezwzględnościa ponieśc konsekwencje nielegalnych zabiegów, do których szpital nie miał uprawnień.

  Druga - równie tragicznymi skutkami mogła sie skończyć operacja przeprowadzona całkowicie legalnie. Bo operacja to operacja, narkoza to narkoza. Ingerowanie w organizm jest NIEBEZPIECZNE i stosowane w celu ratowania życia czy zdrowia ma sens. Stosowane dla próżności pani i pana, którzy chcieli mieć w łóżku większe cycki, sensu NIE MA i tyle. A teraz jest płacz nad rozlanym mlekiem. Statystyka jest nieubłagana, jakiś procent operacji kończy się xle i na kogoś na statystyka musi trafiać. Trafiła akurat na Szwedkę. Szkoda że o tym jakoś GW nie wspomina.
 • Gość: laik medyczny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.10, 11:45
  Z tego, co podawała prasa, kontakt ze szpitalem i umowę na operację szwedzkie małżeństwo (in spe) podpisało z firmą Medical Travel (nie widziałem tej umowy, więc nie wiem). Myślę, to chyba oczywiste, że w umowie znalazły się wszystkie stosowne wyłączenia odpowiedzialności w przypadkach niewybudzenia z narkozy (jak już aenyewed pisał powyżej, takie sytuacje się zdarzają). Nie próbuję wybielać szpitala, broń Boże, ale czy to w ogóle ma znaczenie dla poszkodowanej, czy operacja była legalna czy nie? To sprawa drugorzędna, jak została skonstruowana umowa cywilno-prawna pacjent-pośrednik-lecznica.

  Jeśli udowodni się błąd medyczny szpitalowi, to szpital, czyli my - podatnicy, będziemy musieli zapłacić. Jeśli jednak błędu nie było, a była świadoma zgoda na leczenie i kaluzule w umowie, to koszt utrzymania pacjentki w stanie wegetatywnym powinno ponieść jej ubezpieczenie na życie (chyba wykupiła coś takiego, decydując się na zabieg w Polsce).

  A swoją drogą te nielegalne operacje to oczywiście skandal.
 • Gość: me IP: *.me.uk 26.11.10, 18:41
  > Jeśli udowodni się błąd medyczny szpitalowi, to szpital, czyli my
  > - podatnicy, będziemy musieli zapłacić.

  Co jest oczywiście istotnym argumentem za prywatyzacją placówek służby zdrowia.
 • ju-li1 26.11.10, 11:58
  Mądry komentarz, aenywad! Jestem podobnego zdania.
 • Gość: awad IP: 10.3.127.* 26.11.10, 12:40
  Czy statystyka dokladnie mowi o operacjach legalnych czy nielegalnych. A jesli nawet bylo to dla proznosci tej pani to znaczy ze niepowinno sie tego wyjasnic? Fakty sa takie zabieg wykonano nielegalnie na oddziale ktore nie istnieje i "byle jak" - zatajono dokumenty mówiące o nieprawidłowościach w czasie operacji.
 • mch-wie 26.11.10, 14:52
  Ad aenywed,

  po pierwsze, nie podoba mi sie Twoje okreslenie "cycki", bo to wyjatkowo ublizajace,
  po drugie, tu nie zawinil chirurg, tylko anestezjolog, bo ten jest odpowiedzialny za
  wybudzenie z narkozy. Punkt. On jest bezposrednia przyczyna obecnego stanu zdrowia
  Szwedki. Przyczyna posrednia jest chora polska sluzba zdrowia - arogancja i nieposzanowanie prawa z blogoslawienstwem instytucji kontrolnych. Chyba w mysl zasady, ze pieniadz
  nie smierdzi.
 • aenyewed 30.11.10, 08:56
  ubliżające - zdrowemu rozsądkowi - to jest traktowanie operacji i poważnej ingerencji w ciało jak nie wiem... fikusnego polakierowania paznokci. I robienia sobie czegoś takiego tylko i wyłącznie z próżności i przedmiotowego traktowania seksu. Jak ją facet kochał, to powinien ja od takiego pomysłu odwodzić, bo powinien zdawać sobie sprawę że to ryzyko. Mniejsze lub większe, ale zawsze NIEPOTRZEBNE bo nie podyktowane ŻADNYM względem medycznym.
 • Gość: zreby czasu IP: *.pool.mediaWays.net 26.11.10, 11:45
  IMHO szpital nie bedzie musial placic zadnego odszkodowania tej Pani. Jesli operacja byla nielegalna, to dlaczego wyplacac legalne odszkodowanie. To tak jak by mi ukradli kradziony samochod i ja bym zadal odszkodowania, bo przeciez kupowalem go w dobrej wierze... Czarnobaj doskonale o tym wie i dlatego moze sobie mowic co chce, oraz udawac troske. Zaden szwecki prawnik pani Evie tu nie pomoze.
 • kadykianus 26.11.10, 11:59
  Pracownicy szpitala mają dawać pieniądze na opiekę pacjentki, która ucierpiała w wyniku błędu lekarza-oszusta? :)
  To chyba tylko w Polsce taka bezczelność jest możliwa.
  Szok.  --
  "W poradach na ogół jest coś podejrzanego" - Leszek Kołakowski :)
 • marr3396 26.11.10, 12:27
  Że eksperci TVN24 mogą nie znać szwedzkiego (a nie DUŃSKIEGO!!!), o to ostatecznie nie mam pretensji, ale jeśli ci sami redakcyjni eksperci pojęcia nie mają o podstawach angielskiego, to już jest skandal.

  Siedzi sobie taki ekspert w studio i twierdzi, że pierwsze pytanie w wersji angielskiej i szwedzkiej (a nie DUŃSKIEJ) znaczy „jak się czujesz” lub „czy czujesz się dobrze”. Otóż jest to zupełnie inaczej, pytania angielskie i szwedzkie są proste, oba, i znaczą: CZY JESTEŚ ZDROWA?”, i nic poza tym!

  Pytanie nr 5: Czy dobrze zniósł Pan znieczulenie? Zaś tekst szwedzki pyta o coś zupełnie innego (podobnie wersja angielska): „Czy doszłaś w pełni do siebie (wyzdrowiałaś) po tych operacjach?”

  W pytaniu 8 „choroby krążenia” przetłumaczone są jako „choroby spowodowane podróżą” w wersji angielskiej („travel sickness”) oraz w wersji szwedzkiej („aksjuk”).

  Duże wątpliwości budzi szwedzki tekst w pytaniu 9: „Czy masz problemy z nogami i rękami?”

  Krótko mówiąc: skandal, niechlujstwo, ale także marne przygotowanie relacjonujących sprawę reporterów TVN. Ich znajomość języka angielskiego jest zastanawiająco marna. • prawdziwy_dobrze_poinformowany 26.11.10, 12:46
  acje tylko ci, którzy je wykonywali !!!

  A co na to fiskus ???
  Przecież wzięli GIGANTYCZNE pieniądze za te wszystkie NIELEGALNE operacje i jeszcze nie siedzą przynajmniej w 3-miesięcznych areszcie ???

 • vicheer 26.11.10, 13:17
  pan wojewoba chyba nie rozumie, czym sa odszkodowania na zachodzie. niedawno wrocil z wielkiej brytanii chlopak sparalizowany po wypadku i przywiozl...64miliony zl odszkodowania. w sytuacji gdy ubezpieczenie nie pokryje roszczen rodziny, moze byc naprawde niewesolo.
 • Gość: fuga IP: 178.73.48.* 26.11.10, 13:24
  Budżet szpitala powinien iść na leczenie pacjentów, a nie na pokrywanie fuszerki, którą na boku wykonali lekarze. Niech sprzedadzą wille i samochody i sami płacą. Mieli pecha, że trafiło na Szwedkę. Ile takich fuszerek uchodzi bezkarnie, bo poszkodawanymi są Polacy we własnym kraju?
 • Gość: ma-stika IP: 89.79.12.* 26.11.10, 14:13
  Przecież wypowiedzi Czarnobaja świadczą, że on sam jest chory i potrzebuje pomocy, ale nie na chirurgii. W bezczelny sposób zwala odpowiedzialność na wszystkich, plecie o jakiś datkach, przecież dopóki nie zakończy się szeroko rozumiane postępowanie procesowe nie można nikogo wskazać jako winnego. I to ma być MARSZAŁEK? Ludzie ratujcie!!!!!!!!
 • josif47 26.11.10, 14:23
  Wiedzieli wszyscy,brali niektorzy. Teraz wszystkich na zbity pysk...I tych paniczykow z urzedu tez. Bo teraz wszyscy rzna durnia i udaja ze pierwszy raz slyszeli....Prorocy juz szykoja kieszenie. Oni tez biora...Za jakis czas sprawa przycichnie, a podatnik polski zaplaci,nawet o tym nie wiedzac...
 • turpin 26.11.10, 14:40
  Wszak, jakby to powiedział przeciętny polityk 'na dzień dzisiejszy' nie wiadomo, dlaczego tę bidulę Szwedkę odmóżdżyło.

  Mógł być popełniony błąd medyczny, ale nie musiał. Nietypowe reakcje na leki zdarzają się rzadko, ale z równie nieuchronną powtarzalnością, jak wygrane w totolotka. Lewizna lewizną, ale nie nie oznacza to jeszcze automatycznie fuszerki (znając mentalność środowiska z którym wziąłem na dobre rozbrat, powiedziałbym nawet, że moi lekkomyślni koledzy po fachu mogli się starać za te korony bardziej niż zwykle).

  Jakoś ciężko pojąć, że ludzie, to nie maszyny.

  Pacjentka nie ucierpiała wskutek braku papierka z pieczątką, choć brak owego zezwolenia i smutny koniec zabiegu istotnie mogły mieć wspólną przyczynę.
 • Gość: 123cathy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.10, 22:32
  Bardzo nie podoba mi się twoje lekceważące "omóżdżyło", brak ci empatii, zdarzyła się tragedia. Dlaczego odszedłeś ze środowiska-pasujesz do niego jak ulał-bezduszny cyniku, królu zycia.
 • Gość: pituła IP: *.adsl.inetia.pl 26.11.10, 15:42
  Bo została poszkodowana Szwedka, to nawet prominenci przejeci jak diabli. A Polacy mrą w szpitalach, traca zdrowie wskutek błędów i zaniedbań lekarzy, pielęgniark czy dyrekcji ale najczęściej jest o tym cicho a nawet jeżeli sie to nagłóśni, to nikt i tak nie zostanie ukarany a ewentualne odszkodowania sa śmiesznie niskie. Polak to obywatel II kategorii we własnym kraju.
 • herbapol 26.11.10, 16:09
  Ten przypadek to skandal.Biedna kobieta połakomiła się,że będzie taniej.No,trudno.Miała pecha.Nie chciała uwierzyć,że za liche pieniądz,dostaje się przeważnie liche usługi.
  Następnym skandalem będzie wypłata ew.odszkodowania przez polskiego podatnika.A na to się zanosi.A pan marszałek może się bardzo zdziwić jak zobaczy ile jest do zapłacenia.Budżetu szpitalnego pewnie zabraknie !
  Może ten przypadek nauczy niektórych rozumu.
 • Gość: mis IP: *.hosp.dk 26.11.10, 16:37
  Gazeta Wyborcza od lat popiera osoby "dorabiajace" w podobny sposob. Pozdrawiam z Danii.
 • Gość: dracula IP: 84.10.22.* 26.11.10, 17:32
  dobra doświadczenia ma ten szpital
 • Gość: dracula IP: 84.10.22.* 26.11.10, 17:37
  do dymisji pani minister zdrowia. co ona tam jeszcze robi.
 • Gość: zdepiefal IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.11.10, 17:48
  A konowałom i tak włos z głowy nie spadnie
 • Gość: Hard Knocks IP: *.washdc.fios.verizon.net 26.11.10, 19:42
  To szwedzkie bimbo powinno wiedziec, ze po opieke lekarska nie podrozuje sie do Kamodzy, Somalii. Polski czy Haiti.Gdyby czytala o Polsce w internecie, wiedzialaby, ze polski lekarz operujacy na pacjencie ktory nie dal lapowki nigdy nie umyje rak po powrocie z ubikacji, ze pielegniarki ostrza tepe igly na betonowych podlogach gabinetow. ze wielu lekarzy dostaje premie od zakladow pogrzebowych za kazdego zmarlego pacjenta (pacjent przeznaczony na smierc w szpitalu jest zwany w polslim zargonie lekarskim skora} ,ze stan techniczny polskich szptali jest taki sam jak w latach 1930, ze polski lekarz ma zawsze racje. Jezeli jej maz postawil jako warunek slubu wszycie litra silikonu do kazdego cycka, to bimbo nie ma pojecia jak wybrac meza czy szpital. Na pewno myslala, ze jest ze Szwecji . to sie jej nalezy i nie dala koperty anastezjolologowi czy hiriurgowi. I spotka ja niespodzianka, bo polscy lekarze nie toleruja niewdziecznych pacjentow, i na pewno nie umyli rak przed operacja !
 • Gość: ada IP: *.net.stream.pl 26.11.10, 20:33
  nic nie pilnują! kto za to zapłaci? MY!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka